Prekių katalogas

Maisto atliekų smulkintuvas, ar verta rinktis?

Maisto atliekų smulkintuvai – vienas patogiausių įrenginių buityje. Besisukiojant virtuvėje, gaminant įvairius patiekalus visuomet lieka nereikalingų likučių, kurie dažniausiai keliauja į Jūsų šiukšlių dėžę. Tačiau dažnai šiukšlių dėžėje esantys maisto likučiai, o ypatingai mėsa pradeda greitai gesti ir skleisti nemalonius kvapus. Norint to išvengti ir palengvinti buities darbus verta pagalvoti apie maisto atliekų smulkintuvą, kuris gali būti montuojamas į kone visas plautuves ir galintis susmulkinti įvairiausias atliekas. Kaip išsirinkti maisto atliekų smulkintuvą ir ar jo reikia?

Maisto atliekų smulkintuvų tipai

Smulkintuvai yra dviejų tipų – mechaniniai ir elektriniai. Tiesa, elektriniai smulkintuvai yra kur kas populiaresnis ir patogesnis sprendimas. Elektrinio maisto smulkintuvo kameros dugne yra įmontuotas specialus besisukantis diskas, kurio sukimosi greitis priklauso nuo smulkintuvo galingumo. Dažniausiai smulkintuvo kameros tūris būna nuo 0,7 iki 1,5 litro, svoris – ~ 3,8kg, o galingumas svyruoja nuo 300 iki 800 vatų. Kaip yra smulkinamos atliekos? Besisukančio disko ir išcentrinės jėgos pagalba visos atliekos patenka į smulkintuvo indą ir yra prispaudžiamos prie kameros sienelių, būtent tokiu būdu yra visiškai susmulkinamos atliekos ir kartu su vandens srove nuplaunamos į kanalizaciją. Elektriniame smulkintuve nėra jokių peiliukų, todėl juo naudotis yra itin saugu.

Mechaniniams smulkintuvams kitaip nei elektriniams nėra reikalinga elektros energija, o jo veikimo principas panašus į elektrinio smulkintuvo. Tačiau čia vietoj besisukančio disko, kameros apačioje yra įmontuoti specialūs peiliukai, tad paleidus vandenį peiliukai pradeda smulkinimą ir susmulkina į kamerą patekusius likučius. Tiesa, mechaniniai smulkintuvai turi ir minusų, esant nepakankamai stipriai vandens srovei smulkintuvas gali neveikti, o esant per stipriai peiliukai gali sulūžti. Taip pat mechaniniai smulkintuvai nėra tokie saugūs kaip elektriniai, dėl viduje esančių peiliukų.

Smulkintuvo sumontavimas

Maisto atliekų smulkintuvai yra kur kas labiau pažangesni ir profesionalesni nei ankščiau. Dabar Jums nereikia rūpintis papildoma vieta po plautuve, sudėtingu jų montavimu ir pajungimu. Asortimente esantys maisto smulkintuvai neužima daug vietos, gali būti montuojami po plautuve, vienas patogiausių sprendimų juos įstatyti į bet kokio tipo kriauklės išleidimo angą, o vamzdį sujungti su kanalizacijos išėjimu. Komplektacijoje dažniausiai yra ir visi reikiami priedai smulkintuvo pajungimui, todėl nereikės rūpintis papildomą įranga ir detalėmis.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis maisto atliekų smulkintuvą?

• Variklio galingumas - kuo jis galingesnis tuo greičiau yra susmulkinamos visos atliekos.
• Kamera – svarbu atkreipti dėmesį į jos tūri ir į tai iš ko ji pagaminta. Jos tūris dažniausiai priklauso nuo variklio galingumo, kuo jis galingesnis tuo didesnė yra kamera. Kad smulkintuvas tarnautų kuo ilgiau, jis turėtų būti pagamintas iš nerūdijančio plieno.
• Atliekų smulkinimas – atkreipkite dėmesį, kad vieni smulkintuvai dirba nesustodami, o kiti atliekas apdirba normuotomis porcijomis, tai priklauso ir nuo jo galingumo ir nuo kameros tūrio.

Ką galima smulkinti maisto atliekų smulkintuvu?

• Vaisių, daržovių atliekas – įvairios lupenos ir kauliukai, sėklos.
• Smulkios mėsos atraižas ar kauliukus.
• Makaronus, kruopas, duonos likučius.

Maisto atliekų smulkintuvai pasižymi moderniu dizainu, suprojektuoti itin praktiškai ir stilingai, o jų konstrukcija pasižymi ergonomiškumu. Šiuolaikiniai maisto atliekų smulkintuvai yra kur kas modernesni už ankstesnius, ne tik dėl patogaus sumontavimo bei praktiškumo vietos prasme, bet ir dėl tylesnio jo veikimo taip pat dėl itin kokybiškų ir dilimui atsparių medžiagų. Taip pat maisto atliekų smulkintuvai pasižymi integruotomis apsaugomis nuo perkaitimo bei apkrovos.
Kad išvengtumėte papildomų buities rūpesčių bei nemalonių maisto likučių, maisto atliekų smulkintuvus galite išsirinkti čia - >>>