Prekių katalogas

Žoliapjovė, krūmapjovė ar vejapjovė – ką pasirinkti?

Gyvenant name ar turint sodą, žolės pjovimas – neišvengiamas. Norint turėti tvarkingą pievelę būtina ja tinkamai rūpintis ir reguliariai pjauti užaugusią žolę. Šiltuoju metų sezonu žolę tenka pjauti itin dažnai, kad pasirūpintumėte tinkama žolės priežiūra būtini žolės pjovimui skirti įrenginiai. O jų yra ne vienas, kokį pasirinkti priklauso nuo jūsų poreikių, žemės ploto kuriame reikia pjauti žolę bei pačios žolės. Žoliapjovė, krūmapjovė ir vejapjovė – pagrindiniai įrenginiai skirti žolės pjovimui ir priežiūrai. Nors visi atlieka vienodą funkciją – pjauna žolę, visgi jie skiriasi savo veikimu, taigi kurį įrenginį pasirinkti? Pateikiame patarimus ir apžvalgas apie kiekvieną iš jų, kad pasirinkimas būtų kur kas lengvesnis.

Žoliapjovė

Skirta didesnių, labiau kalvuotų, nelygių vietovių žolės pjovimui. Žoliapjovė netinka išpuoselėtai vejai pjauti. Žoliapjovės idealiai tinka toms vietoms, kur yra įvairūs žemės nelygumai, kalvos, aplink esančios kliūtys – medeliai, krūmai, šaligatviai ir kt. Dažnai žoliapjovės palieka tam tikrus rėžius, todėl tai ir netinka išpuoselėtai pieveliai pjauti. Žoliapjovės idealiai tinka pjauti žolę dideliuose plotuose, laukuose ir pievose. Žoliapjovės gali būti stumdomos mechaninės, su varikliu, savaeigės su varikliu, traktoriukai (skirti dideliems plotams). Taigi turint didesnį žemės plotą, nelygia žemę su iškilimais, daug kliūčių - žoliapjovė idealus pasirinkimas, visgi turint išpuoselėtą pievelę, vertėtų pasidaryti kito žolės pjovimo įrenginio.

Žoliapjovės privalumai:

  • Tinka dideliems plotams.
  • Tinka sklypams su nelygumais, kalvomis.
  • Galima rinktis iš įvairių žoliapjovės tipų – stumdoma, savaeigė, traktoriukas.

Krūmapjovė

Krūmapjovė arba dar kitaip vadinamas – trimeris. Tai universalus žolės ir krūmų pjovimo įrenginys. Trimeris dažnai yra naudojamas kartu su žoliapjove ar vejapjove, kurios nepasiekia nupjauti žolės aplink medžius, krūmus, tačiau gali būti naudojamas ir kaip pagrindinis žolės pjovimo įrenginys. Krūmapjovės kitaip nei žoliapjovės ir vejapjovės skiriasi savo išvaizda, jos yra nedidelės, o norint jomis naudotis reikalinga fizinė jėga. Krūmapjovės dažnai yra pritvirtinamos diržu prie juosmens, kad pjovimas taptų patogesnis ir sklandesnis. Trimeris skirtas nedideliam žemės plotui pjauti, dideliame sklype su trimeriu bus fiziškai sunkiau, o žolė neatrodys taip dailiai. Trimeris gali būti kaip pagrindinis prietaisas nupjauti tik nedideliam žolės sklypui, tačiau turit išpuoselėtą veją, pjauti žolės su trimeriu nerekomenduojama, nes žolė nusipjaus ne taip estetiškai.

Krūmapjovės privalumai:

  • Lengva naudotis, neužima daug vietos.
  • Puikiai tinka pjovimui aplink medžius, krūmus, šalia pastato kur nepasiekia kiti įrenginiai.
  • Universalus įrenginys kuris tinka ir žolės ir krūmų pjovimui.

Vejapjovė

Vienas dažniausiai pasirenkamų įrenginių vejos priežiūrai. Tai puikus pasirinkimas siekiantiems turėti išpuoselėtą ir tvarkingą veją. Dažniausiai vejapjovės turi specialią žolės surinkimo dėžę į kurią yra iš karto surenkama pjaunama žolė, todėl jums nereikės papildomai rūpintis nupjautos žolės surinkimu. Kokią vejapjovę pasirinkti priklauso nuo turimos vejos dydžio. Mažesnėms vejoms (iki 750 m2) puikiai tiks mechaninės ar elektrinės vejapjovės, turint didesnį plotą verčiau rinktis benzininę vejapjovę, kuri bus ne tik galingesnė, bet ir su ja greičiau nupjausite veją. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į didesnį žolės surinkimo krepšį bei benzino bako dydį, kad užtikrintumėte visapusišką patogumą. Tačiau svarbu žinoti, kad vejapjovė nepasieks tam tikrų vietų arti medžių, krūmų ar pastatų, ji netiks itin kalvotoms, nelygumų turinčioms pievoms. Kartu tuomet reiktų turėti ir krūmapjovę.

Vejapjovės privalumai

  • Dailiai nupjauna žolę, sukuria estetiška pievelės vaizdą.
  • Idealiai tinka nedidelėms vejoms.
  • Nereikalauja daug fizinės jėgos, lengvas naudojimas.

Vejos, pievų ir laukų priežiūrai skirtus įrenginius galite įsigyti čia