Prekių katalogas

Pelenų siurblys, kaip išsirinkti?

Namuose turite židinį, krosnį? Tuomet su pelenais namuose tikriausiai esate susidūrę ne vieną kartą. Kad namuose židinys ar krosnis veiktų nepriekaištingai, būtina reguliariai prižiūrėti ir valyti jų vidų nuo degimo metu susidariusių pelenų. Renkantis pelenams ir jų nevalant krosnis gali užsiteršti, užsikimšti ir savo funkcijas atlikti ne efektyviai. Pelenų dalelės itin mažos, lengvos, kurios susidaro degimo proceso metu, tad jas išvalyti ne visuomet yra lengva užduotis. Dėl savo lengvumo pelenus kruopščiai išvalyti yra itin sudėtinga, pakanka vos vieno nestipraus oro gūsio ir pelenai gali pasklisti aplinkui. Kad pelenų valymas būtų kuo paprastesnis ir greitesnis, verta pagalvoti apie pažangius ir patogius pelenų siurblius – kas tai ir kokį siurblį išsirinkti netrukus apžvelgsime.

Kuo pelenų siurblys skiriasi nuo įprasto dulkių siurblio?

Vienas pagrindinių aspektų, kad dulkės ir pelenai yra itin skirtingos medžiagos, nors iš pirmo įspūdžio tai gana panašaus tipo nešvarumai, visgi jie skiriasi savo sandūra, todėl kiekvienai iš šių medžiagų sutvarkyti reikalingas atskiras įrenginys. Paprastos kambaryje esančios dulkės dažniausiai yra negyvų žmogaus ląstelių, odos dalelės, gyvūnų plaukai, nuo maisto atsiskyrusios mikroskopinės dalelės bei kiti nešvarumai. Visgi tokios dulkės palyginus su pelenais yra gana didelės masės, tad įprastas dulkių siurblys su jomis kuo puikiausiai susitvarko.

Pelenai po degimo proceso ir aukštos temperatūros suyra iki itin mažų lengvų dalelių, tad tokios dalelės gali nesunkiai prasiskverbti iki įprasto dulkių siurblio variklio, o taip pat ir atgal į aplinką. Tad pelenų siurbliai turi specialius filtrus, kurie geba sulaikyti šias dalis neleidžiant joms prasiskverbti į siurblio dalis ir atgal į aplinką. Tad nuolatiniam pelenų tvarkymui šis siurblys yra neišvengiamai puikus pasirinkimas. Be to, pelenų siurblys puikiai atliks savo darbą ne tik namų židinyje, krosnyje, bet ir iš lauke esančių kepsninių.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis pelenų siurblį?

Gamintojas – kaip ir kitiems prietaisams, taip ir pelenų siurbliui žinomas gamintojas užtikrina kokybę, patogumą ir garantiją. Itin dažnam naudojimui verta rinktis žinomų prekės ženklų siurblius „Karcher“ ar „Lavor“, kurie tikrai nenuvils savo efektyvumu ir kokybe. Pasirinkę žinomą gamintoją tikrai nesuklysite ir neteks nusivilti siurblio efektyvumu.

Galia ir siurblio talpa – kokį siurblio galingumą ir talpą pasirinkti priklauso tik nuo jūsų pačių poreikių, intensyviam darbui ir nuolatos esančiam dideliam pelenų kiekiui rinkitės galingesnį bei talpesnį siurblį, kuris greitai ir patogiai išvalys židinį ar krosnį be jokio vargo. Žinoma, galingesnis ir talpesnis siurblys pareikalaus didesnių investicijų, tad pirmiausia svarbu apgalvoti būsimų darbų kiekius.

Siurblio tipas – yra skirtingi siurblių tipai, vieni pelenus gali siurbti tik šaltus, kitiems ne kliūtis ir karšti pelenai. Apgalvokite kokio tipo siurblys bus reikalingas, kadangi šaltus pelenus gebantis siurbti siurblys negalės to padaryti su karštais pelenais.

Papildomos funkcijos į kurias pravartu atkreipti dėmesį:

  • Laido ilgis – kuo ilgesnis laidas tuo patogesnis darbas.
  • Filtrai – daugkartinis ar vienkartinis.
  • Ne tik siurbimo, bet ir pūtimo funkcija – pravartu norint patogiai įkurti ugnį.
  • Sertifikuotas siurblys – su kuriuo buvo atlikti bandymai, kurie užtikrina saugumą naudojimosi metu.

Kad pelenų valymas neapsunkintų Jūsų kasdienių darbų, pelenų siurblius galite įsigyti čia ->