Prekių katalogas

Malkų skaldyklės. Ar verta rinktis?

Gyvenantiems nuosavame name, turintiems sodą, židinius, malkos yra būtinos.O kad malkos būtų tinkamai paruoštos naudojimui, jos turi būti suskaldytos tinkamu dydžiu. Žinoma, daugelis malkų skaldymui vis dar naudoja seną gerą įrankį – kirvį. Tačiau darbas su kirviu ne tik nesaugus, tačiau ir kur kas ilgiau laiko ir jėgų pareikalaujantis procesas. Kad malkų paruošimas būtų greitesnis, saugesnis ir fiziškai lengvesnis kirvį puikiai gali atstoti malkų skaldyklės.

Malkų skaldyklės – profesionalus, patogus ir saugus įrenginys be jokio vargo suskaldantis ir paruošiantis malkas naudojimui. Toks įrenginys nepamanomas turint nuosavus namus, sodo namelius, ar ten kur yra reikalingas malkų paruošimas naudojimui. Malkų skaldyklės pagalba lengvai galite paruošti reikiamo dydžio malkas naudojimui.

Malkų skaldyklių privalumai:

  • Minimalus fizinis darbas;
  • Greitesnis darbų atlikimas;
  • Saugiai paruošiamos malkos;
  • Tylus veikimas (elektrinių modelių);
  • Platus įrenginių pasirinkimas.

Jeigu galvojate, kad kirvį pats metas iškeisti į kur kas saugesnį ir patogesnį įrenginį malkų paruošimui, žemiau pateiksime naudingus patarimus kaip išsirinkti malkų skaldyklę ir į ką atkreipti dėmesį ją renkantis.

Kaip išsirinkti malkų skaldyklę?

Malkų skaldyklių pasirinkimas yra itin platus, jos skiriasi savo veikimo principu (elektrinė/benzininė), galia, skėlimo jėga ir kitais techniniais parametrais. Renkantis malkų skaldykles svarbu apgalvoti savo poreikius, kiek medienos reikės paruošti, ar bus svarbus greitis, nuo to priklauso įrenginio veikimo principo pasirinkimas ir galia.

Malkų skaldyklė – elektrinė ar benzininė?

Elektrinė malkų skaldyklė

Privalumai: vienas iš didžiausių elektrinių įrenginių privalumų – jie draugiški aplinkai. Nekelia daug triukšmo, tylus veikimas, į orą neišmetamos kenksmingos medžiagos. Elektrinės skaldyklės užtikrina sklandų ir komfortišką darbą, galima dirbti ne tik lauke, tačiau ir garaže arba kokiame nors pastate.

Trūkumai: elektrinės skaldyklės nėra tokios galingos kaip benzininės, tinkamos darbui su nedideliu kiekiu medienos. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirinkus elektrinę malkų skaldyklę turėsite pasirūpinti ir arti esančiu elektros lizdu

Benzininė malkų skaldyklė

Privalumai: yra galingesnė ir efektyvesnė už elektrines skaldykles. Puikiai tinka darbui su dideliu kiekiu medienos, greitai ir efektyviai skaldo malkas. Benzininės skaldyklės taip pat yra patogesnės nes joms nereikia elektros lizdo, patogu dirbti iš bet kurios vietos, nėra jokių darbui galinčių trukdyti laidų.

Trūkumai: benzininės skaldyklės sukelia daugiau triukšmo, dažnu atveju yra brangesnės.

Malkų skaldyklių galia ir skėlimo jėga

Galia ir skėlimo jėga yra vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis malkų skaldykles. Nuo to priklauso jūsų atliekamų darbų kokybė, greitis, darbo našumas. Galia nurodo kokio tvirtumo ir dydžio rastus skaldyklės galės įveikti, kuo ji didesnė tuo galingesnius rąstus ji įveiks. Kokio galingumo skaldyklę pasirinkti priklauso tik nuo jūsų pačių poreikių. Jeigu medienos darbų yra itin daug, rąstai dideli ir stori, geriausiai rinktis benzininę galingesnę skaldyklę, kuri darbus atliks greitai ir efektyviai. Visgi jeigu rąstai nėra dideli, o darbų nėra daug, jums tikrai pakaks mažesnio galingumo elektrinės skaldyklės, o darbų atlikimu tikrai nenusivilsite.

Skaldyklės galia – kuo didesnė galia, tuo didesnius ir storesnius rąstus skaldyklė įveiks. Jeigu galia didesnė kaip 2,5 kW, o skėlimo galia viršija 5 tonas, tai nesunkiai perskels ir storas kalades.

Skaldyklės skėlimo galia – nurodo skaldymo efektyvumą, kuo didesnė ši galia, tuo galėsite įveikti kur kas kietesnius medžius ar storesnius rąstus be jokio vargo.

Sklandžiam, patogiam ir svarbiausia saugiam malkų skaldymui – išsirinkti malkų skaldykles galite čia