Prekių katalogas

Kodėl būtina pajungiant skalbimo mašiną išsukti varžtus?

Nusipirkote naują skalbimo mašiną? Dabar jums reikia ją teisingai prijungti. Nuo to priklauso, kaip ilgai tarnaus jūsų skalbyklė. Paprastai prijungimo instrukcija yra nuobodi ir dažnai žmonės jos tikrai neskaito. O vertėtų. Čia parašyta ne tik, ką reiškia tam tikros programos, bet ir du svarbūs prijungimo momentai: prieš naudojimą reikia išsukti tranzitinius varžtus ir teisingai sulenkti vandens nuleidimo žarną.

Su nuleidimo žarna viskas aišku – ji turi būti sulenkta, kad skalbyklėje nesilaikytų vanduo po skalbimo ir jis tiesiog ištekėtų į kanalizaciją. Taip apsisaugosite nuo blogo kvapo ir skalbyklės neveikimo (paprastai rodo įvairius klaidų užrašus, jei sistema negali iki galo pašalinti vandens, sustoja nebaigusi visų skalbimo ciklų). O kuo nusikalto tie varžtai, kad juos reikia išimti? Dažnas gamintojas liepia tai padaryti, prigąsdina dėl negaliojančios garantijos, bet nepaaiškina, KODĖL tai turime daryti?

Kam reikalingi tie tranzitiniai varžtai?

Skalbimo mašinos gale keturiose vietose yra priveržti gana ilgi varžtai. Juos reikia išsukti ir ištraukti, o į likusias skyles paprastai pridedami specialūs plastikiniai dangteliai. Šie varžtai dar vadinami tranzitiniais arba transportavimo varžtais.

Ką gi jie laiko? Jei labiau pasidomėtumėte, kaip veikia jūsų skalbimo mašina, pamatytumėte, kad skalbimo būgnas yra sumontuotas ant specialių amortizatorių, kurie turi sušvelninti vibraciją, kylančią nuo netolygaus sukimosi. Amortizatoriai yra gana jautrūs, be to juose primontuota ir papildomų daviklių bei mechanizmų, padedančių šiuolaikišką skalbimo mašiną valdyti efektyviau. Vienas tokių mechanizmų yra svarstyklės, kad būgnas pats pasvertų įdėtą skalbinių svorį ir atitinkamai taikytų plovimo programas. Visas šis mechanizmas yra be galo jautrus, todėl jo išbalansavimas dar prieš skalbimo mašinos pardavimą yra labai pavojingas reiškinys. Gamintojas nėra linkęs rizikuoti, todėl būgną sutvirtino keturiais laikikliais su minėtaisiais varžtais.

Kodėl būtina išsukti skalbimo mašinos tvirtinimo varžtus?

Kai nusiperkate skalbimo mašiną, ją greičiausiai bandysite parsivežti savo automobilio bagažinėje. Skalbyklė sveria apie 50 kilogramų ir yra gana nepalanki transportuoti vienam žmogui. Beje, ne visi turi ir talpias bagažines, tad nori nenori teks ją guldyti, nors tai ir labai nerekomenduojama. Štai čia tie varžtai yra labai geras sprendimas.

Kai pajungiate skalbyklę juos būtina išsukti, kad būgnas būtų atlaisvintas ir funkcionuotų normaliai. Jei varžtai lieka neišsukti, skalbyklės būgnas neturi daug erdvės judėti, todėl amortizatorius negali neutralizuoti vibracijos. Maža to, nulūžus kažkuriam iš laikiklių ar nuo vibracijos atsisukus vienam iš varžtų, vibracija dar labiau padidėja. Taip skalbimo mašina pradeda „vaikščioti“. Nepadeda nei guminis kilimėlis, nei varžtai sienoje. Yra buvę atvejų, kai skalbyklė nuo vibracijos net apsivertė ant šono ir viską užpylė.

Nenorite tokio košmaro? Išsukite varžtus. Kuo ilgiau jų neišsuksite ir leisite mašinai dirbti, tuo labiau ges būgnas, amortizatorius ir kiti davikliai. Gali būti, kad skalbyklė suges jau per pirmuosius metus, o jos remontas bus pripažintas negarantiniu, nes nesilaikėte montavimo instrukcijų.

Varžtų jokiu būdu neišmeskite!

Kai išsukate varžtus, rekomenduojame juos išsaugoti. Tai galima padaryti įdėjus juos į maišelį, jį užklijavus lipnia juosta ir uždėjus popierėlį su užrašu, kas tai yra. Po metų tikrai nebeatsiminsite, kaip atrodė tie varžtai ir kur sandėliuke juos padėjote.

Jei jūsų skalbyklė sugestų ir reiktų ją vežti į garantinį remontą ar net į el. parduotuvę, iš kurios pirkote, suraskite tuos varžtus ir juos prisukite atgal. Taip sutvirtinsite būgną ir skalbimo mašiną vėl bus saugu transportuoti. Net
paverstą ant šono, nors ir be apsauginės pakuotės.

Angliškas video, kuriame gana paprastai mechanikas paaiškina, kam reikalingi tranzitiniai varžtai ir kodėl juos reikia išimti.