Prekių katalogas

Šaldymo dėžė ar pastatomas šaldiklis?

Tikriausiai kiekvienuose namuose, daugiau ar mažiau, galima rasti paruoštų mėsos ar žuvies produktų atsargų. Taip pat dažnas mėgstame užsišaldyti uogas, daržoves ar grybus. Tam reikia ne tik tinkamų šaldymo sąlygų, tačiau ir pakankamai vietos, atsižvelgiant į savo šeimos poreikius. Kaip išsirinkti sau labiausiai tinkantį variantą iš gamintojų siūlomo didelio asortimento? Norėtume išskirti du pagrindinius šaldiklių tipus: šaldymo dėžė arba pastatomas šaldiklis.

Šaldymo dėžė

Šaldymo dėžė, tai laisvai pastatoma, didelio tūrio šaldymo kamera. Jeigu turite erdvų butą ar didelį namą ir planuojate šaldyti daug produktų, verta pasirinkti horizontalią šaldymo dėžę.

Šaldymo dėžės talpa tikrai daug didesnė, nei pastatomo šaldiklio, tad jis puikiai tiks namams, kuriuose vertinamas pačių užaugintas maistas arba žmonėms, kurie mėgsta daug gaminti ir įprasto šaldiklio talpa tampa per maža. Tai pats optimaliausias variantas norintiems šaldyti didelį kiekį produktų, ypač tos pačios rūšies.

Privalumai:

 • Didelis kameros tūris
 • Ekonomiškos elektros sąnaudos
 • Šaldytas maistas gali būti išlaikytas ilgiau
 • Geras kainos santykis, lyginant su pastatomais šaldikliais
 • Šaldyti galite bet kokio dydžio ar formos produktų pakuotes.

Trūkumai:

 • Užima gana didelį grindų plotą
 • Sudėtinga šaldyti mažas pakuotes, nes šaldymo dėžė neturi stalčiukų ar skyrelių.

Pastatomas šaldiklis

Pastatomas šaldiklis, tai šaldymo kamera su stalčiais bei lentynomis. Jo dizainas panašus į šaldytuvo, tad lengvai priderinsite jį prie savo namų interjero.

Privalumai:

 • Patogus maisto organizavimas skirtinguose stalčiuose ir lentynėlėse
 • Nesudėtinga priežiūra ir valymas
 • Užima mažiau grindų ploto, nei šaldymo dėžė.

Trūkumai:

 • Aukštesnė kaina
 • Sunaudoja daugiau elektros energijos
 • Kai kurie modeliai gali kelti nemažą triukšmą.
 • Tūris ir gabaritai

Renkantis sau tinkamiausią variantą, atkreipkite dėmesį į šaldiklio talpą. Šaldiklis, kuris yra pustuštis, sunaudoja daugiau elektros energijos, nei produktais užkrautas. Jeigu neplanuojate šaldyti daug produktų, turėtumėte rinktis ekonomiškesnį, mažesnės talpos įrenginį. Šaldiklių talpa gali būti nuo 80 iki 410 litrų. Įprastam šeimos ūkiui su vaikais, dažniausiai renkamasi tarp 80 – 260 litrų talpos.

Užšaldymo galingumas ir klasė

Tai yra du parametrai, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį. Kuo didesnis kameros tūris ir kuo daugiau produktų planuojate sudėti, tuo didesnį užšaldymo galingumą turėtumėte pasirinkti. Namų ūkiui su 4 žmonėmis, optimalus pasirinkimas su 5-8 kg/para galingumu. Kuo daugiau užšaldymo klasės žvaigždučių, tuo ilgiau galima saugoti produktus. Šaldymo kamera su viena žvaigždute numato saugojimo terminą iki savaitės, esant 6 C temperatūrai, o su keturiomis – užtikrina ilgiausią saugojimo laikotarpį, nuo 6 iki 12 mėnesių esant 18 C temperatūrai. Šių dienų gamintojai siūlo aukštas užšaldymo klases ir yra itin ekonomiški elektros energijos vartojimo atžvilgiu, ypač, jeigu gaminiai pažymėti A++ arba A+++.

Papildomos funkcijos

Įrenginiai gali turėti papildomas funkcijas, kurios jums gali padėti apsispręsti dėl pirkinio įsigijimo.

Šalčio išsaugojimas. Dingus elektrai, šaldiklis gali išsaugoti nustatytą temperatūrą net kelias paras.

Greitas užšaldymas. Ši funkcija naudinga vertinantiems maisto produktų šviežumą. Uogas, vaisius ar daržoves galite užšaldyti su šia funkcija ir taip išsaugoti naudingas medžiagas bei vitaminus. Maisto produktams šalant lėtai, susidaro ledo kristalai, kurie gadina maisto kokybę. Su greito užšaldymo funkcija to išvengsite.

Temperatūros pokyčio informacija. Jeigu turite vaikų, ši funkcija, jums tikrai bus naudinga. Šaldymo kamera gali informuoti (vaizdiniu arba garsiniu būdu) apie paliktas atidarytas dureles.

Šaldymo dėžes arba pastatomus šaldiklius galite įsigyti čia ->>>