Prekių katalogas

Lygintuvas ar drabužių garintuvas? Ką pasirinkti?

Lyginimas yra vienas iš tų namų ruošos darbų, kurie dažniausiai yra imlūs laikui, reikia ilgai jiems ruoštis. Pasakysime atvirai – kai kam tai tikra kankynė ir bausmė... Dėl to natūralu, kad reikia rasti tam tikrus prietaisus, kurie tą kankynę gali sušvelninti arba iš vis ją užbaigti. Tik šiais metais buvo pademonstruotas veikiantis lyginimo roboto prototipas, kurio funkcionalumas dar labai ribotas. Gali praeiti dar dešimt metų, kol jis atsiras visų namuose, tad iki to laiko teks naudotis lygintuvu arba garintuvu.

Jau dabar galima užduoti klausimą: kuris prietaisas yra geresnis: garintuvas ar lygintuvas. Mūsų nuomone namuose reikia turėti abu prietaisus. Paaiškinsime kodėl.

Lygintuvas su garais

Geras lygintuvas su garų funkcija yra būtinybė. Jei jūsų lygintuvas be garų, būtinai įsigykite šiuolaikišką lygintuvą su garais. Lyginimo procesas sutrumpės, o tai reiškia, kad per tam tikrą laiką išlyginsite daugiau skalbinių.
Paprastai į lygintuvą pilamas distiliuotas vanduo, tad jį įsigykite papildomai. Iš čiaupo leidžiamame vandenyje yra kalkių ir kitų medžiagų, kurios pakaitintos palieka tam tikrų nešvarumų. Lygindami baltus marškinius ar palaidines tai galite pastebėti. Negadinkite audinio, geriau jau įsigykite distiliuoto vandens butelį, skirtą tik lyginimui.

Garintuvas – ne naujas išradimas

Jei manote, kad rūbų garintuvas yra naujas išradimas, vos prieš pora metų pasirodęs rinkoje, labai klystate. Rūbų lyginimas garais žinomas jau labai nuo seno. Reikėjo tik sukurti saugų prietaisą. Dabar jis tikrai saugus ir dėl to plinta po mūsų namus gana greitai.

Garintuvas veikia panašiai, kaip ir lygintuvas su garais – kaitinimo elementas įkaitinamas, o ant jo papurškiamas vanduo, kuris akimirksniu virsta į garą. Tada atidarius vožtuvėlį, jis išleidžiamas ir nukreipiamas ten, kur reikia.

Garintuvas turi daug privalumų prieš lygintuvą:
1. Garintuvas turi specialų stovą, ant kurio galima pakabinti rūbus., Jų nereikia vartyti, kaip ant lyginimo lentos. Be to kai kurie modeliai leidžia iš karto garinti ne vieną rūbą. Nauda? Nereikia lankstytis, tad nugara nepavargsta.
2. Garintuvas lygina visus įprastus audinius, o taip pat ir jautrius – šilką, satiną, poliesterį, ko lygintuvas negali padaryti.
3. Garintuvo garų kiekis dažnai yra reguliuojamas pagal audinio storį. Taigi džinsinį audinį ar storą džemperį lyginti reikia daugiau garo, medvilnei – mažiau.
4. Garintuvas tinkamas ne tik drabužiams lyginti. Juo galima lyginti ir užuolaidas, patalynę, patiestą tiesiog ant lovos, minkštus baldus. Deja, lygintuvu to nepadarysite.
5. Garintuvas pašalina 99,9 proc. bakterijų ir visus nemalonius kvapus. Dėl to kai kuriuos rūbus reikia skalbti rečiau (pavyzdžiui, vyriškus kostiumus, paltus, pūkines striukes, vilnonius megztinius). Taip sutaupoma nemažai buitinės chemijos priemonių ir energijos.

Garintuvai gali būti ir rankiniai. Jie nėra tokie galingi, vandens talpos mažesnės, tačiau tokius garintuvus galima įsidėti kelionėn. Juos galima naudoti kad ir darbe.

