Prekių katalogas

Kaip panaikinti nemalonų kvapą šaldytuve?

Kai atveriate šaldytuvą, iš jo pradeda sklisti namalonus kvapas? Reikia kažko imtis! Bet ko konkrečiai? Šiame straipsnyje pateiksime keletą naudingų patarimų, kaip teisingai prižiūrėti jūsų šaldytuvą.

Iš kur šaldytuve atsiranda kvapai?

Šaldytuve atsirandantys nemalonūs kvapai yra natūralūs. Ne, jūs nebūtinai užkrėtėte savo šaldytuvą grybeliu ar pelėsiu, kuris paprastai atsakingas už blogus kvapus kitose namų vietose. Kad geriau suprastumėte, iš kur šaldytuve atsiranda kvapai, turite žinoti du dalykus:

1. Oras šaldytuvo viduje nuolatos cirkuliuoja, nes taip palaikoma vienoda temperatūra, todėl nesvarbu, kur padedate kvapus galintį sukelti maistą – visas šaldytuvas turės tokį kvapą.
2. Kvapai kyla iš maisto ir susimaišo. Maistas nebūtinai turi būti sugedęs, kad atsirastų prastas kvapas.

Kad išvengtumėte kvapų, stenkitės nedėti neuždaryto maisto. Jei sriubos lėkštę dedate be dangčio, sviestą paliekate atvirą, o ne suvyniojate į popierių, paliekate atvirą pieno ar kefyro pakuotę, grietinę, kastinio indelį, nesistebėkite, kad jūsų šaldytuvas po poros dienų dvoks. Labai mėgstama palikti pradarytus jogurto indelius, uogienę, kiaulienos riebalų stiklainį, dešrą, rūkytą vištieną, žuvies konservus. Jei patikrintumėte savo šaldytuvą dabar, rastumėte bent 10 skirtingų ir tarpusavyje nederančių maisto produktų, kurių pakuotės yra atidarytos. Šaldytuve esanti drėgmė susilieja su to maisto molekulėmis, kurios garuodamos kyla į viršų. Tada visas tas mokelulių kratinys yra išnešiojamas po visą šaldytuvą ir šaldiklį. Tokiu būdu kvapas dar labiau sustiprinamas.

Molekulės kyla net ir tada, kai maistas atidaromas ką tik. Tikrai nebūtina laukti jo galiojimo pabaigos datos.

Patarimas Nr. 1: Visada stenkitės uždaryti savo maisto produktus sandariose pakuotėse ar maišeliuose, kad nesklistų tiek daug kvapo sukėlėjų.

Šaldytuvo kvapus sumažina anglies filtrai

Kad panaikintumėte kvapus greitai ir efektyviai, įsigykite specialų anglies filtrą šaldytuvui. Jis paprastai turi patogią rankenėlę, užkabinam ant lentynos. Rekomenduojama kabinti pačiame viršuje, nes ten molekulių daugiausia.

Pakanka vieno tokio filtro, kad kvapai būtų sumažinti, bet ar išnaikinti?..

Šaldytuvo kvapus naikina soda

Pagrindinis būdas, kaip galima greitai ir efektyviai išnaikinti kvapus šaldytuve yra švara. O ypač po plovimo su sodos tirpalu. Vienas arbatinis šaukštelis sodos į 1 litro dubenį ir tada lieka tik gerai juo išplauti lentynas. Paimkite drėgną skudurėlį ir gerai išvalykite visas lentynas. Ne vieną, o visas, nes kvapas jau laikosi nebe vienoje vietoje. Tada pamirkykite švarią kempinėlę sodos tirpale ir dar kartą viską kruopščiai išplaukite. Tai kuriam laikui apsaugos jūsų šaldytuvą nuo nemalonių kvapų.

Kavos tirščiai šaldytuve

Šaldytuvo valymas – daug laiko ir pasiruošimo reikalaujantis būdas. Ką daryti, jei reikia kvapus naikinti jo nevalant? Kai ryte išgeriate kavą, tirščiu ne išmeskite į šiukšliadėžę, o sudėkite į dubenėlį ir įdėkite į šaldytuvą. Jau po kelių valandų jūsų šaldytuvas kvepės kava, o ne įvairiais maisto likučiais, sumaišytais tarpusavyje.

Laikraštis šaldytuve

Kitas būdas panaikinti kvapus yra paprastas laikraštis. Suglamžykite laikraščio lakštus į kamuolius ir išdėliokite laisvose vietose lentynose. Taip visas kvapais prisodrintas oras turės pereiti per laikraščius, o ne aplink juos. Tada laikraščius išmeskite – jie jau prisigėrė negerų kvapų.

Specialūs valikliai

Buitinės chemijos gamintojai palengvins jums užduotis jau iš karto paruoštais antibakteriniais valikliais. Jie veiksmingi, tačiau gana brangūs, todėl ir neminėjome jų iš karto, kaip pagrindinį valymo būdą. Cheminių valiklių principas tas pats – vanduo, actas, soda ir papildomi cheminiai junginiai suteikiantys malonų citrinų ar levandų kvapą. Visą chemiją galima pakeisti natūraliomis priemonėmis, kurios tikrai nepakenks jūsų šeimos nariams.

Nereikalaujame šaldytuvo laikyti tuščio. Jis tiesiog turi būti kartkartėmis išvalomas išėmus visus maisto produktus.