Kaip teisingai surinkti naują televizorių?

Kai nusiperkate naują televizorių, jūsų laukia dar viena šauni užduotis – televizorių surinkti ir įjungti. Štai keletas naudingų patarimų, kaip tai padaryti nesudaužant naujo televizoriaus. Nesijuokite! Net neįsivaizduojate, kiek daug televizorių yra sudaužoma tiesiog juos išpakuojant. Tokiu atveju nemokamas garantinis taisymas negalioja, todėl nuostoliai neišvengiami...

Su televizoriumi dirbkite dviese

Televizorius nėra sunkus daiktas, tačiau jis pakankamai didelis ir nepatogus. Dėl to visada jį surinkinėkite ir įrenginėkite su pagalba. Dviese visada bus paprasčiau pradedant nuo titaniškos užduoties televizorių ištraukiant iš putplasčio apsaugų prikištos dėžės iki kabinimo ant sienos. Irt antras žmogus būtinai turi būti suaugęs. Ne dėl to, kad televizorius sunkus ir tai reikalauja fizinės jėgos. Dėl to, kad reikalauja kruopštumo ir atidumo.

Televizorių guldykite ekranu žemyn

Taip, teisingai – ekranu žemyn. Tokia yra oficiali daugumos gamintojų rekomendacija, kuri įtraukta į montavimo instrukciją. Kodėl? Paaiškinsime.

Ar atkreipėte dėmesį, kad televizoriaus ekranas yra įkištas į specialų maišą iš minkšto putplasčio. Galėtų juk įvynioti į plėvelę ir tiek, tačiau ne, ekranui naudojamas specialus maišas. Jo nenuimkite, kol nesurinksite televizoriaus stovelio arba kojelių ir nepritvirtinsite prie televizoriaus korpuso apačios. Tai padaryti galite tik tada, kai televizorius guli ekranu žemyn. Kad būtų dar saugiau ekranui, ant stalo paklokite pledą ir tik tada ant jo padėkite ekraną.

Televizoriaus stovas visada montuojamas prie televizoriaus nugarėlės mažiausiai 4 varžtais. Kad būtų patogiau pritvirtinti stovelį, ekraną pasidėkite taip, kad jis būtų ant pačio stalo ar sofos krašto. Tokiu būdu stumdyti jo nereikės.

Net kai montuojate televizorių ant sienos, vis tiek guldykite jį žemyn, o apsauginį maišą ties nugara prakirpkite žirklėmis. Tada ant nugarėlės galėsite pritvirtinti laikiklius. Stenkitės televizoriaus nedėti ant kraštų. Ten kai kurie modeliai turi valdymo mygtukus, kuriuos montuodami galite apgadinti. Be to taip televizorius stovi nestabiliai. Jokiu būdu neatrėminėkite televizoriaus į sieną. Jis būtinai nuslys ir nukris ekranu ant grindų... Gal nieko ir neatsitiks, bet ekranas gali susibraižyti.

Atkreipkite dėmesį į jungtuko formą

Kai montuojate televizorių ant sienos šalia elektros rozetės, atkreipkite dėmesį į elektros laido jungiklio formą. Vieni modeliai turi jį lenktą, o kiti – tiesų. Lenktas jungiklis taupo vietą, todėl rozetė gali būti arčiau korpuso. Jei rozetė yra pakankamai aukštai, taikykite, kad televizoriaus ekranas ją uždengtų. Atminkite, kad viršuje vietos bus daugiau, nei ekrano apačioje.

Jei rozetės ant sienos nėra, teks paslėpti laidus. Tai galima padaryti ir negriaunant sienos – tiesiog įsigykite ploną plastikinį lovelį laidams. Tik gerai pagalvokite, ar visi laidai ten tilps, jei jungsite HDMI kabelį kompiuterius ir žaidimų konsolei.

Laidai

Kai kabinate televizorių ant sienos, laidai išlieka didžiausia interjero problema. O jų gali būti tikrai nemažai: HDMI kabelis kompiuteriui prijungti, dar vienas HDMI kabelis žaidimų konsolei, interneto kabelis (reikalingas, jei norite žiūrėti užsienio TV tarnybas, kurios jau turi ir 4K raiškos turinio), TV antenos kabelis arba kabelis iš skaitmeninės TV priedėlio, kabelis į namų kino ar garso sistemą ir, žinoma, elektros laidas. Įdomu tai, kad tie 5 laidai pasitaiko gana dažnai. Kaip juos maskuoti?

Vienas iš variantų yra išdaužyti sieną ir juos ten paslėpti. Kitas variantas yra kur kas paprastesnis, jei siena yra iš gipso kartono. Reikia poros specialių angų, skirtų laidams ištraukti. Vieną montuojate po televizoriaus laikikliu, o kitą – apačioje prie grindų. Tada liks tiks ištraukti visus laidus. Dar naudojamas specialus laidų lovelis, kuris yra nesunkiai nudažomas tokia pat spalva, kaip ir siena. Tada jis nekrenta taip į akis.

Atminkite dar vieną dalyką – apsauginį maišą galite nuimti tada, kai televizorius yra pakabintas (tai darykite dviese) ar pastatytas. Iki to laiko apsauginė medžiaga tegul būna savo vietoje ir saugo ekraną nuo susibraižymo.