Prekių katalogas

Siuvimo reikmenys, jų rūšys

 

Esate profesionali siuvėja, o gal tik ruošiatės išmokti siūti, ar esate mėgėja, mėgstanti retkarčiais pasisiūti mėgstamą suknelę ar kitą tekstilės gaminį? Nesvarbu esate mėgėja, ar profesionalė, kad galutinis rezultatas džiugintų jūsų akis, netektų nusivilti – reikia kokybiškos ir geros įrangos skirtos siuvimui. Jeigu kaip tik tokios ieškote – galime padėti. Pateikiame patarimus apie pagrindinius siuvimo reikmenis, įrangą ir jų privalumus.

Overlokai

Profesionalai tikriausiai puikiai pažįsta, o mėgėjai arba siuvimo pradininkai dažnai overloką painioja su siuvimo mašinomis, tačiau skubame pabrėžti, kad tai nėra vienas ir tas pats įrenginys. Trumpai pristatant, overlokas yra įrenginys skirtas nereikalingos medžiagos nukirpimui, detalių sujungimui ir audinio kraštų apmėtymui (apsiuvimui). Overlokas tarsi apgaubia audinio kraštus neleisdamas jiems iširti. Overlokas yra ir gali būti naudojamas kaip priedas prie siuvimo mašinų, žinoma, galima išsiversti ir siuvimo pradžią pradėti be jo, tačiau tikri profesionalai sutiks, kad overlokas neatsiejama dalis kuriant kokybiškus gaminius.

Overlokų privalumai:

  • gaminys atrodo kokybiškesnis ir ilgaamžiškesnis (ne taip greitai pradeda irti kraštai);
  • siūlių elastingumas, todėl šios mašinos yra nepakeičiamos siuvant trikotažinius gaminius;
  • galima atlikti įvairaus platumo apmėtymo siūles;
  • overlokai gali apdirbti gaminį su 5, 4, 3, 2 siūlais;
  • galimi naudoti įvairius siūlus ir standartines siuvimo adatas;

Reguliuojami manekenai

Nepamainomas daiktas tiek profesionalams tiek mėgėjams. Reguliuojami manekenai yra įvairių dydžių ir išmatavimų. Jie puikiai pasitarnauja kai siūnate gaminį ne sau, norint pažiūrėti kaip vizualiai jis atrodys, kaip „krenta“ medžiaga. Reguliuojami manekenai turi patogią konstrukciją, juos galima išardyti, pasikelti į norimą aukštį, jie neužima daug vietos. Reguliuojami manekenai taip pat puikus daiktas fotografuojantiems jau pasiūtą gaminį.

Siuvimo mašinos

Šiuo metu pagrindiniai siuvimo mašinų tipai yra elektromechaninės ir kompiuterizuotos. Siuvimo mašiną išsirinkti paprasta, jeigu žinote savo lūkesčius, biudžetą, norimas mašinos galimybes. Pradedantiesiems pateikiame patarimus į ką atkreipti dėmesį ir kaip išsirinkti siuvimo mašiną?

  • Pradedantiesiems geriausia rinktis elektromechanines mašinas, žinoma, nors jos ir neturi tiek funkcijų ir galimybių kaip kompiuterizuotos siuvimo mašinos, tačiau kaip pradedančio siuvėjo, tikrai nenuvils kokybe ir lengvai perprantamu valdymu.
  • Siūlių skaičius – yra itin apgaulingas ir galvą susukantis aspektas pradedantiesiems siuvėjams. Siuvimo mašina turinti didelį siūlių skaičių gali vilioti, tačiau gerai apgalvokite ar visas siūles jūs tikrai panaudosite, o gal naudosite tik dvi pačias populiariausias – tiesias, zigzagines. Apgalvokite ką dažniausiai norėsite siūti, pagal tai ir rinkitės siūlių skaičių. Kartais papildomos funkcijos ir didesnės galimybės mašinoje gali būti visai nepanaudotos.
  • Gamintojas – taip pat svarbus aspektas, šiuo metu vieni populiariausių gamintojų – Singer, Janome, Juki, Brother. Tačiau populiarus gamintojas negali užtikrinti jums, kad siuvimo mašina atitiks visus jūsų lūkesčius ir viskuo būsite patenkinti. Siuvimo mašinos pagal gamintojus yra skirtingos, savo funkcijomis ir galimybėmis, todėl apgalvojus savo poreikius išsirinkite bent 2-jų ar 3-jų gamintojų panašius modelius ir juos palyginkite tarpusavyje, taip padės lengviau išsirinkti.

Siuvinėjimo mašinos

Papildomas įrenginys turint siuvimo mašiną. Ar jums reikalinga siuvinėjimo mašina, priklauso tik nuo jūsų poreikių ir tai ką siuvate ar norite siūti. Su siuvinėjimo mašina jūs nepasiūsite suknelės, nepalenksite kelnių, siuvinėjimo mašina skirta įgyvendinti sudėtingus siuvinėjimo darbus. Tokios siuvinėjimo mašinos dažnai būna itin aukštos kokybės, kompiuterizuotos, galinčios išsiuvinėti pasirinktus raštus ir piešinius. Tokių mašinų siuvinėjimo galimybės yra itin plačios, o pagrindinis šių mašinų privalumas yra galimybė įvairiais būdais atlikti sudėtingiausius ir išvaizdžiausius priešinius.

Vėlimo mašinos

Taip pat papildomas įrenginys skirtas įvairių gaminių, rankdarbių siuvimui ir gamybai. Vėlimo mašinos privalumas yra tas, kad ji nenaudoja jokių siūlų, o visą darbą atlieka veliant audinių faktūras tarpusavyje. Vėlimo mašina puikiai tinka minkštų žaislų, patalynės ar turimų drabužių dekoravimui, suteikiant jiems išskirtinį savitą dizainą.

Profesionalams ir mėgėjams skirti kokybiški siuvimo reikmenys. Juos galite išsirinkti čia