Žingsniamatis, kam reikalingas ir kaip išsirinkti?

Tikriausiai niekas nepaprieštaraus, kad sportas – geros nuotaikos užtaisas, kelias į sveiką gyvenimo būdą bei gerą sveikatą. Vaikščiojimas, bėgimas, plaukimas ar kitos aktyvios veiklos ne tik stiprina fizinę būklę, padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų, tačiau ir gerina mūsų nuotaiką ir bendrą savijautą. Norint pasiekti savo tikslų, ne tik svarbu, tačiau ir itin įdomų stebėti kiek suvaikščiojote ar nubėgote kilometrų, kiek sudeginote kalorijų. Tam padaryti padės – žingsniamatis.

Žingsnamatis – nedidelis, patogus tačiau itin funkcionalus įrenginys. Jis lengvas, o atrodo tarsi įprastas laikrodis, kurį galite nešioti ant riešo. Žingsniamatis skirtas fizinei būklei stebėti, dažniausiai juose galite stebėti įveiktus kilometrus, sudegintas kalorijas, širdies ritmą. Tačiau žingsniamačių yra itin daug ir pačių įvairiausių, tad jų funkcijos yra taip pat skirtingos. Kaip žinoti kokio žingsniamačio reikia ir kaip jį išsirinkti, pateiksime patarimus, kurie padės pasirinkti Jūsų poreikiams tinkantį žingsniamatį.

Žingsniamačio funkcijos

Žingsniamačių yra itin daug, jie skiriasi ne tik dizainu, forma, tačiau ir savo funkcijomis. Todėl prieš įsigyjant, apgalvokite, kam jį naudosite, nes ne visuose jų yra reikiamos funkcijos, o galbūt jums daugelio iš tų funkcijų net neprireiks. Kokias funkcijas turi žingsniamačiai?

•    Laikrodis – data
•    Atstumo matavimas (km)
•    Žingsnių matavimas
•    Sudegintų kalorijų skaičiavimas
•    Širdies ritmo matavimas
•    Miego būsenos matavimas
•    Laikmatis

Tai vienos iš dažniausiai žingsniamačiuose esančių funkcijų, tad jeigu visų išvardintų funkcijų jums reikia, arba reikia daugiau papildomų funkcijų, atidžiai išsiaiškinkite ar žingsniamatyje bus visos funkcijos. Na, o jeigu jums įdomu ir svarbu skaičiuoti tik įveiktus kilometrus ar sudegintas kalorijas, galite rinktis paprastesnį žingsniamatį ir neinvestuoti į profesionalius ir daug funkcijų turinčius žingsniamačius.

Žingsniamačio tipas

Visi žingsniamačiai yra itin patogūs, lengvi ir pritaikyti patogiam naudojimui. Jie gali būti skirti nešioti ant rankos, arba segami prie diržo.

Žingsniamačiai ant rankos – tokie žingsniamačiai yra dviejų rūšių, su laikrodžio funkcija, skirti laisvalaikiui, ir sportiniai, kurių pagrindinės funkcijos – kilometrų matavimas, kalorijų sudeginimas, pulsometras. Tačiau tiek laisvalaikiui tiek aktyvioms treniruotėms, sportui skirti žingsniamačiai atrodo kaip įprastiniai laikrodžiai, segami ant riešo, skiriasi tik jų ekranas ir apyrankė. Apyrankės dažniausiai būna guminės, tamprios, patogios, nenuspaudžia riešo sportuojant. Ekranai dažniausiai yra nedideli, liečiami, todėl funkcionalumas yra visiškai paprastas.

Žingsniamačiai segamiant diržo –tokie žingsniamačiai yra pigesni už rankinius, tačiau ir suteikia kiek mažiau funkcijų nei rankiniai. Žingsniamatį prie diržo lengva ir patogu prisegti, jį net galima prisegti taip, kad jis nesimatys, tačiau bus patogioje vietoje ir nekels diskomforto. Tokie žingsniamačiai dažniausiai skaičiuoja įveiktus kilometrus, žingsnius, sudegintas kalorijas. Kai kurie pažangesni žingsniamačiai turi tokias funkcijas kaip radijas, todėl treniruotės bus ne tik aktyvios, tačiau ir smagios kartu su muzika.

Išsirinkti žingsniamatį gali būti visai paprasta užduotis, jeigu tvirtai žinosite kam ir kodėl jį naudosite, jeigu aktyviai nesportuojate, neužsiimate įvairiomis treniruotėmis, jums tikrai pakaks paprasto laisvalaikiui skirto žingsniamačio, kuriame patogiai galėsite matyti nueitus kilometrus, žingsnius bei sudegintas kalorijas. O jeigu visgi aktyviai sportuojate, bėgiojate, vaikščiojate, plaukiojate ar intensyviai treniruojatės sporto salėje, vertėtų rinktis profesionalesnį ir išmanesnį žingsniamatį, turintį daugiau funkcijų ir galimybių.

Žingsniamačius aktyviam laisvalaikiui, kasdienai bei sportui galite įsigyti čia ->>>