Kodėl naujoje skalbimo mašinoje ar indaplovėje yra vandens likučių?

Kai kurie žmonės, įsigiję naują skalbimo mašiną arba indaplovę pastebi šiek tiek vandens prietaiso viduje. Paprastai jų reakcija būna labai nedviprasmiškas – „kas čia per velniava? Tikriausiai tai visai ne nauja mašina!” Jų nuostaba visiškai suprantama. Norime paaiškinti, iš kur naujoje skalbimo mašinoje ar indaplovėje yra vandens likučių.

Naujoje skalbimo mašinoje ar indaplovėje yra vandens likučių dėl gamyklinio testavimo.

Pasiaiškinkime. Kiekvienas prietaisas, pagamintas gamykloje turi būti atitinkamai testuojamas. Taip tikrinama, ar viskas surinkta kokybiškai ir neteka vanduo. Kaip kitaip gamintojas suteiks savo garantijas, jei pats nežinos, kokį produktą paleidžia į prekybą? Testo metu skalbyklės ir indaplovės yra prileidžiamos vandens, tikrinamos jų programos, pats veikimas maksimaliu rėžimu, vandens nutekėjimo sklandumas. Tai daroma rankiniu būdu. Tai reiškia, kad kiekvieną skalbyklę ir indaplovę tikrina žmogus.

Vanduo iš skalbyklės ir indaplovės pasišalina visiškai tik tada, kai nuotekų žarna yra teisingai sulenkiama. Štai čia ir gali kilti problemų. Jei testuotojas užsižiopsojo ir neatkreipė dėmesio į žarnos padėtį, šis prietaisas gali turėti šiek tiek likusio testavimo vandens. Esant šiltai oro temperatūrai, likęs vanduo garuoja ir virsta į kondensatą. Dėl to pasitaiko, kad skalbyklės būgne ir indaplovės viduje sienelės būna drėgnos.

Jei transportuojama šaltame ore, nuo testavimo likęs vanduo greičiausiai taip ir liks nuotekų žarnoje arba pačio prietaiso viduje.

Jaudintis dėl to visiškai neverta. Prietaisas yra kokybiškas ir garantija galioja.

Kitas atvejis yra dar retesnis. Kartais pirkėjas įsigyja prekę su didele nuolaida todėl, kad tai iš ekspozicijos paimtas aparatas. Jis parduotuvėje buvo demonstracinis, todėl gali pasitaikyti tokių situacijų, kad į demonstracinį prietaisą papuola vandens.

Taip pat gali būti, kad pats gamintojas liepė parduotuvės techniniam personalui dar kartą ištestuoti prietaisą, dėl ko ir lieka vandens. Tiesiog žinokite, kad tokios skalbimo mašinos yra geros, jos kelis kartus buvo tikrintos ir testuotos.

Vanduo būgne ar indaplovės viduje neturi įtakos bendram prietaiso veikimui. Šie prietaisai yra pritaikyti prie kasdieninio vandens naudojimo ir nuleidimo. Dėl to vienas mažas vandens pralaidumo testas nelabai ką gali padaryti.

Jei pastebėjote vandenį, galite susisiekti su gamintojo atstovais ir serviso darbuotojais, kurie dar kartą patvirtins, kad tai nėra gedimas ir panikuoti nėra dėl ko.