Rankinis mikseris, kokį pasirinkti?

Rankiniai mikseriai, arba dar kitaip – plakikliai, nepakeičiami pagalbininkai virtuvėje. Mikserio pagalba galite mėgautis įvairiais patiekalais, gardžiais pyragais, tortais, ar ryto klasika – omletu. Rankinio mikserio pagalba, kasdienis patiekalų gaminimas taps daug greitesnis ir paprastesnis. Šiuo prietaisu , vos per keletą minučių  galėsite išplakti tešlą blynams, pyragui, ar kitiems patiekalams.

Prietaisas universalus ir patogus naudoti. Mikseriai gali būti pastatomi –stacionarūs , arba rankiniai. Skirti plakti ir maišyti įvairios konsistencijos masę, tad galite būti ramūs, kad mikseris įveiks tiek klampią ir sunkią tešlos masę,
tiek suplaks tobulą putą kavai. Mikserių pasirinkimas itin gausus, tad kaip pasirinkti tą vienintelį ir į ką reiktų atkreipti dėmesį? Supažindiname su mikserių savybėmis, rūšimis, kurios padės lengviau išsirinkti Jūsų poreikius atitinkantį prietaisą.

Mikserių rūšys

Pastatomas mikseris – vienas populiariausių pasirinkimų. Mikseriai turi specialų indą, kuriame įstatytas mikseris plaka pasirinktus ingredientus. Tai universalus, paprasto naudojimo mikseris, kuris viską padarys už jus, jums tereiks pasirinkti mikserio greitį. Stacionarus mikseris patogus tuo, kad turi talpą, yra stabilus, todėl plakami produktai nesitaškys. Prieš nusprendžiant pirkti pastatomą mikserį, įsitikinkite, kokius antgalius jis turės: plakimo šluotelę, maišymo, trynimo ir kt.

Rankinis mikseris –jo veikimo principas itin paprastas, tačiau skiriasi nuo pastatomojo tuo, kad viską darome rankiniu būdu. Rankinius mikserius reikia panardinti į skystį ir plakti iki reikiamos masės. Rankinis mikseris patogus tuo, kad užima mažiau vietos, taip pat, galima naudoti bet kokiame pasirinktame inde. Taip pat, rankiniu mikseriu galėsite sutrinti įvairias sriubas, ar padažus, dar esančius ant viryklės. Rankiniai mikseriai savo komplektacijoje dažniausiai turi ne vieną antgalį, tačiau prieš perkant įsitikinkite, ar visi jums reikiami antgaliai, bus šio prietaiso komplekte.

Mikserių savybės

Galingumas – galingumas priklauso nuo poreikių, jeigu gaminate daug ir dažnai, įvairius pyragus, sunkesnės masės tešlas, vertėtų rinktis galingesnį mikserį. Dažniausiai, galingesni būna stacionarūs mikseriai, tačiau ir rankiniai mikseriai gali būti pakankamai galingi įveikti sunkiai masei. Rankinius mikserius rinkitės ne mažiau 100 vatų, toks galingumas jau leis įveikti vidutinio sudėtingumo patiekalų masę. Nuo 500 iki 1000 vatų mikseriai yra itin galingi, galintys susmulkinti ledą, ar paruošti tirštus gėrimus.

Valdymas –mikserio valdymas priklauso nuo jo kainos. Kuo brangesnis mikseris, tuo jo valdymas gali būti sudėtingesnis, jis turės daugiau funkcionalumo. Pigesni mikseriai dažniausiai yra patogesni naudojimo prasme, turi viršuje esančius mygtukus, kurie reguliuoja greitį. Jeigu mikseris bus naudojamas tik įprastiniams, nesunkiems patiekalams pagaminti, jums tikrai užteks paprasto, rankinio mikserio, kurio valdymas itin paprastas. Tačiau jeigu esate profesionalai, tuomet siūlome rinktis mikserį su sudėtingesniu, tačiau profesionalesniu valdymu. Dauguma brangesnių mikserių turi programuojamus klaviatūros mygtukus, kurių pagalba galėsite pagaminti labiau specializuotus, sudėtingesnius patiekalus. Tad įgudusiems virtuvėms šefams, arba norintiems jais tapti, pirmiausia vertėtų išsiaiškinti mikserio valdymo specifiką, ir ar jame yra visi, poreikius atitinkantys reikalavimai.

Mikserio dizainas – jeigu atsakingai derinate savo namų, virtuvės dizainą – prietaisai taip pat turėtų būti ne išimtis. Mikserių pasiūla yra didelė, todėl neabejotinai galite rasti savo virtuvės dizainui tinkantį modelį. Jeigu norite turėti ne tik naudingą, bet ir nepriekaištingo dizaino prietaisą, rinkitės stiklo, ar nerūdijančio plieno medžiagomis dengtus mikserius. Nors jie yra brangesni, tačiau neabejotinai atrodys nepriekaištingai virtuvės erdvėje. Na, o jeigu nenorite daug investuoti į dizainą, arba ieškote nebrangaus varianto, rinkitės plastiką. Pigūs mikseriai, dažniausiai pagaminti iš plastiko, tačiau jie linkę dažniau apsibraižyti ir laikui bėgant prarasti savo pirminę išvaizdą.

Mikserių antgaliai

Perkant mikserį, atkreipkite dėmesį, kokie antgaliai bus jo komplekte. Dažniausiai renkantis pigų mikserį, į jį įeina vienas iš pagrindinių antgalių – plakimo šluotelė.

Tačiau jeigu norite daugiafunkcio prietaiso, kurio pagalba galėsite paruošti daugiau ir įvaresnių patiekalų, rinkitės mikserius su didesne komplektacija. Mikserių antgaliai gali būti šie:

  • Plakimo šluotelė – vienas pagrindinių ir populiariausių antgalių. Jo pagalba išplaksite tešlą, kiaušinius, pieną ar kitą skystį.
  • Trynimo antgalis – juo galėsite trinti minkštus maisto produktus, taip pat sriubą, ar gaminti padažus.
  • Minkymo kabliai – įveiks sudėtingą bei klampią tešlos masę.


Mikseriai internetu - patogus ir lengvas būdas palyginti, bei išsirinkti geriausią, Jūsų poreikius atitinkantį virtuvės pagalbininką. Kad maisto gaminimas taptų dar paprastesnis ir greitesnis.

Mikserius išsirinkite čia  ->>>