Kaip išsirinkti viryklę?

Viryklės pasirinkimas gali atrodyti labai paprastas reikalas. Deja, taip nėra. Šiame straipsnyje pabandysime atskleisti pagrindinius pasirinkimo kriterijus, kuriais vadovaudamiesi išsirinksite sau tinkamiausią viryklę.

Bet pirmiausia pasistenkime nepasiklysti terminuose. Viryklė yra dažniausiai pastatomas prietaisas, kurioje orkaitė ir kaitlentė yra sumontuotos į vieną mechanizmą. Orkaitė ir kaitlentė atskirai paprastai yra montuojamos į virtuvės baldus. Jos nebūtinai turi būti viena virš kitos. Viryklėje viskas sumontuota taip, kad orkaitė būtų iš karto po kaitlente.

Dujos ar elektra?

Pirmas klausimas, kurį užduoda visi viryklių pirkėjai yra „dujos ar elektra“? Vienareikšmiško atsakymo nėra, nes viskas priklauso nuo to, ar jūsų namuose yra trijų fazių srovės elektros įvadas. Jei tokio neturite, deja, elektrinės viryklės greičiausiai nepavyks įsigyti – tiesiog neturėsite, kaip ją prijungti. Lieka dujinė viryklė. Ką daryti, jei jūsų namuose nėra dujų įvado? Nedidelė problema – kiekvienoje degalinėje parduodami butano dujų balionai, kurį nesunkiai galima prijungti prie bet kurios viryklės. Jei turite ir dujas, ir elektrą, galite pasidomėti ir hibridinėmis viryklėmis. Taip, tokių yra, kur kaitlentė dujinė, o orkaitė – elektrinė.

Elektrinės viryklės kaitlentės pasirinkimas

Jei renkatės elektrinę viryklę, reikia daugiau pasiaiškinti apie kaitlentės galimybes. Čia reiktų užduoti sau du klausimus:

1. Ar pakaks 4 skylių (kaitviečių), ar reikia 5? Yra didesnių išmatavimų viryklių su 5 kaitvietėmis vietoj įprastų 4. Taip pat reiktų pasižiūrėti, ar viena iš kaitviečių gali būti išplečiama didesniems puodams ir keptuvėms. Tokiu būdu maistą gaminsite efektyviau, galėsite panaudoti ne tik apvalius, bet ir ovalius indus.
2. Kaitlentės viršus keramikinis ar indukcinis?

Čia reiktų kiek stabtelti ir pasidomėti, kuo šie du paviršiai skiriasi. Keramikinis paviršius yra toks pat, kaip ir įprastose kaitlentėse – po keramikiniu paviršiumi yra sumontuoti kaitinimo elementai, kurie įkaista ir taip kaitinamas puodas ar keptuvė. Indukcinėse kaitlentėse viskas vyksta kiek kitaip. Po paviršiumi yra sumontuotas specialus elektromagnetines bangas skleidžiantis mechanizmas, kuris kaitina tik plieninį puodo ar keptuvės dugną. Pats paviršius įkaista mažai, jis yra visiškai saugus ir rekomenduojamas šeimoms su mažais vaikais. Be to tokios viryklės yra ekonomiškesnės. Tiesa, viryklės su indukciniu paviršiumi yra brangesnės, nei su keramikiniu, tad pasvarstykite, ar reikalinga tokia investicija.

Energijos klasė taip pat svarbi. Rinktis reiktų A klasės prietaisus, tarp jų ir virykles. Kadangi jos suvartoja labai daug elektros energijos, jų efektyvumas, žymimas A raide, yra labai geras. Nesvarbu, kad kiti prietaisai namuose yra A++ klasės. Viryklė – tikra energijos rajūnė, tad gerai įsigilinkite į technines charakteristikas.
Ar reikia ką žinoti apie dujinių viryklių kaitlentes? Tik vieną faktą – ar yra savaiminio užsidegimo mechanizmas. Savaiminio užsidegimo mechanizmas pats uždega dujas. Dėl to nereikia degtukų ar specialaus degiklio. Dažnai uždegimo procesas gali būti nesaugus, todėl savaiminio uždegimo mechanizmas padeda pagerinti saugumo lygį. Daugelyje kaitlenčių reikia paspausti mygtuką arba pasukti iki tam tikros atžymos ratuką ir kaitvietė pati užsidega.

