Prekių katalogas

Kaip pajungti kaitlentę?

 

Kaitlenčių prijungimas nėra itin paprastas veiksmas, todėl rekomenduojame kreiptis į sertifikuotus specialistus, kurie už keliolika eurų prijungs kaitlentę kokybiškai ir patikimai, o svarbiausia, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, kuriuos jie tikrai gerai išmano.Elektrines kaitlentes galima pasijungti ir patiems, tuo tarpu dujines turi pajungti tik dujotekio specialistai. Jei vis dėlto manote, kad elektrikas nereikalingas ir tai galite padaryti patys, turėkite omenyje keletą dalykų.

Trifazė ar vienfazė?

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse elektra namams tiekiama dviem linijomis vienos fazės 230 V įtampa arba trijų fazių 400 V įtampa. Ar jūsų namuose yra trifazis įvadas? Susisiekite su savo elektros tiekėju (Ignitis) ir pasitikslinkite. Jeigu yra, tada nuo jungilkio atveskite laidą iki tos vietos, kur numatote statyti kaitlentę.
Vienfazis elektros įvadas tikrai yra, tačiau prijungti itin galingą kaitlentę prie jo gali būti sudėtinga. Čia reiktų pasikonsultuoti su elektriku, ar tai įmanoma jūsų namuose. Esmė ta, kad kaitlentė naudoja daug energijos ir jai reikalinga nešokinėjanti didelė įtampa. Jei prie vieno įvado prijungsite daugiau prietaisų vienu metu, galimi srovės šokinėjimai ir gedimai. Nuolatos „išmušantys“ saugikliai jungiklių dėžutėje tikrai nėra labai malonu, todėl elektros instaliacija turėtų būti pasirūpinama iš anksto.

Trifazis pajungimas

Prijungti galima dviem būdais:

1. Sujungti laidus tiesioginiu būdu.Kaitlentės parduodamos su „pliku“ laidu. Dažniausiai tai 5 gyslų trifazis laidas. Jei jungiate tik vieną kaitlentę, reikia visus laidus sujungti pagal spalvas juos susukant ir tinkamai izoliuoti vienas nuo kito. Ar tai bus izoliacinė juosta, ar specialūs užsukami antgaliai, ar kišami jungikliai – jūsų pasirinkimas. Svarbu, kad laidai būtų tinkamai izoliuoti.
2. Sujungti laidus naudojant specialią kaitlenčių prijungimo dėžutę. Tai specialios dėžutė su kaladėle, kurioje prijungiami vis laidai. Kad nereikėtų liestis prie įvado, pakanka kaitlentės laidą prijungti prie išorinės kaladėlės pusės ir uždengti apsauginį dangtelį. Jokios papildomos izoliacijos nereikia.

Ir vienu, ir kitu atveju būtina laikytis saugumo reikalavimų. Trifazio įvado elektros nuotėkis žmogui gali būti mirtinas, todėl būtina naudoti specialią apsaugą – specialias pirštines, avalynę. Dėl to ir rekomenduojama čia samdyti meistrus, puikiai suprantančius elektros keliamus pavojus ir žinančius būdus, kaip apsisaugoti save ir turtą elektros instaliacijos sujungimo klaidos atveju.

Jei namuose nėra trifazio įvado, kaip pajungti kaitlentę?

Elektrikai žino keletą būdų, kaip tai padaryti, tačiau tokios gudrybės ne visada yra patikimos. Paprasčiausias būdas – įsigyti indukcinę kaitlentę. Ji prijungiama į vienfazės įtampos tinklą paprasčiausiu jungikliu. Trifazis įvadas indukcinei kaitlentei tikrai nereikalingas dėl jos veikimo principų. Primename, kad indukcinės kaitlentės neturi daug energijos reikalaujančių šildymo elementų. Jos šildo puodo apačią sukurdamos tam tikrą magnetinį lauką, o ne kaitindamos kaitlentės paviršių. Dėl to jos nėra itin galingos ir reiklios energijos. Kai galia nedidelė, didelės įtampos irgi nereikia, pakanka paprasto vienfazio įvado.

Jungti prie vienfazio tinklo taip pat galima dviem būdais:

1. Sujungiant laidus tiesiogiai. Aišku, būtinas tinkamas laidų izoliavimas.
2. Sumontuojant paprastą jungiklį ir įkišant į rozetę. Reikės papildomai įsigyti kištuką, jei jis nepridedamas perkant indukcinę kaitlentę. Jį prijungti reikia tiesiog priveržiant kontaktus.

Čia elektriko pagalbos gali ir neprireikti, nes prijungti kištuką ar sujungti laidus gali visi suaugę žmonės, peržiūrėję keletą mokomųjų vaizdelių iš populiaraus socialinio tinklo.

Laidai paprastai nėra judinami keletą metų, todėl būtina juos gerai sugungti, kad nekiltų trumpas sujungimas. Ar minėjome, kad rekomenduojame tokius dalykus patikėti profesionaliems elektrikams?..

Elektrinės kaitlentės pajungimas surašytas ir kaitlentės montavimo instrukcijoje. O dujines kaitlentes visada aptikėkite tik specialistams, nes jie prižiūri, kad viskas būtų atlikta teisingai. Klaidos kaina gali būti labai didelė, todėl nerekomenduojama prie dujotekio dirbti patiems.