Prekių katalogas

Kokią šiukšliadėžę rinktis?

Šiukšlių dėžės dažniausiai yra tas daiktas, kurio pasirinkimui dažnas neskiria daug laiko. Taip yra dėl to, kad dažniausiai šiukšliadėžės namuose ar darbo vietoje tikrai nėra priskiriamos kaip interjero detalė. Ir jeigu prieš kelis dešimtmečius šiukšlių dėžių pasirinkimas iš tiesų nebuvo itin platus, tai šiuo metu galime rinktis iš tikrai didelio ir plataus pasirinkimo – nuo klasikinių įprastų šiukšlių surinkimo talpų iki išskirtinių, modernių rūšiavimo sistemų. Šiuo metu šiukšliadėžės yra ne tik atliekų surinkimo talpa, tačiau ir atliekų rūšiavimo vieta. Vis dažniau kalbant apie rūšiavimo svarbą, itin populiarėja specialios šiukšlių rūšiavimo talpos - sistemos. Įsirenginėjate, o gal atnaujinate būstą, ieškote šiūkšlių dėžės į biurą ar kitą vietą? Pateiksime patarimus apie šiukšliadėžių rūšis ir kokią gi šiukšlėms skirtą talpą pasirinkti.

Šiukšliadėžės talpa

Tai vienas iš svarbiausių kriterijų pradedant ieškoti šiukšliadėžės. Dažniausiai šiukšliadėžės būna nuo 10 iki 50 litrų. Kokią talpą pasirinkti, priklauso nuo to, kur bus laikoma šiukšliadėžė – virtuvėje (buitinėms atliekoms šalinti), vonioje (higienos atliekoms), ofise ar kitoje vietoje, ir kaip dažnai šiuklės bus išnešamos. Jeigu ieškote šiukšliadėžės namams, turite didesnę šeimą, tuomet verta pasidaryti į didesnių talpų šiukšliadėžes, kurios siekia net iki 50 litrų. Didesnės talpos šiukšliadžės bus komfortiškesnės, ne taip greitai užsipildys jų talpa. Vonios kambariui ar ofisams dažniausiai pasirenkamos mažesnių talpų šiukšliadžės, kurios neužima daug vietos.

Šiukšlių dėžės matmenys

Tai taip pat svarbus kriterijus. Prieš renkantis šiukšliadėžę nuspręskite kur ją laikysite, namuose jos dažniausiai statomos po plautuvę, todėl pravartu išsimatuoti po plautuve esančios erdvės plotą, kad būtumėte užtikrinti, kad šiukšliadėžė ne tik tilps, tačiau ja bus ir patogu naudotis. Patogu yra tai, kad net ir perkant internetu galima pasižiūrėti informaciją apie šiukšliadėžės technines produkcijos savybes, todėl pasirinkti tinkamą šiukšlių dėžę neturėtų būti labai sunku.

Kokį šiukšliadėžės tipą pasirinkti?

  • Įprastos šiukšliadėžės – tai įprasti ir dažniausiai naudojami šiukšlių kibirėliai, talpos, kurios namuose laikomos po plautuve. Toks šiukšliadėžių tipas nėra visiškai patogus, dažniausiai dėl to, kad jomis nėra patogu naudotis – tenka ištraukti pačią šiukšliadėžę, lenktis, taip pat jos užima ir daugiau vietos, taip laikomas šiukšlių kibirėlis dažniau išsitepa ir jį reikia valyti.
  • Rūšiavimo sistema – vis dažniau populiarėjantis pasirinkimas, kuris yra ne tik praktiškas, tačiau ir taupo vietą. Turint rūšiavimo sistemą jums nereikės papildomų kibirėlių atskiroms atliekoms: plastikas, stiklas, popierius ir kt. Rūšiavimo sistemos maksimaliai išnaudoja erdvę, atrodo moderniai ir viskas yra laikoma vienoje talpykloje perskirtoje dalimis, skyriais atskiroms atliekoms rūšiuoti. Visos šiukšlių rūšiavimo sistemos turi dangtelius, tvirtinamus nepriklausomai nuo pačios šiukšlių rūšiavimo sistemos arba būna įmontuotos į specialų stačiakampį korpusą, kuris leidžia ant jų sandėliuoti reikiamą buitinę chemiją ar kitus daiktus.

Kaip teisingai rūšiuoti atliekas į šiukšlių dėžę?

Nesvarbu ar rinksitės rūšiavimo sistemą su specialiais skyriais, ar įprastą klasikinę šiukšliadėžę, tačiau turėsite keletą kibirėlių specialioms atliekoms, būtina žinoti kaip viską tinkamai rūšiuoti:

 

  • Į popieriaus konteinerį keliauja laikraščiai, žurnalai, kartonas, vokai, knygos, popierinės maisto pakuotės (turi būti švarios ir sausos), pakavimo popierius.
  • Į stiklo konteinerį keliauja buteliai, stiklainiai be dangtelių, stiklo duženos ir atraižos.
  • Į plastiko konteinerį keliauja plastikiniai buteliai, plastikinės maisto pakuotės, buitinių priemonių tara, maišeliai, plėvelė, žaislai be elektroninių įtaisų, pieno, sulčių pakuotės, saldainių, traškučių, kiti pakeliai, metaliniai dangteliai, gėrimų, konservų skardinės, kitos smulkios metalinės atliekos.

Platus šiukšliadėžių pasirinkimas Jūsų namams, biurui ar kitoms vietoms -->