Orkaitės funkcijos

Dujinės arba elektrinės orkaitės turi visas esmines orkaičių funkcijas, kaip ir įmontuojamose orkaitėse. Jums svarbu, kad būtų esminės programos – ventiliatorius, kaitinimas iš viršaus, kaitinimas iš apačios, grilis, karšto oro funkcija ir t.t. Kitas įdomus momentas – teleskopiniai bėgeliai. Paprastose orkaitėse yra specialūs grioveliai, į kuriuos įstatote kepimo skardą arba groteles. Kai kurie modeliai turi specialius teleskopinius bėgelius, ant kurių dedama skarda. Jie išsitraukia nesunkiai, net kai kepate sunkiasvorį kalakutą ar žąsį. Be to iš orkaitės išlenda visa kepimo skarda, o ne iki pusės, kaip orkaitėse su grioveliais. Dėl to ne visada būna patogu išimti maistą. Su bėgeliai tokia problema nekyla, nes išvažiuoja visa skarda. Įsidedate maisto ir lengvu judesiu sustumiate viską į šiltą orkaitę. Tai tikrai patogi funkcija, aišku, už ką tenka susimokėti.

Orkaičių talpa gali būti skirtinga. Paprastai jums pakaks 50-70 litrų talpos orkaičių, tačiau yra ir didesnių. Priklauso nuo to, kaip dažnai orkaitėse gaminate, ar kepate kalakutą, duoną.

Valdymas

Viryklės valdymas yra dažniausiai mechaninis – su pasukamais ratukais. Kai kuriuose modeliuose, ratukai gavo patobulinimų – jie yra įspaudžiami į korpusą, taip apsaugant nuo vaikų, kurie tikrai mėgins juos sukinėti. Dėl to reiktų ieškoti modelių su užraktu nuo vaikų.
Patogu, kai viryklė turi LED ekranėlį. Jame paprastai būna ne tik laikas, bet ir laiko nustatymas, signalas, kada maistas jau iškepė ir t.t. Aišku, paprastesniuose modeliuose tokio ekranėlio gali ir nebūti.Retro dizaino modeliuose jie nemontuojami specialiai siekiant sukurti tikrai senoviškos viryklės įspūdį, nors pati viryklė turi visas pažangiausias viryklių funkcijas.

Kaip minėjome, pageidautina dujinėse kaitlentėse ir orkaitėse turėti savaiminio užsidegimo funkciją, kad nereiktų vargti su degtukais.

Montavimas

Pabaigai reiktų papasakoti apie montavimą. Įsigydami elektrinę viryklę turėkite omenyje, kad jis neturės laido. Trijų fazių elektros laidą teks įsigyti patiems. Kodėl gamintojai prie elektrinės viryklės neprideda laido? Logika paprasta – taip siekiama, kad prie trifazio laido jungimo nelįstų žmonės, kurie apie elektros darbų saugą nieko neišmano. Prisilietimas prie neizoliuoto trijų fazių elektros laido yra mirtinas, nors vienos fazės laidu tekanti srovė ir nėra tokia pavojinga. Dėl to viryklę montuoti turi tik elektrikas. Jo paslaugos kainuoja 20-30 eurų su laidu ir prijungimui reikalingomis detalėmis.
Panaši situacija yra su dujine virykle. Ją prijungti gali tik dujų tarnybos darbuotojas, kuris yra specialiai apmokytas jungti dujines virykles laikantis visų saugumo reikalavimų. Prijungęs viryklę šis specialistas patikrina, ar nėra dujų nuotėkio. Taip pat jis gali rekomenduoti, kaip pakeisti dujų balioną, nors ir tai dažnai nerekomenduojama daryti patiems.

Už montavimo paslaugas teks sumokėti papildomai, tad turėkite omenyje, kad reikės dar 20-30 eurų.

 

Platus viryklių pasirinkimas ->>>

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.