Prekių katalogas

Kuo skiriasi epiliatorius nuo depiliatoriaus? Kurį pasirinkti?

Epiliacija ir depiliacija yra du bene dažniausiai painiojami terminai, kalbant apie nepageidaujamų plaukelių šalinimą. Ir nors žodžiai panašūs, tarp jų skirtumas yra didžiulis. Depiliacijos metu pašalinama tik virš odos esanti plauko dalis, o tuo tarpu epiliatoriai pašalina plaukelius su pačiomis šaknimis ir folikulu. Vienas iš dažniausiai naudojamų depiliacijos prietaisų – įprastas skustuvas. Jis yra vienas iš depiliatorių tipų, kadangi pašalina tik viršutinę plauko dalį. Tačiau net ir pincetas, kuris plauką išrauna su šaknimi, yra laikomas depiliatoriumi. Kodėl? Todėl, kad toje pačioje vietoje jis vėl atauga – nepašalinamas folikulas, kuriame susidaro plauko užuomazgos. Įvairūs depiliaciniai kremai taip pat veikia panašiu principu.

Viskas apie depiliaciją

Išskiriami du depiliacijos tipai – necheminėmis ir cheminėmis priemonėmis. Cheminiai depiliatoriai dažniausiaij būna kremo ar losjono pavidalo. Šie kremai savo sudėtyje turi įvairių cheminių medžiagų, kurios suskaldo plauko baltymus ir leidžia lengvai juos pašalinti nuo pat šaknų. Cheminiai depiliacijos kremai nuo seno kelia daug kontraversiškų nuomonių – kai kurie ekspertai tvirtina, kad cheminiai kremai gali sukelti itin stiprius odos sudirginimus (ar net nudeginimus, jei odas jautresnė ar linkusi į alergijas). Necheminiai depiliatoriai yra skustuvai, pincetai ir kiti prietaisai, kurie neturi sveikatai žalingų cheminių medžiagų. Ir nors cheminiai depiliatoriai nepageidaujamus plaukelius pašalina ilgesniam laikui, jie taip pat sukelia gerokai daugiau nepageidaujamų šalutinių poveikių.

Daugiau apie epiliatorius

Priešingai nuo depiliacijai skirtų priemonių, visi epiliatoriai yra prietaisai, neturintys savo sudėtyje sveikatai žalingų medžiagų. Tiesa, rinkoje jų yra labai didelė įvairovė ir jie skiriasi tiek veikimo principu, tiek ir aksesuarais, kurie kur kas palengvina nepageidaujamų plaukelių šalinimo procesą. Kai kuriuos epiliatorius galima naudoti net ir po vandeniu! Ir nors sausuoju būdu epiliatoriumi plaukeliai pasišalina bene du kartus geriau, įvairūs bandymai atskleidė, kad epiliacija duše gerokai sumažina skausmą, o oda gerokai mažiau dirginama. Tiesa, didieji epiliatorių gamintojai jau yra išleidę ir modelių, tinkamų naudoti tiek sausumoje, tiek ir po vandeniu, tačiau šie modeliai yra kiek brangesni nei įprasti sausuoju būdu skirti naudoti epiliatoriai.

Naujos kartos epiliatoriai

Pastaraisiais metais ėmė populiarėti naujos kartos epiliatoriai, kuriais periodiškai atliekant procedūras plaukeliai pašalinami ilgam laikui. Ir nors tai yra didesnė investicija nei įprasti elektriniai epiliatoriai, verta pagalvoti ir apsvarstyti fotoepiliatoriaus įsigijimą ar naudojimąsi lazerinės epiliacijos privalumais grožio salone.

Fotoepiliatoriai – kas tai ir kaip išsirinkti?

Fotoepiliatoriai yra epiliatoriai, veikiantys intensyvios pulsinės šviesos (IPŠ) principu. Šie prietaisai generuoja stiprius šviesos blyksnius, kurie ilgainiui sunaikina plauko folikulą ir užkerta kelią jam ataugti. Tiesa, išskirtinis veikimo principas tinka ne visiems intensyvios pulsinės šviesos metodas plaukelių šalinimui netiks itin tamsiai odai bei itin šviesiems kūno plaukeliams. Ir nors anksčiau fotoepiliacijos procedūros buvo atliekamos tik grožio salonuose, internetinėse parduotuvėse galima rasti namų naudojimui skirtų fotoepiliatorių.

Renkantis fotoepiliatorių reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų. Fotoepiliatoriaus gyvavimo laiką apibrėžia maksimalus blyksnių skaičius – kuo jis didesnis, tuo ilgiau prietaisas veiks. Jei blyksnių skaičius mažesnis, tai reiškia, kad laikui bėgant teks pakeisti fotoepiliatoriaus lempą. Kitas itin svarbus aspektas – aplikatoriaus dydis. Aplikatorius turi tiesioginį sąlytį su oda, o šviesos blyksniai veikia būtent prie jo priglaustą odos plotelį. Todėl kuo aplikatoriaus paviršius didesnis, tuo geriau – tai reiškia, kad procedūrą atlikti užtruks trumpiau. Nerekomenduojama rinktis prietaisų, kurių aplikatoriai mažesni nei 3-4 kvadratiniai centimetrai. Itin svarbus kriterijus renkantis yra šviesos blyksnio stiprumas – nerekomenduojama rinktis prietaisų, kurių šviesos pulso stiprumas yra didesnis nei 5 J/cm2 – kitaip odą lengva nudeginti. Išsirinkus prietaisą pagal minėtus kriterijus rekomenduojama perskaityti ir atsiliepimus – kitų žmonių atsiliepimai neabejotinai padės priimti geriausią sprendimą.

Lazeriniai epiliatoriai – kol kas ne namų naudojimui

Deja, bet lazeriniai epiliatoriai dar nepasiekė parduotuvių lentynų ir jų teikiamais privalumais galima pasimėgauti tik grožio salonuose. Lazerinė epiliacija nuo fotoepiliacijos skiriasi tuo, kad naudojama šviesos sukelta radiacija – taiga, odai padaroma gerokai mažesnė žala, nei naudojantis fotoepiliatoriumi. Kaip ir pastarasis, lazerinės epiliacijos metodas padeda pašalinti plaukelius nuo pat folikulo ir procedūras reguliariai kartojant išvis užkerta kelią naujų plaukelių ataugimui. Tiesa, lazerinė epiliacija tinkama tik toms ar tiems, kurių kūno plaukeliai yra tamsūs – kitaip lazeris “nemato” plaukelio.

Ką įvertinti renkantis elektrinį ar fotoepiliatorių?

Vienas svarbiausių aspektų – panaudojimas. Įprasti elektriniai epiliatoriai pašalina plaukus, kurie tuo metu yra užaugę. Fotoepiliatoriai pašalina ir plaukelius, kurie yra itin trumpi ar ankstyvoje augimo stadijoje. Naudojant įprastus elektrinius epiliatorius visiškai nesvarbi odos ar plauko spalva, kai tuo tarpu fotoepiliatorius neveiks esant labai tamsiai odai ar itin šviesiems plaukeliams. Taip pat, fotoepiliatoriai nors ir yra brangesni, jų efektas – kur kas geresnis. Taigi, svarbu įvertinti ir savo finansines galimybes.

Epiliatoriai ->>>

Fotoepiliatoriai ->>>