Treniruokliai: kokie yra ir ką reikėtų žinoti renkantis?

Atėjus šiltajam metų laikotarpiui, visi norime kuo daugiau laiko praleisti aktyviai - sportuoti, bei ruošti kūno formas vasarai. Puiki žinia, kad pasiruošimas gali būti dar lengvesnis ir paprastesnis – namuose. Jeigu neturite laiko, ar noro kiekvieną kartą eiti į salę, o už lango oras ganėtinai subjuręs – treniruoklis, puiki išeitis ir alternatyva sportuoti namuose. Jei tik namuose turite laisvą kampelį, jį puikiai ir naudingai galite užpildyti įsigydami treniruoklį, o gal net ne vieną. Gal namuose turite galimybę įsirengti ir mini sporto klubą? Pateikiame patarimus, kaip išsirinkti ir kokių rūšių treniruoklių galite rasti.

Treniruoklio paskirtis

Prieš nuspręsdami pirkti sporto inventorių, pasistenkite atsakyti sau į klausimus, kam ir kokiai paskirčiai jis bus naudojamas? Galbūt treniruoklio norite tik lengvam pasportavimui, neliejant prakaito, o palaikant aktyvią fizinę veiklą. O gal kaip tik, jūsų tikslas numesti nereikalingus kilogramus, užsiauginti raumenis, paryškinti sėdmenis, ar pilvo presą? Nėra vieno treniruoklio, kurio pagalba atsikratysite ir nereikalingų kilogramų, užsiauginsite raumenis, pilvą paversite plokščiu, o klubus itin dailiais. Tai padės tam tikri treniruokliai ir jų atliekamos funkcijos. O jeigu kyla klausimų, visuomet prieš perkant galite pasikonsultuoti su treneriu, ar pardavėju, kurie išsamiai jums atsakys į iškilusius klausimus.

BĖGIMO TAKELIAI

Bėgimo takelis priskiriamas kardio treniruoklių grupei. Tai tokie treniruokliai, kurie priverčia mūsų širdį dirbti intensyviau, taip degindami kalorijas. Bėgimo takelis vienas iš efektyviausių kardio grupės treniruoklių. Šis treniruoklis skirtas tiek bėgiojimui, tiek vaikščiojimui, tad galite rinktis tai, kas labiausiai patinka.

Pagrindiniai privalumai:

• Kardio treniruoklis kuris degina daugiausiai kalorijų
• Bėgiojimas nepriklausomai nuo oro sąlygų
• Stiprina širdį bei kraujagysles, taip pat, nuolatinis bėgiojimas padidina kaulų tankį – itin aktualu sergantiems osteoporoze
• Galite rinktis norimą greitįbei sunkumą

DVIRAČIO TRENIRUOKLIS

Dar vienas treniruoklis priskiriamas kardio treniruoklių grupei, itin patogus ir efektingas. Žiemos metu išvažiuoti su dviračiu gali tapti sunki užduotis, tad dviračio tipo visus metus, nepriklausomai nuo oro, leis mėgautis minimu, degins kalorijas bei stiprins fizinę būklę. Svarbiausia išsirinkite tokį dviračio treniruoklį, kuris bus patogus ir nekels diskomforto. Prieš pirkdami įsitikinkite, ar galėsite reguliuotis sėdynės aukštį, rėmą bei pedalus. Jeigu treniruoklį naudosite reguliariai, vietoje tikros treniruotės, atkreipkite dėmesį ar dviratis turi funkcionalumą – ekraną, kuriame matysite treniruotės informaciją – laiką, tempą ir kitus parametrus.

Pagrindiniai privalumai:

• Yra kompaktiškas, kilnojamas, neužima daug vietos
• Didina ištvermę
• Stiprina širdį, palaiko normalų kraujo judėjimą kraujagyslėmis
• Integruoti monitoriai, kurie leidžia stebėti pulsą, kraujospūdį, reguliuotis intensyvumą

ELIPSINIS TRENIRUOKLIS

Daugiafunkcinis, šiuolaikiškas įrenginys kuriuo patogu ir itin įdomu naudotis. Elipsinio treniruoklio pagalba, sportą galite paversti malonia ir smagia atrakcija. Tai treniruoklis apimantis steperio, bėgimo takelio ir dviračio privalumus, tad sporto entuziastams tai ne tik nauda, bet ir pramoga.

Pagrindiniai privalumai:

• Išmanūs treniruokliai, turintys integruotus ekranus leidžia susidaryti treniruočių planą
• Treniruojasi ir viršutinės ir apatinės kūno dalys, taip vienu metu formuojasi visos kūno formos
• Neužima daug vietos, kompaktiškas
• Puikus variantas negalintiems daug laiko skirti sportui, taip pat, tinkamas žmonėms turintiems problemų su keliais

IRKLAVIMO TRENIRUOKLIS

Smagus ir efektyvus treniruoklis, kuris leis pasijusti tarsi sėdėtumėte tikroje valtyje. Ir tai ne veltui vadinama irklavimo treniruokliu, nes atliekami pratimai primena tradicinį irklavimą. Prieš įsigyjant šį sporto inventorių,atkreipkite dėmesį į techninius parametrus - maksimalią apkrovą, išmatavimus.

Pagrindiniai privalumai:

• Formuojama raumenų masė
• Stiprinami pilvo, kojų, sėdmenų, rankų raumenys
• Gerinamas širdies ir plaučių efektyvumas
• Suteikiama apkrova visam kūnui, todėl intensyviai deginamos kalorijos

Aptarėme populiariausius, namuose naudojamus sporto treniruoklius. Jų yra tikrai gausu, tad kiekvienas atlieka tam tikras funkcijas. Todėl rekomenduojame rinktis tokį treniruoklį, kuris labiausiai atitiktų Jūsų poreikius ir galimybes. O esant galimybėms rinkitės ne vieną treniruoklį, taip galėsite efektyviau atlikti norimas treniruotes namuose.

Aktyvus sportas – kelias į sveikatą ir fizinį aktyvumą.

Treniruoklius galite išsirinkti čia->>>