Kaip valyti orkaitę?

Orkaitės valymas – ne pats maloniausias užsėmimas, kurio šeimininkės stengiasi išvengti kaip įmanydamos. Prikepę riebalai ir nešvarumai tikrai atrodo kaip rimtas iššūkis. Kaip valyti orkaitę, kad ši būtų švari ilgesnį laiką?

Orkaitės valymui skirkite 2 valandas.

Pirmiausia, nusiteikite orkaitės valymui skirti daugiau laiko, nei įprastai. 2 valandos – pakankamai laiko. Nors pats valymo procesas ir greitas, tačiau pasiruošimas jam gali užtrukti.

Tiesa, kai kas orkaitę linkęs valyti iš vakaro. Orkaitė ištepama valomosiomis medžiagomis ir paliekama nakčiai. Tada rytą lieka tik viską švariai išvalyti drėgna kempinėle ar servetėlėmis.

Geriausios priemonės – soda ir actas.

Nereikia labai įmantrių orkaitės valiklių ar kitos chemijos. Viską galima atlikti paprasčiausia soda ir actu bei šiek tiek vandens.

Receptas labai paprastas – pusę puodelio sodos miltelių užpilkite vandeniu ir gerai išmaišykite, kol soda pavirs į baltą pastą. Tada ją užtepkite ant didžiausių nešvarumų ir palikite įsigerti. Kol soda daro savo darbą, pasirūpinkite kitais 2 orkaitės purvo kaupikliais – durelėmis ir grotelėmis.

Dėmesio! Sodos pastos jokiu būdu netepkite ant kaitinimo elementų – gali paskui pridegti ir skleisti nemalonų kvapą.

Durelėms valyti reikės kiek kitokios pastos. Valgomasis šaukštas sodos, valgomasi šaukštas acto, valgomasi šaukštas vandens ir viską sumaišome. Tada tokią pastą tepame ant durelių vidinės pusės. Šiek tiek palaikome ir nuplauname švaria servetėle.

Groteles plauti sudėtingiausia. Plaunant jas indaplovėje gali atsirasti rūdžių, dėl to rekomenduojama plauti rankiniu būdu. Vienas iš efektyviausių būdų – groteles plauti vonioje. Patiesiate nereikalingą rankšluostį arba skudurą, ant jo dedate groteles. Įpilate skalbimo miltelių arba skalbinių skysčio ir pripilate šilto vandens, kad grotelės būtų apsemtos. Kuo ilgiau jos išbus tokiame muiluotame vandenyje, tuo greičiau nusiplaus.

Jei nešvarumai sunkiai atsiplauna net ir suvilgius sodos pasta, šlakelis acto sutvarkys viską. Tiesiog įpilkite gryno acto į purškiklį ir papurkškite nenusiplaunančias vietas. Kelios minutės ir galėsite jas nuvalyti.

Atminkite, kai naudojate actą ir sodą, būtinai užsimaukite gumines pirštines.

Kodėl? Jei jau tas tirpalas išskaido įsisenėjusius riebalus ir maisto likučius, tai ką jis gali padaryti su jautria jūsų oda?.. Jūsų to nenorėtumėte patirti ir sužinoti. Geriau jau naudoti lateksines pirštines, kurių galima įsigyti kiekviename prekybos centre.

Dubenėlis vandens prieš valymą.

Jei jūsų orkaitė labai priskretusi, prieš pradėdami ją plauti suorganizuokite jai „pirtį“. Pripilkite keraminį dubenėlį vandens ir įdėkite į orkaitę ištraukę visas groteles ir skardas. Nustatykite daugiau nei 100 laipsnių temperatūrą, kad vanduo dubenyje užvirtų. Garai padeda suminkštinti ant orkaitės sienelių prilipusius riebalus ir sudegusius maisto likučius.

Savaime išsivalančios orkaitės.

Jei jūsų orkaitė turi savaiminio išsivalymo funkciją, nemanykite, kad nereikia jos valyti visiškai. Nešvarumai patys niekur neišgaruoja – juos reikės išvalyti. Tiesa, pakaks servetėlės.

Savaiminio išsivalymo funkcija yra ne visuose modeliuose. Reiktų suprasti, kaip ši funkcija veikia. Orkaitė yra įkaitinama iki maksimalios temperatūros kuriam laikui. Tokio įkaitimo metu nešvarumai tiesiog sudega. Lieka tik nuodėguliai, kuriuos galima išvalyti paprasta kempinėle, kai orkaitė atvėsta. Ši funkcija sunaudoja labai daug elektros, be to gali skleisti nemalonų degėsių kvapą, dėl to nėra dažnai naudojama. Actas ir soda yra kur kas nekenksmingesnės priemonės, beje, neutralizuojančios ne tik riebalus, bet ir nemalonius kvapus.

Jei norite naudoti buitinę chemiją – prašom. Turėkite omenyje, kad tai yra eiliniai riebalus valantys skysčiai ir purškalai, veikiantys taip pat, kaip ir soda su actu. Tik juose yra papildomų medžiagų suteikiančių citrinos ar levandos kvapų, taip pat mažiau kenkiančių odai. Esminis veikimo principas išlika tas pats:

Užpurškiate>Palaikote, kad įsigertų>Nuvalote.