Siuvimo mašinos: į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Siuvimo mašina jūsų namuose? Kodėl gi ne? Net jei nesate baigę siuvėjų kursų, šis prietaisas tikrai bus naudingas. Kada reiktų įsigyti siuvimo mašiną? Jei mėgstate kurti savo garderobą patys, tai iš karto, kai tik sugalvosite pasisiūti naują palaidinę arba iš didelių džinsų pasidaryti stilingą rankinę. Jei polinkio modeliuoti neturite, siuvimo mašinos jums prireiks tada, kai atsiras namuose mažų vaikų.

Tada tiesiog prasideda greitai išaugamų drabužių era, kai pirkti reikia pora dydžių didesnius drabužius ir juos palenkti ar kitaip pataisyti. Turintys 12-18 metų jaunuolius siuvimo mašinomis naudojasi beveik kas mėnesį. Jau nekalbant apie suplėšytų rūbų taisymą... Taigi, jauna šeima turėtų pradėti rūpintis siuvimo mašina jau dabar.

Tie, kas siuva drabužius patys, tikriausiai pakankamai gerai išmano siuvimo techniką. Jie perka profesionalams skirtas siuvimo mašinas. Mūsų straipsnio tikslas – duoti keletą patarimų pradedantiesiems. Pradėkime nuo pačių pagrindų.

Reikalingos kelios programos

Šiuolaikiškos siuvimo mašinos dažnai turi dešimtis programų. Kartais jų tiek daug, kad susisuka galva ir galima pasimesti prieš siuvant. Realiai namų reikmėms reikalingos 4-5 programos.

Paslėpta siūlė. Tai viena iš esminių siuvimo programų, kuri pasižymi tuo, kad išvertus susiūtą audinį, sunku pastebėti siūles.

Apmėtymas (overlokas). Ši siūlė yra reikalinga pakartotinai apsiūti dviejų susiūtų audinių kraštus iš vidinės pusės, kad audinys neirtų. Paprastai profesionalai šiam darbui naudoja atskirą siuvimo mašiną, tačiau namų sąlygomis tai galima padaryti pasirinkus kai kurias zigzagines siūles.

Siuvinėjimas. Tai gana gražus susiuvimo būdas, kuris naudojamas kišenėms prisiūti. Arba medžiagos lopui, kai drabužyje atsiranda gana didelė skylė. Šiam susiuvimo būdui yra ne viena siūlė – reikia tik išsirinkti patinkančias.

Sagos kilpos siuvimas. Tai gana sudėtinga operacija, todėl daugelis šiuolaikinių siuvimo mašinų turi specialias sagų kilpų siūles. Jų yra net keletas formų. Bent viena tikrai turėtų būti jūsų siuvimo mašinoje. Gali būti, kad reikės užsidėti specialią pėdelę kilpoms siūti.

Užtrauktukų siuvimas. Įsiūti užtrauktuką – gana nepaprasta užduotis. Dėl to siuvimo mašinos turi specialią pėdelę, kuri padeda gražiai įsiūti naują užtrauktuką. Kai kurie modeliai turi dvigubas adatas, tad tai dar palengvina užtrauktukų įsiuvimą.

Tai pagrindiniai paprastos namų mašinos darbai. Jei funkcijų yra daugiau – reiktų išsiaiškinti, kam ir kada jos naudojamos.

Esminės ir reikalingos siuvimo mašinos funkcijos

Pagrindinė siuvimo mašinos funkcija, akivaizdu, yra siūti. Bet ji nėra vienintelė. Dažniausiai naudojamos irt kitos mašinų funkcijos.

Atbulinis veikimas – reversas. Tai funkcija, kuri padeda užtvirtinti siūles, kai to reikia. Tiesiog mašina gali siūti atgaline eiga.

Siūlo apvijimas. Kaip žinote, siuvimui reikalingi du siūlai – vienas eina iš viršaus, o kitas iš mašinos pagrinde esančios špūlytės. Kaip špūlytėje atsiranda siūlas? Jį galima suvyti rankomis arba specialiu rėžimu, kai špūlytė sukasi ir prisisuka siūlo tiek, kiek norite. Tai labai patogu ir siūlas pervijamas per keliolika sekundžių.

Padėklas siauriems siuviniams. Kaip patogiai siūti kelnes, rankoves ir kitas siauras vietas? Tokiu tikslu yra sukurtas specialus pagrindas ant kurio lengvai užmaunamas audinys, jis nekliūva už kraštų. Taip pat kai kurie modeliai turi specialius pridedamus pagrindus siuvinėjimui ir užuolaidų siuvimui.

Siuvimo mašinos atmintis. Tai kompiuterizuotų siuvimo mašinų funkcija. Siuvimo mašina pati atsimena dažniausiai naudojamus rėžimus ir nustatymus, kad būtų paprasčiau ją valdyti.

Siūlo nukirpimas. Ne esminė funkcija, tačiau kai siuvama daug, tok kelios sekundės, sugaištamos paimti žirkles ir nukirpti atlikusius siūlus yra gana svarbios. Ant kai kurių siuvimo mašinų korpusų yra pritvirtintas specialus peiliukas siūlui nupjauti, kai kurios tai daro ir automatiniu būdu.

Kojinis valdymas. Tai vienas iš patogiausių valdymo būdų, kai adatos veikimas valdomas koja spaudžiamu mygtuku.

Siuvimo mašinų tipai

Siuvimo mašinų tipai yra 4:
1.    Mechaninės siuvimo mašinos;
2.    Kompiuterizuotos siuvimo mašinos;
3.    Siuvinėjimo siuvimo mašinos;
4.    Apmėtymo siuvimo mašinos – overlokai.

Namams dažniausiai renkamasi mechaninės siuvimo mašinos. Jų valdymas yra ratukais ir mygtukais. Kompiuterizuotos jau turi LCD ekranėlius, kuriuose rodomos visos funkcijos. Siuvinėjimo mašinos turi gana didelius ekranus, nes juose reikia suprogramuoti siuvinėjamus piešinius, kurių yra tūkstančiai. Overlokai taip pat valdomi mechaniškai.
Kompiuterizuotas siuvimo mašinas renkasi daug ir dažnai siuvantys žmonės, be to jos kainuoja kur kas brangiau, nei paprastos siuvimo mašinos.

Prekės ženklai

Meluotume, jei sakytume, kad prekės ženklas yra nesvarbus. Visi pasaulyje siuvėjai žino tokį pavadinimą, kaip Singer. Tai siuvimo mašinų „tėvas“, kuris keitė ne tik modelius, bet ir patį siuvimo suvokimą. Taip pat gana gerai žinomos ir kitos siuvimo mašinos – Janome, Juki, PFAF. Jos yra gaminamos ne vieną dešimtį metų, todėl yra patikimos ir ilgaamžės, o būtent to ir reikia namų siuvimo mašinai.

Aišku, yra ir kitų mažiau žinomų gamintojų, tačiau reikia įvertinti ir kainą. Ne visada taupydami keliasdešimt eurų pasieksite norimų rezultatų.
Siuvimo mašinos nėra vien tik moterų darbo įrankis. 10 ir daugiau kilogramų sverianti siuvimo mašina kartais patraukia ir vyrų dėmesį. Beje, plastikinis korpusas paprastai yra gana apgaulingas, nes viduje yra gana nemažai metalinių dalių.

Išsirinkite savo siuvimo mašiną jau dabar ->>>