Kavinukas, kaip išsirinkti?

 

Gero ryto ritualas – tai karštas, nepriekaištingo skonio kavos puodelis. Kava – puikios dienos užtaisas. Daugelis iš mūsų neįsivaizduoja savo ryto, ar pietų pertraukėlės be puikios kavos puodelio. Vienas iš būdų mėgautis gardžia kava, ją pasigaminti kavinuko pagalba. Kavinukas – nedidelis, tačiau labai pasitarnaujantis pagalbininkas virtuvėje. Kavinukai suteikia galimybę pasiruošti gardžią, aromatingą kavą namuose, o svarbiausia – labai paprastai.

Jeigu mėgstate plikomą kavą – kavinukas puikus pasirinkimas mėgauti kava be tirščių ir jokių nuosėdų. Pripažinkime, gerti kavą su tirščiais nėra nei labai patogu nei itin skanu. Tad kavinukas puiki alternatyva, kurio pagalba tirščiai yra nuspaudžiami ir kava galite mėgautis be jų. Kavinukas pigesnė alternatyva kavos aparatams, tačiau mažai kuo nusileidžiantis ir taip pat paruošiantis nepriekaištingo skonio kavą. Jeigu ir nesate dideli kavos mėgėjai, ar erzina nuolatiniai tirščiai kavos puodelyje - išbandykite kavą pasigaminti kavinuko pagalba. Lengvai, greitai ir be jokio vargo pajusite malonios kavos skonį, kuris nepaliks abejingų.

Kavinuko privalumai:

  • Patogus ir lengvas naudojimas
  • Jokių mechanizmų ar bereikalingų mygtukų
  • Kava be tirščių, tyras kavos skonis
  • Kavinuko viduje kava ilgą laiką išlieka karšta
  • Daugiau nei 1 kavos puodelis
  • Užima nedaug vietos, yra lengvas, tad gali būti lengvai transportuojamas
  • Įvairūs dizainai, kurie leis kavinuką priderinti prie namų interjero

Kad kavos ruošimas būtų dar paprastesnis, o kava dar gardesnė, pateikiame patarimus, kaip išsirinkti kavinuką į namus.

Kavinuko rūšis

Paprastasis kavinukas kuriuo lengvai, greitai ir paprastai paruošite kavą – indas į kurį galite įdėti pasirinktą kavą, užpilti karštu vandeniu ir sietelio pagalba nusunkti tirščius. Kita kavinuko rūšis – kavinukas kurį galite naudoti ant viryklės, su juo išsivirsite lėtai paruoštą aromatingą kavą. Jeigu rinksitės tokį kavinuką, prieš pirkdami įsitinkite ar jis naudojamas elektrinėms ar dujinėms viryklėms.

Kaina

Kavinukų kainos gali svyruoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų. Jeigu nsate kavos virimo guru, dar tik bandote ir mokinatės įvairias kavos virimo subtilybes – pradžiai rinkitės paprastesnį variantą. Pigus kavinukas tikrai ne ką mažiau nusileidžia brangesniam, juk puikiai kavai pagaminti neužtenka tik gero kavinuko, tam prireikia ir kokybiškos kavos.

Medžiaga

Kavinukų pasirinkimas itin gausus, kaip ir medžiagos iš ko jie pagaminti. Kavinukų galime rasti: stiklinių, porcelianinių, nerūdijančio plieno ir kt. Vieni kokybiškiausių ir brangiausių kavinukų – nerūdijančio plieno. Šie kavinukai pasižymi savo tvirtumu, elegancija. Yra stiprūs ir tvirti, tad ne taip braižosi ir dūžta. Taip pat, kavinukai kurių viena pagrindinių medžiagų - nerūdijantis plienas, linkę ilgiau išlaikyti šilumą viduje. Kainų skirtumu ir nepriekaištingu dizainu neatsilieka – porcelianas. Porcelianu dengti kavinukai pasižymi prašmatniu dizainu, kuris gali tapti puikiu akcentu namų interjere. Porcelianiniai kavinukai yra itin patvarūs, tačiau ne tokie stiprūs atlaikyti stiprius smūgius ar kritimus. Stikliniai kavinukai dažniausiai būna pigesni, tačiau nemažiau kokybiški už kitas medžiagas. Kavinukų stiklas dengtas borosilikatiniu stiklu, atlaikančiu karštį ir pasižyminčiu tvirtumu.

Talpa

Kavinuko talpos svyruoja nuo kelių šimtų mililitrų iki 1 -2 litrų. Jeigu kava dažniausiai mėgausitės vieni, jums tikrai pakaks iki 350ml talpos kavinuko, kurio pagalba išsivirsite didelį kavos puodelį. Vieno litro kavinuku pavaišinsite iki 4 žmonių kompaniją.

Dizainas

Šiuo metu kavinukų pasirinkimas toks gausus, kad norint pritaikyti kavinuką prie namų interjero, tai tikrai nebus didelė užduotis. Kavinukai išsiskiria savo medžiagomis ir spalvomis. Nepriekaištingo dizaino kavinukai – nerūdijančio plieno, porcelianiniai su įvairiomis medinėmis, metalinėmis detalėmis, kurios neabejotinai suteiks žavesio namuose.

Kavinukai – nepriekaištingos kavos ritualams namuose. Kavinukus galite išsirinkti čia ->>>