Prekių katalogas

Patarimai, kaip išsirinkti aukšto slėgio plovyklą

Aukšto slėgio plovykla yra reikalinga praktiškai visiems individualiems namams ar kotedžams su nuosavu kiemu. Dar neturite? Tik laiko klausimas, kada jos prireiks. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip išsirinkti būtent jums tinkančią aukšto slėgio plovyklą.

Įvertinkite savo plovimo poreikius

Pradėti reiktų nuo savo plovimo poreikių įvertinimo. Nepatingėkite atsisėsti su lapeliu popieriaus ir susirašyti, ką jūsų namuose reiktų plauti su aukšto slėgio plovykla: automobilį, garažo duris, apatinę fasado dalį, o gal visą fasadą (ypač, jei jis iš plastikinių lentelių)? Turite lauko baldų? Tvorą irgi reikia kartais nuplauti. Kieme yra akmeninių takelių, trinkelėmis dengtų plotų, o gal paprastas betonas? Turite bekelės visureigį ir mėgstate pasivažinėti miškais? Grįžtate tikrai ne blizgančiu automobiliu... Gyvenate atokiau, kur reikia važinėti vieškeliu? Turite tik jūsų namui priskirtus šiukšlių konteinerius? Jei esate ūkininkas, greičiausiai turite ne tik automobilį, bet ir žemės ūkio technikos, kurią nuolatos reikia paruošti žiemai? Viską įvertinkite ir tada pamatysite, kokios aukšto slėgio plovyklos reikia.

Apibendrintai jas galima suskirstyti į 4 grupes:
1. Mobiliosios;
2. Nedidelio galingumo;
3. Pusiau profesionalios;
4. Profesionalios.

Mobiliosios aukšto slėgio plovyklos labiau primena dulkių siurblį, o ne standartinę plovyklą. Jos skirtos plauti lauko baldams, lengvajam automobiliui, gėlių vazonams ir t.t. Tokios plovyklos nėra labai galingos, nes naudojamos gana retai. Aišku, jos nėra ir brangios, nes neturi daug funkcijų.
Nedidelio galingumo plovyklos yra standartinės elektrinės plovyklos, skirtos namų naudojimui. Jomis galima plauti automobilius, fasado apačią, baldus, trinkeles. Tai ekonominės klasės prietaisai, įperkami visiems namų savininkams. Jei plovykla jums reikalinga tik kelis kartus per metus – tokios tikrai tiks.
Pusiau profesionalios plovyklos gali būti elektrinės arba benzininės. Jos yra pakankamai galingos, kad jomis būtų dirbama po 2-3 valandas per dieną. Tai reiškia, kad laisvai galite plauti didelius asfalto, trinkelių plotus, nuplauti žemės ūkio techniką, sunkvežimius ar net vilkikus. Su specialiais priedais galite plauti ir kelių metrų aukštyje, tad visas fasadas tikrai bus švarus. Prie tokių plovyklų kai kurių modelių jau gali būti montuojami ir specialūs priedai purškiantys ne tik vandenį, bet ir smėlį, o tai labai naudinga paruošiant dažymui įvairius paviršius.
Profesionalios plovyklos yra naudojamos versle. Jomis galima plauti po 5 valandas per dieną. Jos yra labai galingos, todėl dirba labai efektyviai. Namuose tokių sutiksite gana retai, nes tai profesionalų darbo įrankis pramonėje, žemės ūkyje, plovimo paslaugas teikiančiose įmonėse, statybose ir t.t.

 

Rinkitės galingą, nes tai efektyviau

 

Darbo efektyvumas yra labai svarbu. Visada galima įsigyti pigesnį ne tokį galingą prietaisą, bet po kurio laiko pamatysite, kad jo energijos ir resursų sąnaudos didelės, o tai ne visada apsimoka. Aukšto slėgio plovyklos turi tris galingumo rodiklius:

1. Variklio galingumas kW.
2. Slėgio galingumas Bar (kai kurie modeliai žymimi PSI).
3. Vandens sunaudojimas l/val. (amerikietiški medeliai – galonai/val.)

Kuo galingesnis jūsų varikliukas, tuo efektyviau pasiekiamas norimas purškimo slėgis. Kuo didesnis slėgis, tuo stipresnė srovė. Kuo mažiau vandens eikvojama, tuo efektyvesnis darbas. Iš esmės jums reiktų kreipti dėmesį tik į slėgį ir vandens išnaudojimą, bei jų santykį.
Pavyzdžiui, pusiau profesionali plovykla BoschGHP 5-75 X yra 140 bar darbinio slėgio ir sunaudoja 570 litrų vandens per valandą.
Karcher K 2 CAR standartinė plovykla pasiekia 110 bar slėgį ir sunaudoja 360 litrų per valandą. Ji kelis kartus pigesnė, nei minėtas Bosch modelis, tačiau ir galingumas mažesnis.

