Prekių katalogas

Kaip išsirinkti žoliapjovę (vejapjovę)?

Puoselėti savo sodyboje pievelę – didelis ir rimtas darbas. Tam reikia rimtos pagalbos ir technikos. Šiame straipsnyje pabandysime trumpai pristatyti vejapjovę ir duoti keletą patarimų, kaip išsirinkti tinkamiausią žoliapjovę.

Pradėkime nuo terminų. Žoliapjovė, vejapjovė, trimeris, krūmapjovė – tai visi skirtingi prietaisai. Tai ne vienas ir tas pats.

Žoliapjovė yra prikabinamas žemės ūkio padargas, kurio tikslas – pjauti žolę laukuose ir didesnėse pievose. Namuose galima sutikti žoliapjovę taip pat. Ant jos paprastai sėdima ir važnėjama. Dar šis prietaisas vadinamas vejos arba sodo traktoriumi.

Vejapjovė yra prietaisas vejai prižiūrėti. Ji yra stumdoma ir valdoma visu korpusu, o ne vairu, kaip žoliapjovė.

Trimeris yra prietaisas, primenantis plaukų kirpimo mašiną. Jis skirtas krūmų šakoms genėti ir iš krūmų formuoti tam tikros formos augmeniją.

Krūmapjovė yra prietaisas su ilgu kotu ir besisukančia galvute apačioje. Ant galvutės gali būti montuojamas krūmams pjauti skirtas diskas arba pjovimo valas.

Visi šie prietaisai skirtingi, bet dažnai pavadinimai yra painiojami. Specialiai painiosime ir mes, nes taip įprasta vadinti. Taigi žoliapjovė ir vejapjovė taps tuo pačiu daiktu. Trimerį ir krūmapjovę paliksime kitam kartui.

Kaip išsirinkti žoliapjovę (vejapjovę)? Į kokius bruožus reiktų atkreipti dėmesį?

Vejapjovės tipas

Vejapjovės būna 4 rūšių:

  • Stumdomos mechaninės;
  • Stumdomos su varikliu;
  • Savaeigės su varikliu;
  • Žoliapjovės ant kurių galima važiuoti – traktoriukai.

Stumdomos mechaninės yra nedidelės ir turi kūgio formos keistoką peilį. Jis sukdamasis įspraudžia žolę ir ją nukerta. Tokia žoliapjovė tinka kai turite 1-2 arus vejos.
Jei turite daugiau nei 2 arus, rekomenduojama įsigyti stumdomą vejapjovę su varikliu. Ji visiškai tinka, kai veja yra 2-4 arų ploto.

4-10 arų vejos reikalauja daugiau pastangų, todėl rekomenduojama įsigyti savaeigę vejapjovę su varikliu. Skirtumas nuo stumdomos yra tas, kad savaeigės ratukai sukasi nuo variklio, todėl jos stumdyti nereikia. Kartais net tenka bėgti iš paskos.

10-50 erų veją sutvarkyti rankomis yra sudėtinga, dėl to rekomenduojama įsigyti normalią žoliapjovę, ant kurios atsisėdę galite nesunkiai nušienauti savo gana didelę veją. Traktoriaus su prikabinama žoliapjove samdyti gal ir nereikia, nes dideli ratai išmuša duobes, kurios su laiku tik gilėja, jei nėra sutvarkomos.

Veja didesnė nei 50 arų? Tada ieškokite normalaus traktoriaus ir normalios plačios prikabinamos žoliapjovės.

Elektrinė ar benzininė

Populiariausios vejapjovės yra stumdomos ar savaieigės su varikliu. Jums reikia pasirinkti, ar jos elektrinės, ar benzininės. Elektrinės vejapjovės yra skirtos mažesnėms vejoms, nes visur turi būti tampomas laidas. Pagrindinis privalumas – tylus veikimas. O trūkumas – ilgas laidas, kuris mėgsta susipainioti. Kartais laidas yra pervažiuojamas ir net nukertamas to paties vejapjovės besisukančio peilio.

Benzininė vejapjovė neturi laido, todėl yra mobilesnė, ją galima vežti toliau nuo namų, jei nėra šalia elektros šaltinio. Blogybė ta, kad ji dirba labai triukšmingai – variklis leidžia per 70-90 dB. Kai kiemai yra šalia vienas kito, galima labai greitai išvesti kaimynus iš pusiausvyros, nes tas garsas nėra itin malonus.
Kai kurie gamintojai pabandė išspręsti mobilumo problemą pasiūlydami elektrines žoliapjoves su baterija. Bėda ta, kad ji nėra itin talpi, tad kartais pasibaigia nebaigus pjauti vejos. Baterijos įkrovimas užtrunka šiek tiek laiko, o tai gali sukelti šiek tiek nepatogumų.

