Prekių katalogas

Oro drėkintuvas: ar verta rinktis?

Ar jūsų namuose tvyro malonus medienos kvapas, lyg sėdėtumėte suomiškoje pirtyje? Šerpetoja nosis ir lūpos, maudžia akys? Gali būti, kad jūsų namuose oras yra per sausas. Ar tai tiesa, galite išsiaiškinti įsigiję oro stotelę, kuri parodys, kiek procentų drėgmės jūsų namuose. Jei drėgmė yra 40 proc. ir daugiau – nerimauti nėra ko. Specialistai teigia, kad normalus namų drėgnumas turėtų būti 40-60 proc. tada žmonės jaučiasi komfortiškai ir gerai. Jei oro drėgmė yra 30-40 proc. ar dar mažesnė, rekomenduotina įsigyti oro drėkintuvą. Jei oro drėgmė didesnė, nei 60 proc. – atidarykite langus, nes jie tuoj aprasos. O jei nepadės – reikės oro sausintuvo. Bet apie tai – kitą kartą...

Oro drėkintuvas yra kur kas populiaresnis prietaisas, nes įkaitinti namus taip, kad oras būtų sausas galima gana nesunkiai. Ypač, kai namuose yra radiatorinis šildymas.

Kaip veikia oro drėkintuvas

Oro drėkintuvas filtruoja jūsų kambario orą ir prisotina jį drėgme. Kad atsirastų drėgmė, reikia pakaitinti vandenį iki garų. Tada susidaro kondensatas, kuris ir išeina į kambarį kartu su išvalytu oru. Drėkintuvas turi dvi technologijas – oro ventiliavimo sistemą ir vandens pašildymo ir garinimo technologiją. Dėl to vandens reikia įpilti prieš pradedant juo naudotis.

Oro drėkintuvas nėra begarsis prietaisas. Vis dėlto ventiliatorius leidžia šiokį tokį triukšmą – iki 60 dB. Tai gana gerai girdimas garsas, todėl miegoti prie veikiančio oro drėkintuvo yra gana sudėtinga.

Oro drėkintuvas turi tam tikrus veiklos apribojimus. Pavyzdžiui, jis efektyviai veikia 50-60 kv.m. ploto patalpose. Jei patalpos didesnės, oro drėkintuvo poveikis nėra taip akivaizdžiai jaučiamas.

Oro filtravimo sistema

Vienas iš esminių šiuolaikinių oro drėkintuvų privalumų – oro filtravimo sistema. Iš kambario paimamas oras yra kelis kartus išfiltruojamas ir tik tada išleidžiamas su drėgme. Tokiu būdu oro drėkintuvas atlieka ir oro valytuvo funkcijas. Tai itin aktualu alergijomis ir kvėpavimo takų ligomis sergantiems žmonėms. Kai namuose grynas oras, juose tikrai malonu būti ir ypač miegoti.

Oro filtravimas atliekamas naudojant keletą skirtingų filtrų:

1. Oro filtras. Tai medvilninis ar iš kitos medžiagos pagamintas filtras, kurio tikslas – surinkti ore sklandančias dulkes ir nešvarumus. Šis filtras dar vadinamas prefiltru arba priešfiltriu. Jis yra plaunamas, todėl jo keisti nereikia.
2. HPP filtras.HighPotentialParticles– arba HPP yra įelektrintos dalelės, kurios traukia dulkes ir kitus nešvarumus. Specialus jonizuojantis mechanizmas, kuris atrodo, kaip metalo plokštelės, per kurias eina elektros srovė, pritraukia visas pavojingas detales ir jas palieka viduje. Šis mechanizmas dar vadinamas jonizatoriumi.
3. Aktyvios anglies filtras.Tai filtras iš aktyvios anglies pluošto. Per jį varomas oras yra išvalomas nuo mikroorganizmų ir blogų kvapų. Šis filtras keičiamas kartą per metus ar dar rečiau.
Filtruotas oras yra paskleidžiamas po visą kambarį ventiliatoriaus pagalba.

Oro ventiliavimo sistema

Oras yra paimamas iš vienos prietaiso pusės ir išleidžiamas per kitą. Jei patalpa nedidelė, smarkiai pūsti nėra jokio tikslo. Dažnai oro drėkintuvai turi kelis greičio rėžimus. Jie pagreitina oro išpūtimą ir oro srovę. Jei patalpa didelė, o oro drėkintuvas stovi viename jos gale, o ne viduryje, reiktų įjungti didžiausią greitį.

Kadangi tai mechanins ventiliatorius, jis kelia triukšmą. Dėl to labai svarbu rinktis tokius modelius, kurių triukšmo lygis yra mažiausias. Kai kurie yra labai tylūs, todėl tinkami naudoti naktį. Jei techninių duomenų suvestinėje rasite, kad oro drėkintuvas skleidžia 40-45 dB triukšmą, galite jį naudoti naktį. Toks garsas yra bibliotekoje arba verčiant laikraštį.

Ultragarsiniai oro drėkintuvai ventiliatoriaus neturi, tik jonizatorių ir filtravimo sistemą. Dėl to jie beveik visiškai neleidžia jokio garso. Oras išleidžiamas pro visus šonus 360 laipsnių kampu. Dėl to prietaisai yra apvalūs arba ovalūs.

Tokių ultragarsinių oro drėkintuvų trūkumas yra tas, kad jie gali išvalyti ir sudrėkinti gana nedideles patalpas – 20-25 kv.m. ploto. Tai nedidelis vaiko kambarys, miegamasis, bet ne gyvenamasis kambarys. Tokį oro drėkintuvą galima naudoti ir naktį, nes jis žmogui girdimo garso neskleidžia.

Ar verta įsigyti oro drėkintuvą?

Primityviausias oro drėkintuvas –plastikinis ar keramikinis indelis su vandeniu ant radiatoriaus. Bet ar verta įsigyti elektrinį oro drėkintuvą? Jis skleidžia triukšmą, naudoja elektros energiją, tad natūralu, kad kyla toks klausimas.
Atsakymas paprastas – tikrai verta. Ir priežastis yra ne tiek pats drėkinimas ir garų leidimas, o oro valymo sistema. Skirtumą pajausti galima iš karto, kai gerai išvėdinsite miegamąjį – ryte pabusite kur kas geriau išsimiegoję.

Nereikia sirgti kvėpavimo takų ligomis, kad suprastumėte visus privalumus. Juo labiau, kad yra gana nebrangių, bet kokybiškų oro drėkintuvų.

Oro drėkintuvus išsirinkti galite čia ->>>