O štai LavorIndependent 2800 plautuvė su vidaus degimo varikliu yra pusiau profesionali plovykla. Ji pasiekia 200 bar slėgį ir sunaudoja 630 litrų vandens per valandą. Ji brangesnį už pusiau profesionalią elektrinę plovyklą, tačiau ir galingesnė, todėl ja galima plauti ilgiau ir našiau.
Išsirinkite modelį su tinkamais priedais

Kai kurie pardavėjai labai gudrauja – parduoda „nuogą“ įrenginį su vos 2-3 priedais ir ne visada paaiškina, kokie papildomi priedai gali būti jungiami ir kiek jie kainuoja. Kas yra pirkęs profesionalų fotoaparatą – supras. Kartais visi priedai kainuoja daugiau, nei pats prietaisas. Dėl to reikia išsiaiškinti, kokie priedai jums yra reikalingi.

Standartinis priedas – pistoletas su trimis padėtimis. Viena padėtis purškia tiesią koncentruotą srovę, dar vadinamą „pieštuku“. Kita padėtis – plokščią srovę, o trečia padėtis, paprastą apvalią „dušo“ srovę. Šis priedas visada bus komplekte. Kaip ir žarna.

Apie žarną reiktų pakalbėti atskirai. Ji gali būti nesilankstanti ir nebijanti, kad ant jos užminsite. Taip pat prietaisas gali turėti mechanizmą, kur žarna susivynioja savaime, kaip dulkių siurblio laidas. Žarnos ilgis taip pat svarbu. Standartiškai jis yra 5 metrai, tačiau yra modelių su žarnomis iki 10 metrų. Jei plausite fasadą, rinkitės ilgesnę žarną.

Automobiliui plauti yra naudojami dar du papildomi priedai – šepetys ir muilo talpa. Pasidomėkite, kaip prijungiama papildoma muilo talpa, nes vienuose modeliuose ji gali būti jungiama prie „pistoleto“, o kituose – prie plovyklos korpuso. Geriau prie korpuso – stabiliau laikosi, nedaug rizikos, kad išliesite buitinę chemiją plovimo metu. Paprastai šie priedai parduodami atskirai, tačiau ne su visais modeliais.
Grindinio plovimo antgalis, kuris vandenį purškia sukamuoju judesiu. Jų yra įvairių. Populiariausias – su apsauga, nes tada mažiau vandens ištaškoma į šalis.
Priedų yra ir daugiau, tad reiktų pasidomėti, ar jums reikalingas koks specifinis.

 

Pirkite gerai žinomą prekės ženklą

 

Ką rinktumėtės – POHIR ar Bosch aukšto slėgio plovyklą? Pirmoji yra pigesnė, nors pakankamai galinga, o antroji irgi nėra brangi, bet Bosch prekės ženklas jums gerai žinomas. Beje, kinai, kurie perka ir POHIR, žino ir Bosch, ir puikiai supranta, kuris iš jų yra kokybės garantas. Lietuvoje bene labiausiai išpopuliarintas Karcher prekės ženklas. Taip pat puikiai žinomas ir itališkas Lavor ar vokiškas Bosch. Keista, bet Lietuvoje žinomas Stihl prekės ženklas kol kas nelabai asocijuojamas su aukšto slėgio plovyklomis, nors tokias gamina ir parduoda visame pasaulyje. Kiti žinomesni prekės ženklai – Grizzly, Ryobi, Hecht, Defort.

Kodėl verta permokėti už žinomą prekės ženklą? Dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, tai kokybės garantas. Pirkdami žinomo gamintojo produkciją būsite tikri, kad jūsų preke bus pasirūpinta. Kita priežastis, oficialiai veikiančios serviso tarnybos. Jei sugestų jūsų prietaisas, visada galima nuvežti jį sutaisyti garantiniu ar pogarantiniu laikotarpiu. Nusipirkę plovyklą užsienio el. parduotuvėje greičiausiai tokio aptarnavimo negausite.

Taigi, rinkitės kokybiškas prekes ir aukšto slėgio plovykla tarnaus ilgai. Juk tai investicija į jūsų namų švarą ir tvarką, o tokios visada atsiperka su kaupu.

Išsirinkite sau labiausiai tinkančią aukšto slėgio plovyklą.

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.