Stumdomai mechaninei žoliapjovei jokio kuro nereikia, nes ji varoma raumenų jėga. Trūkumas – vaikai ir silpnesni suaugę tinkamai ja naudotis negali.

Žoliapjovės plotis

Jei jau nusprendėte, kokią žoliapjovę rinksitės, pradėkite galvoti apie darbo našumą. Jei jūs turite 10 arų veją, reiktų rinktis platesnį modelį. Visos stumdomos žoliapjovės turi tam tikro ilgio peilį, kuris sukasi dideliu greičiu ir nukerta žolę. Nuo peilio ilgio priklauso nupjaunamos pradalgės plotis. Jei pasirinksite siaurą vejapjovę, tiesiog turėsite daugiau kartų nueiti pirmyn ir atgal, kad nupjautumėte visą plotą.

Siauros vejapjovės yra 30 cm pločio. Plačios – 50-60 cm pločio. Namams su nedidele veja reiktų rinktis „aukso viduriuką“ – 40-45 cm pločio vejapjoves. Jos pakankamai kompaktiškos, mobilios ir nupjauna gana nemažai žolės vienu metu.

Variklio galia

Dvitaktis ar keturtaktis variklis? Nuo to priklauso, ar reikės maišyti benziną su tepalu, ar ne. Dvitakčiai varikliai neturi atskiros tepalo talpos, todėl jis maišomas su benzinu ir taip išvengiama mechanikos trinties. Kalbant apie variklius, svarbus ir jų gamintojas. Honda, Briggs&Stratton, Bosch, Makita – populiariausi dvitakčių ir keturtakčių variklių gamintojai.

Variklio galia matuojama arklio galiomis (AG). Kuo jų daugiau, tuo sklandžiau veikia variklis ir gali susidoroti su darbiniais krūviais.

Kuo didesnis variklio tūris, tuo efektyviau jis veikia.

Žolės surinkimo talpos dydis litrais

Kur dingsta nupjauta žolė? Vienos žoliapjovės turi mulčiavimo funkciją, kuri leidžia visiškai nerinkti nupjautos žolės. Nupjauta žolė yra taip susmulkinama, kad nukritusi ant žemės tampa puikia trąša. Jei mulčiavimo funkcijos nėra, žolė krenta tiesiai ant žemės arba galima būti surenkama į specialią talpą. Skiriasi tos talpos dydis litrais, todėl į jį reikia atsižvelgti. Kuo talpa mažesnė, tuo dažniau teks stoti ir ją išpilti į komposto dėžę ar šiukšlių maišą. Optimalus kiekis – 50-70 litrų. Su tokia talpa galima pripjauti nemažai žolės.

Vejapjovės kompaktiškumas

Rinkdamiesi vejapjovę visada pagalvokite, kur ją laikysite. Ji sveria apie 30-50 kilogramų, todėl nešioti ją rankomis tikrai nėra paprasta. Kai ji surenkama, negalima jos net vartyti, nes pilamas benzinas arba tepalas. Elektrinės kiek paprastesnės, tačiau irgi gali pasirodyti gana griozdiškos. Paprastai vejapjovės rankena nusiima ir susilanksto mažiausiai į dvi dalis. Žolės surinkimo talpa irgi nusiima ir gali būti gana plokščia. Taip galima sutaupyti vietos.

Dar yra keletas momentų, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį. Vienas tokių yra aukščio derinimas. Papratai aukštis yra reguliuojamas specialia svirtele, kuri pakelia arba nuleidžia vienus ratukus. Pasirodo ir modelių, kuriuose galima reguliuoti visų keturių ratukų aukštį.

Plovimo funkcija yra gana reikalinga mieste. Paprastai ant peilio apsauginio korpuse yra skylė vandens žarnai. Tiesiog prijungiate vandens žarną, užvedate variklį, leidžiate vandenį tol, kol nebebėgs vanduo su žolės likučiais ir paliekate nudžiūti. Tai rekomenduojama padaryti bent kartą –rudenį, kai žoliapjovė turi palaukti iki pavasario.

Pavarų skaičius irgi svarbu. Paprastai tradicinės vejapjovės turi vieną pavarą. Tai reiškia, kad ji važiuoja tik į priekį ir tik vienu greičiu. Kai kurie modeliai turi dvi ar daugiau pavarų. Jo praverčia, kai vejapjove naudojasi aukštesnis ir žemesni žmonės.

Tikimės, kad davėme pakankamai minčių apmąstymams. Įsigykite žoliapjoves internetu ir sutaupykite.
 

Išsirinkite sau labiausiai tinkančią žoliapjovę (vejapjovę).

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.