Garintuvui vien tik liaupsės? Negi nėra trūkumų?

Trūkumų yra:
• Ne visi garintuvai turi atitinkamus priedus, kurie leidžia suformuoti tvirtas klostes. Tai reikalinga lyginant kostiumines kelnes ir marškinių rankoves.
• Kai kurie garintuvai turi būti naudojami tik apsimovus specialias pirštines, kurios primena kepimo pirštines, naudojamas virtuvėje.
• Garintuvo negalima naudoti, jei rūbas pakabintas ant spintos durų ar sienos su tapetais – nuo garo jie gali būti sugadinti.
• Stacionarus garintuvas yra gana griozdiškas prietaisas, reikalaujantis gana nemažai vietos, lyginant su lygintuvu ir sulankstoma lyginimo lenta.
• Garintuvas pradeda veikti ne iš karto – per 1-2 minutes. Panašiai kaip ir lygintuvas, kuris visiškai įkaista per tiek pat laiko. Esmė ta, kad išlygintu rūbu galima apsirengti iš karto, o po garintuvo naudojimo rekomenduojama dar palaukti 5-10 minučių, kad rūbas visiškai išdžiūtų.
• Garintuvo veikimo laikas yra gana trumpas, tačiau akimirksniu rūbo išlyginti irgi nepavyks. Marškinius teks garinti mažiausiai 1-2 minutes, kai lygintuvu užtruksite 2-3.

Jei šie trūkumai nėra reikšmingi, tada garintuvas idealiai tiks jūsų namams. Atminkite, kad garintuvu, kaip ir lygintuvu, reikia išmokti naudotis. Galbūt teks peržiūrėti keletą Youtube video klipų, kuriuose demonstruojama, kaip tai daryti teisingai. Pasakyti galima esminę klaidą, kurią žmonės daro naudodamiesi garintuvu. Lyginant lygintuvu reikia visą plokštumą prispausti prie audinio. Garintuvo prispausti nereikia, nes tada nėra kaip išeiti garui. Jei jau norima liesti garintuvo galvute audinį, galima tai daryti viršutine galvutės briauna.

Lygindami audinį, visada patempkite jį kad išsitiesintų ir tik tada keletą kartų iš lėto perbraukite garintuvo galvute. Mosikavimas kaip burtų lazdele tikrai nepadarys jūsų drabužio lygiu, tad iš pradžių tai užtruks šiek tiek laiko.
Ir nesulankstykite garų žarnos, nes tada bus paduodama mažiau garo ir teks lyginti ilgiau.

Kaip išsirinkti garintuvą?

Atkreipkite dėmesį į priedus – ar garintuvas turi priedus aštrioms klostėms formuoti. Jei neturi, tai teks daryti tradiciniu lygintuvu. Nebent oficialaus stiliaus rūbus rengiatės nedažnai.

Kuo didesnė galia, tuo greičiau suformuojamas garas, taigi energijos sunaudojate mažiau.

Galima reguliuoti garo kiekį pagal garinamus rūbus. Bet šią funkciją turi ne visi modeliai. Temperatūra nereguliuojama, nes garas yra gaunamas tik pakaitinus vandenį iki 100 laipsnių.

Grįžkime ir prie klausimo, kurį prietaisą reiktų turėti namuose. Rekomenduojame turėti abu – garintuvas pakeis lyginimo rutiną, o lygintuvas visada padės suformuoti aštrias klostes ir atlikti kitas sudėtingesnes užduotis, kurių neįveikia garintuvas. Jei dažnai keliaujate, rekomenduojame įsigyti rankinį garintuvą, kurio visiškai pakaks kelionės metu susitvarkyti rūbus. Ir jų nereikės skalbti, jei tik atsiranda prastas kvapas – garintuvas tuo kuo puikiausiai pasirūpina.

Lygintuvai ->>>

Drabužių garintuvai ->>>

 

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.