Kaip prižiūrėti kavos aparatus?

 

Kavos aparatas – tikras džiaugsmas ir malonumas kavos mėgėjams. Mažai kas atsispirtų rytiniam kavos aromatui, kuris ne tik prabudina, bet ir nuteikia puikiai dienos pradžiai. Kavos aparatai itin populiarus prietaisas namuose, kurio pagalba lengvai ir greitai paruošiama gardi kava. Dažniausiai kavos aparatai ruošia ne vienos rūšies kavą, tad galite mėgautis klasikine Espresso ar švelniąja Cappuccino.

Kavos aparatų pasirinkimas itin gausus, jie skiriasi savo funkcijomis, galingumu, dizainu ir kt. Tačiau kiekvienas aparatas reikalauja nepriekaištingos priežiūros, tad norint įsigyti kavos aparatą, ar jau turint jį, nepatingėkite ir skirkite jo valymui atitinkamai laiko. Tinkama kavos aparato priežiūra užtikriną prietaiso kokybę, ir žinoma – nepriekaištingos kavos skonį. Jokiais būdais neignoruokite ir nenumokite ranka į šio prietaiso valymą ir priežiūrą.

Dalinamės naudingais patarimais - kaip prižiūrėti kavos aparatą ir į ką atkreipti svarbiausią dėmesį?

Nuolatinė priežiūra

Nuolatos ir atidžiai prižiūrėdami kavos aparatą užtikrinsite ne tik gardžios kavos skonį, bet ir aparato tarnavimo laiką. Automatiniai kavos aparatai turi funkciją, kuri praneša apie reikiamą aparato valymą. Apie tai dažniausiai sužinosite savo kavos aparato ekrane. Svarbiausia – neignoruokite šio pranešimo. Aparatas pats atsiunčia pranešimus, kada būtinas atlikti valymas, laiku to nepadarius, arba nuolat ignoruodami šį pranešimą, galite pakenkti savo turimam aparatui. Nesuteikiant aparatui nuolatinės priežiūros genda jo vidus, bei jame esantys įrenginiai, o tai sumažina aparato tarnavimo laiką. Atminkite ir tai, kad tai yra tik vidaus sistemos valymas, be jo, dar turite atlikti ir kasdieninę kavos aparato priežiūrą. Tai yra:

Kavos piltuvėlių pravalymas – nereikalauja daug laiko ir pastangų, o svarbiausia - daug priemonių. Užtenka paprasto šepetėlio, kurio pagalba lengvai išvalysite piltuvėlį. Ilgai nevalomas piltuvėlis paprasčiausiai užsikimš ir nebegamins kavos.

Pieno sistema – ruošiantiems kavą su pienu, būtina šią sistemą pravalyti kasdien. Pienas – greitai gendantis produktas, tad jo likučius būtina išvalyti kasdien, norint, kad aparate nepradėtų veistis bakterijos, ar iš jo sklisti nemalonus kvapas. Aparatuose yra speciali funkcija, kuri primena apie pieno išvalymą, arba patys galite nusistatyti šią programą. Tačiau ši funkcija neišvalo pieno pilnai. Svarbu kasdien patiems išvalyti šią sistemą, į kurią pilamas pienas – ypatingai vasarą, kuomet yra karšti orai, o prietaisas stovi kambario temperatūroje, tai idealus klimatas gesti pienui ir skleisti tikrai nemalonius kvapus. Nevaloma pieno sistema ne tik pradės skleisti nemalonų kvapą, tačiau ir susidarys vadinamieji pieno kamščiai, kurie užkirs kelią išplakti pieno putai ir mėgautis gardžia kava su pienu.

Virimo bloko sistema – ne kasdienė priežiūra, tačiau neturi būti užmiršta. Rekomenduojama virimo bloką pravalyti kas 600 kavos puodelių. Tad jeigu kava mėgaujatės 1 – 2 kartus per dieną, virimo bloką dėmesingai turite išvalyti bent jau kartą per metus. Šio bloko valymas leis mėgautis šviežiu kavos skoniu ir aromatu.

Kokiomis priemonėmis valyti aparatą?

Norint tinkamai prižiūrėti kavos aparatą jums nepakaks tik vandens ir šepetėlių. Kavos aparatui reikalingos kokybiškos ir būtent kavos aparatui skirtos valymo priemonės.

Kalkių valymas – viena pagrindinių kavos aparatų gedimo priežasčių. Kavos aparatai ne išimtis, juose taip pat renkasi kalkės, kurias būtina reguliariai valyti. Kalkinimo nebūtina atlikti kiekvieną dieną, tačiau to neužtenka padaryti tik su paprastu vandeniu. Naudokite tik tam skirtas priemones, kurios valo kalkes kavos aparatams. Nenaudokite netinkamų ploviklių, ar valiklių, tokiu būdu tik dar labiau galite pakenkti aparatui. Galite rasti tiek kalkinimo skysčių, tiek tablečių, įsitinkite kokios priemonės tinkamiausios turimam prietaisui.

Pieno sistemos valymas – pieno likučiai labai gerai prilimpa prie prietaiso paviršių, o tai terpė veistis bakterijoms. Reguliariai naudokite ir pieno valymo priemones, specialius valiklius, kurie užtikrins prietaiso tarnavimo laiką ir užkirs kelią bakterijoms.

Valymo priemonių pasirinkimas itin gausus, tiek skystų, tiek tablečių pavidalu. Įsitinkite kokios valymo priemonės tinkamiausios turimam kavos aparatui ir reguliariai jas naudokite, norint išvengti prietaiso gedimų.

Atminkite, tik reguliari ir atidi kavos aparato priežiūra leis mėgautis nepamirštamu kavos skoniu ir prietaiso tarnavimo laiku. Kavos aparatų priežiūros priemones įsigykite čia ->>>