Prekių katalogas

Muzikinis centras, kaip išsirinkti?

Muzikos gerbėjai sutiks, kad klausyti muziką iš profesionalių, tam skirtų įrenginių daug maloniau. O muzikos įrenginių šiuo metu yra tikrai apstu, vienas jų – muzikinis centras. Ir nors muzikiniai centrai savo populiarumą buvo pasiekę dar prieš keletą dešimtmečių, visgi naujausios technologijos ir vis pažangesni muzikiniai centrai populiarumu tikrai nenusileidžia kitiems. Lyginant su pirmaisiais muzikiniais centrais, dabartiniai yra kur kas pažangesni, galingesni, o ir savo išvaizda atrodo moderniai ir puikiai tinka prie bet kokių namų ar kitos vietos interjero. Ieškote muzikinio centro, bet pasiklystate jų gausoje? Tuomet pateiksime patarimus, kad pasirinkimas būtų kuo paprastesnis, o išsirinktas muzikinis centras džiugintų jus kiekvieną dieną.

Pagrindiniai kriterijai į ką atkreipti dėmesį renkantis muzikinį centrą:

  1. Dydis – prieš renkantis muzikinį centrą, apgalvokite kur jis bus laikomas, nuo to priklauso kokį įrenginio dydį pasirinkti. Jeigu muzikinis centras bus stacionarus, jo vykstant kartu su savimi nepasiimsite, o namuose ar kitoje vietoje turite pakankamai vietos –tuomet dydis nėra svarbus. Tačiau jeigu planuojate vykstant į vakarėlius bei išvykas kartu pasiimti ir muzikinį centrą – rinkitės kuo optimalesnį variantą, kai kurie muzikiniai centrai būna sujungti į vieną įrenginį (kartu su kolonėlėmis), todėl tai patogu keliaujant, ar perkeliant jį iš vienos vietos į kitą.
  2. Galia – ji yra žymima vatais (W), kuo jų yra daugiau – tuo muzikinis centras yra galingesnis ir gali džiuginti galingais muzikos garsais, o tai ypač smagu vakarėlių metu. Dažniausiai muzikos centrų galia yra apie 30 vatų, tačiau ji gali svyruoti nuo 4 iki tūkstančio virš vatų. Naudojantis muzikiniu centru namų sąlygomis, savo reikmėms, pakankamą garso kokybę ir skambesį užtikrina 30 - 50 vatų galingumas.
  3. Garso atkūrimas – prieš renkantis muzikinį centrą svarbu išsiaiškinti kokius įrenginius ir formatus palaikys muzikinis centras. Tai gali būti kompaktiniai diskai (CD, CD-R, CD-RW, DVD, VCD, Blu-Ray ir kiti), įrenginiai (iPad, iPhone, iPod, Walkman), kasetės. USB jungtis. Garso formatai: labiausiai paplitę iš jų yra MP3, WMA, FLAC, bet egzistuoja ir tokie muzikiniai centrai kurie atkuria WAV, AAC, ACC, LPMC ir kitus formatus. Jeigu jūsų muzikos kolekcija sudaryta iš FLAC formato bylų, įsitikinkite, kad muzikinis centras palaiko šį formatą. Kai kurie muzikiniuose centruose yra įdiegta galimybė atkurti vaizdo formato bylas, pavyzdžiui DivX, WMV ir kitus.
  4. Medžiaga – renkantis įrenginius retas kuris susimąsto apie tai, iš kokių medžiagų yra pagamintas ar dengtas įrenginys, tačiau renkantis muzikinį centrą į šią savybę būtina atkreipti dėmesį. Taip, būtent medžiaga iš kurios gaminamos muzikinio centro kolonėlės turi reikšmės bendram garsui ir jo kokybei:
  • Kolonėlės iš plastiko – kolonėlių korpusas pagamintas iš plastiko suteiks lengvumo. Tokios kolonėlės dažnai būna įvairių dydžių ir dizainų, mažesnės kainos, lyginant su kitomis medžiagomis. Trūkumas – galima vibracija esant didesniam garsui, taip pat iš plastiko korpuso pagamintos kolonėlės dažniausiai nėra didelės, todėl nepavyks atkurti žemų dažnių.
  • Kolonėlės iš medžio – nėra vibracijos, yra tvirtesnės, galinčios atkurti žemus dažnius. Minusai – didesnė kaina bei kolonėlių svoris.
  • Kolonėlės iš MDF (drožlių plokštės) – tarpinis variantas tarp plastikinių ir medinių. Nėra sunkios, prieinamos kainos, geba perduoti vidutinius ir žemuosius dažnius.

 

         5. Papildomos funkcijos - gebėjimas įrašyti muziką iš disko ar radijo į USB atmintinę. Būdas konvertuoti muzikos failus iš CD-diskų į MP3 failus, pavyzdžiui,                     kad įrašyti į USB atmintuką.

Tegul muzika skamba dar garsiau ir kokybiškiau. Muzikinius centrus galite išsirinkti čia.