Kaip išsirinkti virdulį?

Kai reikia rinktis naują virdulį, dvejonių paprastai nebūna daug. Daugelis tiesiog beda pirštu į pirmą pasitaikiusį, kurio kaina nebado akių ir viskas – virdulys jau namuose. Po poros metų perkamas kitas, tada vėl kitas ir taip atsinaujinama gana dažnai. Ar tikrai elektrinis virdulys yra toks paprastas ir nereikalauja daug dėmesio? Tik ne išmintingų šeimininkų namuose...

Veikimo principas visur vienodas

Elektrinio virdulio veikimo principas yra gana paprastas. Virdulio dugne arba sienose įmontuotas kaitinimo elementas, kuris kaista nuo elektros srovės. Tai gana galingas prietaisas, sunaudojantis iki 2 kW energijos. Virdulys pastatomas ant stovo, kuris ir perduoda elektros energiją. Stovas dažnai skirtas ir laidui paslėpti, jei rozetė yra visai netoli ir nereikia, kad laidas mėtytųsi ant stalo ar virtuvės stalviršio.
Kitos funkcijos? Jų nelabai yra. Visi elektriniai virduliai turi automatinio išsijungimo funkciją. Ji vadinama apsauga nuo perkaitimo. Tai elementarus šilumos jutiklis, kuris atjungia elektros tiekimą, kai tik vanduo pasiekia virimo temperatūrą – 100 laipsnių.

Kai kurie virduliai turi specialią apsaugą piltuvėlyje, kad vanduo tekėtų būtent taip, kaip reikia. Labai retai elektrinis virdulys turi vandens pašildymo funkciją. Tada jis vandenį ne užvirina, o pakaitina iki 50, 70, 80, 90 laipsnių.

Jei viskas vienoda, tai kaip išsirinkti tinkamiausią ir geriausią virdulį?

Galingumas

Pradėkite rinktis nuo galingumo. Jei prietaisas yra 700 W, jis vandenį kaitins kur kas ilgiau, nei 2000 W. Kokio galingumo prietaiso jums reikia? Pirmiausia pasižiūrėkite, kaip virdulys bus naudojamas. Jei jums reikia 1-2 puodelių arbatos ryte ir vakarė, tiks ir paprastas ne itin galingas virdulys.

Jei virdulys pastoviai pilnas, jūsų šeima didelė ir vanduo naudojamas ne tik arbatai ar kavai, bet ir košėms plikyti, sriubai virti ir t.t., rinktis reiktų galingesnį. Jis dirba trumpiau, todėl elektros išnaudoja mažiau.

Iš ko pagamintas elektrinis virdulys

Yra keturios pagrindinės medžiagos, iš kurių gaminami elektriniai virduliai:

Plastikas. Pigūs blizgaus ar matinio plastiko korpuso virduliai gal ir nėra itin išvaizdūs, tačiau tikrai ekonomiški.
Stiklas. Kai kurie virduliai turi stiklinę talpą, todėl galite stebėti, kaip kyla burbulai ir verda vanduo.
Metalas. Aliuminio ar kito metalų lydinio korpusas atrodo solidžiai ir stilingai.
Keramika. Tai prabangūs virduliai, dažnai imituojantys ant krosnies kaičiamus senoviškus virdulius.

Nuo medžiagų parinkimo priklauso ir kaina. Plastikiniai virduliai pigiausi, metaliniai ir keramikiniai – brangiausi.

Kartais kainos yra gana skirtingos. Kas tai nulemia?

Virdulių dizainas

Vienas iš pagrindinių virdulio pasirinkimo kriterijų yra dizainas ir išvaizda. Jei virtuvė balta ir šviesi – idealiai tinka baltos spalvos arba stiklinis virdulys. Vyrauja juoda ir kitos tamsios spalvos? Tinka juodas plastikas bei virduliai metaliniu korpusu. Metalo tekstūra taip pat labai deri prie metalinių elementų ir kitų pramoninio dizaino mėgėjams būdingų daiktų.

Pati virdulio forma irgi gana svarbi. Nors daugelis yra ritinio formos, tačiau pasitaiko ir apvalių, ir kvadratinių virdulių, kurie iš karto patraukia akį. Labai originaliai atrodo lašo formos virduliai, kurie buvo naudojami ir prieš šimtą metų.

Tai retro stiliaus virduliai, kuriuos mėgsta retro stiliaus virtuves turintys žmonės.

Virdulį nuolatos bandoma tobulinti. Tokių patobulinimų rezultatas – naujas prietaisas virdulys-termosas. Jis ne tik verda vandenį, bet gali jį išlaikyti šiltą kelias valandas.

Virdulio kaina priklauso nuo keleto dalykų. Svarbu, iš ko jis pagamintas ir koks tai prekinis ženklas. Jei gerai žinomas, akivaizdu, kad virdulys bus brangesnis. Kadangi viduje daug sudėtingų technologijų nėra, kainą nulemia ir dizainas. Kuo dizainas įmantresnis ir įspūdingesnis, tuo aukštesnė prietaiso kaina.

Platų virdulių pasirinkimą rasite čia ->>>