Prekių katalogas

Pagrindiniai įrankiai daržui. Kokie jie?

Atėjus pavasariui ne vienas suskumba ruoštis sodininkystės sezonui. Sėklų pirkimas, sėjimas, žemės paruošimas ir kiti sodo ir daržo darbai pradedami jau pavasariui įpusėjus. Kad tinkamai pasiruoštume šiltajam metų sezonui ir darbui sode, augalų sodinimui, priežiūrai, turime pasirūpinti ir tinkamomis priemonėmis. Pasėti daržoves ir kitus augalus nepakanka tik tinkamų sėklų ir paruoštos žemės, tam reikalingi ir kokybiški bei patogūs įrankiai daržui, kurie leis darbus nudirbti kur kas greičiau ir patogiau. Žemiau apžvelgsime pačius pagrindinius įrankius be kurių neįsivaizduojami jokie sodo ir daržo darbai.

Kaip pasirinkti įrankius daržui?

Visų pirma reikia apgalvoti apie savo turimą sodą ir daržą, kokius augalus, daržoves, vaisius ten auginate ar ruošiatės auginti. Nusipirkus daug ir pačių įvairiausių įrankių galbūt pusės iš jų net nepanaudosite ir jų net neprireiks, todėl pirmiausia apgalvokite būsimus šiltojo sezono darbus ir apgalvokite kokie įrankiai tiems darbams bus tinkami. O kad būtų lengviau pasiruošti reikalingiausių įrankių sąrašą, pateikiame pačius pagrindinius įrankius sodui ir daržui ir kam jie reikalingi:

ĮRANKIAI DARŽO DARBAMS

Kauptukai – vieni pagrindinių daržo įrankių. Kauptukas yra universalus, nes su juo galite ne tik iškasti piktžoles, tačiau ir formuoti bei purenti lysves. Jeigu piktžolės yra itin didelės ir jas sunku išrauti į pagalba galite pasitelkti ir po ranka turėti specialius daržininko kastuvėlius, kurie yra pajėgūs iškasti giliau žemėje esančias piktžoles negu kauptukas. Jeigu augalai dar tik pradėjo dygti ir yra itin gležni, purenimui geriau rinktis ne kauptuką, o specialų daržininko purentuvą, primenantį šakutės formą, tačiau ne tokį aštrų. Toks purentuvas švelniai papurens žemę taip nepadarydamas žalos vos tik išdygusiems augalams.

Akumuliatorinis ravėtuvas – jeigu pasilenkus atlikti daržo darbus sudėtinga, negalite daug lankstytis, puikiu pasirinkimu tampa specialūs ravėtuvai, kurie yra ne tik ilgesni, su jais galima dirbti atsistojus, tačiau ir akumuliatoriniai, kurie visą piktžolių ravėjimo darbą atliks be jokio vargo.

Kastuvai – taip pat viena iš prekių be kurios neįsivaizduojami jokie daržo, o taip pat ir sodo darbai. Kasimas yra sunkus ir daug jėgų reikalaujantis procesas, todėl svarbu pasirinkti kastuvą su kuriuo būtų patogu dirbti. Svarbu yra kastuvo rankena, D forma yra viena nepatogiausių, todėl rekomenduojama dairytis kitų kastuvų rankenų formų, kurios užtikrins patogumą ir sklandų darbą.

ĮRANKIAI SODO DARBAMS

Be daržo nestinga ir kitų sodo darbų, tokių kaip žolės pjovimas, krūmų ir medžių genėjimas. Kad genėti medžius ar krūmus būtų kur kas lengviau jums tikrai parves gyvatvorių žirklės, sekatoriai ar šakų genėtuvai. Svarbu, kad kerpant gyvatvores, krūmus būtų daromi lygūs pjūviai, kad nepasižeistų ar kitaip neišsideformuotų augalas. Jeigu daugiausiai genite krūmus ar vaismedžius rinkitės gyvatvorių žirkles, kurios yra apie 20 centimetrų ilgio ir su jomis patogiai ir saugiai nugenėsite augalus.

Grėbliai – neįsivaizduojamas daiktas jokiame sode, tačiau pasitarnaujantis ir darže. Grėbliais sugrėbsite nupjautą žolę, apgenėtų augalų šakas, lapus, išpurensite bei išlyginsite dirvą. Grėblys itin dažnai naudojamas daiktas sode, todėl geriau investuoti į brangesnį, tačiau kokybiškesnį grėblį, kuris bus ne tik stipresnis, tačiau ir atlaikys daugiau sezonų. Galite rinktis ir specialių grėblį tik lapų surinkimui.

ĮVAIRŪS PRIEDAI, AKSESUARAI

Aptarus vienus pagrindinių įrankių daržo ir sodo darbams, svarbu nepamiršti ir tam tikrų priedų ir aksesuarų, kurie palengvina kai kuriuos darbus, ar tam tikro įrankio naudojimą. Įvairūs priedai Jūsų darbui ar įrankiams gali būti: grąžtai, kabliai, kotai, kūjai, peiliai, pirštinės, šluotos, žirklės. Nedideli, tačiau būtini daiktai ir priedai nedideliems darbams atlikti.

Pasiruoškite artėjančios sodininkystės ir sodo priežiūros darbams jau DABAR – įrankius galite išsirinkti čia