Kodėl būtina kas kelis mėnesius skalbti aukštoje temperatūroje?

Jūsų skalbimo mašina yra mikrobų viešbutis-SPA. Bakterijos ir mikrobai grįžta į šį prietaisą kiekvieną kartą, kai tik įmetate nešvarius apatinius ar kojines. O tai nutinka kas dieną. Skalbyklėje yra šilta ir drėgna, todėl čia mikrobai mėgsta atsipalaiduoti ir daugintis. Tikras rojus šiems mikroskopiniams organizmams, kurie susižavėjimo mums nekelia.

Ką daryti, kad jų atsikratytume? Tai ne musės ir purškalo nepripurkšime. Teks imtis radikalesnių priemonių. Teks skalbimo mašina skalbti aukščiausios temperatūros rėžimu. Tuščią. Tikrai nebandykite išskalbti likusių kojinių aukščiausioje temperatūroje – po skalbimo jos tiks nebent lėlėms apauti. Kodėl reikalingas šis procesas? Viską paaiškinsime išsamiai.

Bakterijos skalbyklėje

Bakterijos ir grybelis skalbyklėje yra natūralūs svečiai. Tarp būgno apsaugų visada drėgna net ir po džiovinimo, todėl bakterijoms sudaroma ideali terpė gyventi ir daugintis. Ir nėra nė vienos skalbimo mašinos, kurioje šis procesas nevyktų. Vienur bakterijos karaliauja gausiau, kitus, mažiau. Bet dėl to skalbimo mašinos keisti nebūtina. Pakanka tik pasidomėti viena jos funkcija. Visi gamintojai žino apie nepageidaujamus mikroskopinius svečius, todėl yra sukūrę specialų rėžimą, kuris vandenį pakaitina net iki 90 laipsnių.

90 laipsnių rėžimas

Daugeliui yra žinoma, kad dauguma bakterijų žūva jau prie 60 laipsnių. Dauguma, bet ne visos. Yra mikroorganizmų, kurie atsparūs tokiai temperatūrai ir po skalbimo 60 laipsnių rėžimu (paprastai šiuo rėžimu skalbiami labai purvini rūbai, nes karštame vandenyje nešvarumai atmirksta efektyviau). Dėl šios priežasties skalbyklėje yra vienas rėžimas, kuris sugeba pakaitinti vandenį iki 90 laipsnių. Tokiame vandenyje žūva 99,99% visų bakterijų. Kodėl ne 100%? Tą 0,01% dalį sudaro itin atsparios bakterijos, kurios išgyventi gali ir kosmose. Dėl to jaudintis nereikėtų, nes jų lieka labai mažai.

Šis 90 laipsnių rėžimas turėtų būti paleidžiamas kas keletą mėnesių ar dar net rečiau, jei naudojate skystas plovimo priemones. Kasi kurie šaltiniai rekomenduoja profilaktiškai skalbyklę skalbti kartą per mėnesį, nors kartą į pusmetį tikrai pakanka.

Profilaktinis skalbimas

Gamintojai rekomenduoja bent kartą per keletą mėnesių paleisti profilaktinį skalbimą nustačius 90 laipsnių rėžimą. Šio skalbimo metu visos ertmės pripildomos beveik verdančiu vandeniu, siekiant visiškai išnaikinti nepageidaujamus mikroorganizmus. Skalbiklių likučiai, grybelis, vamzdžiuose susikaupęs purvas yra pašalinami iš skalbimo mašinos. Galima įsigyti ir specialių priemonių būtent profilaktiniam skalbimui. Jos padeda geriau išskaidyti susikaupusius nešvarumus ir dezinfekuoja skalbimo mašinos detales.

Tik šiukštu, profilaktinio metu neskalbkite jokio drabužio. Skalbyklė dirba maksimaliu pajėgumu, todėl skalbiniai gali būti sugadinti. Ypač, jei skalbiamos natūralios medžiagos. Spalvotas audinys tokioje temperatūroje greičiausiai praras dalį savo spalvų, o vilnonis susitrauks iki minimumo. Kam gadinti audinius?

Nors 90 laipsnių rėžimu galima skalbti baltą patalynę, rankšluosčius iš tam tikros medžiagos. Ar jūsų audiniai pakels tokią temperatūrą, priklauso nuo audinių gamintojo žymėjimo. Vidinėje pusėje visada ieškokite simbolio, kur nupiešta vonelė ir užrašas 90. Jei toks ženklas perbrauktas, tokio audinio geriau neskalbkite.

Skalaukite savo skalbyklę profilaktiškai, ir ji tarnaus ilgiau ir efektyviau.