Kaip išsirinkti virdulį?

Ir žiemą, ir vasarą, virdulys yra vienas iš reikalingiausių virtuvės buities prietaisų. Kartu tai yra vienas iš paprasčiausių prietaisų. Jo tikslas vienas – užvirinti vandenį. Renkatės naują virdulį ir galvojate jį įsigyti internetu? Pateiksime keletą patarimų, kaip išsirinkti virdulį, kuris tarnaus ilgai ir dirbs gerai.

Paprastas virdulys ar elektrinis?

Pradėkime nuo to, kad virdulys gali būti ne tik elektrinis, bet ir paprastas – kaitinamas ant viryklės. Šiuolaikinėje virtuvėje tokį rasti yra gana sudėtinga dėl vienos priežasties. Kai elektrinių virdulių gamintojai pradėjo slėpti kaitinimo elementus, nebeliko jokio skirtumo tarp vandens kaitinimo proceso. Ar elektrinė viryklė kaitina plieninį dugną, ar panašus kaitinimo elementas įmontuotas į patį virdulį. Esmė išlieka ta pati – vanduo kaitinamas iš apačios, jo kokybė nesikeičia.

Yra viena sąlyga, kai jums gali būti reikalingas paprastas metalinis virdulys, dedamas ant viryklės. Jei jūsų namuose yra krosnis su maisto pašildymo plokštuma. Tokiu atveju, virdulys labai tinkamas būdas kaitinti vandenį. Jis ilgai išlieka karštas ir bet kada galima užsikaisti arbatos.
Bet net ir turint tokią krosnelę ir paprastą virdulį, elektrinis nepakenks. Juk ne visada lauksite, kol nuo malkų anksti ryte užvirs vanduo, kad galėtumėte pasidaryti kavos. Su elektriniu virduliu užtruksite vos 3 minutes, o štai užvirinti ant krosnelės paprastą virdulį prireiks 15-20 minučių.

Svarbiausia – dizainas

Elektrinis virdulys turi būti išvaizdus. Taip, jo dizainas ir išvaizda yra praktiškai svarbiausias pasirinkimo faktorius. Virdulys stovi virtuvėje nuolatos, tad į jį atkreipiama nemažai dėmesio. Svarbu, kad jis būtų priderintas prie baldų, stalviršio.
Kai kurie gamintojai į išvaizdą investuoja labai daug, todėl virdulys gali kainuoti ir 150 eurų, kai paprastų virdulių kaina – 15-25 eurai.

Prie dizaino galima priskirti ir tam tikrų medžiagų panaudojimą. Plastikiniai virduliai atrodo pigesni, todėl yra ir prabangesnių modelių, gaminamų iš nerūdijančio plieno. Stiklas ir metalas – irgi neblogas derinys, tad kai kurie virduliai turi ir stiklinius korpusus.
Įdomu tai, kad kai kurie gamintojai gamina keramikinius virdulius. Kaip ir priklauso keramikai, jie yra padabinti įvairiais piešiniais, primenančiais klasikinius keramikos gaminius. Tokį virdulį galima dėti ant stalo atėjus svečiams, kad šie patys įsipiltų vandens – jis atrodo subtiliai.

Elektrinio virdulio funkcijos

Neapsigaukite – elektriniai virduliai gali turėti daugiau nei 2 funkcijas: įjungti ir automatinį išjungimą, kai vanduo užverda.

Dažnas virdulys turi LED lemputę, kuri apšviečia permatomas korpuso dalis.

Taip pat kai kurie virduliai turi specialius kalkių filtrus, kuriuos galima išimti ir išplauti. Lietuvoje vanduo naudojamas iš čiaupo, todėl kalkės – nuolatinė problema.

Kai kurie virduliai gali turėti vandens pakaitinimo funkciją. Tai reiškia, kad jie pakaitina vandenį ne tik iki 100 laipsnių virimo temperatūros, bet ir mažiau, pavyzdžiui, 50, 60, 70, 80, 90 ir 100 laipsnių. Tokia funkcija yra naudinga tam tikrų patiekalų gamybai. Taip pat egzotiškos arbatos mėgėjai mielai renkasi tokius virdulius, nes ne visai arbatai reikia 100 laipsnių temperatūros verdančio vandens. Joms pakanka ir 80 ir 90 laipsnių vandens. O kaip dėl vandenyje esančių mikroorganizmų? Bakterijos vandenyje žūva jį pakaitinus iki 70 laipsnių temperatūros, tad ne iki galo užvirintas vanduo yra saugus gerti.

Teko matyti ir specialių virdulių, turinčių vaikiškų buteliukų pašildymo funkciją. Paprastai silikoninių buteliukų kišti į mikrobangų krosnelę nerekomenduojama, tad pašildyti virdulyje – efektyvu ir paprasta, ypač, kai galima nustatyti mažiausią temperatūrą.

Viena iš klasikinių funkcijų – laidą slepianti padas, ant kurio ir statomas virdulys. Vis rečiau ir rečiau sutiksite virdulius su styrančiais laidais – tai ne tik kad nepatogu, bet ir nesaugu.
Kai kurie virduliai turi dvigubas sieneles, skirtas šilumai sulaikyti. Tai reiškia, kad pridėjus ranką prie verdančio virdulio, nenusideginsite. Tokie modeliai labai paklausūs mažus vaikus auginančiose šeimose, kur mažieji atkreipia dėmesį į virimo garsus arba bando darytis arbatą patys.

Elektrinių virdulių talpa

Elektriniai virduliai skiriasi savo dydžiu. Yra kelioninių virdulių, kuriuose telpa vos 0,5 litro vandens. Tai vos du puodeliai arbatos. Tokios talpos elektriniai virduliai tinka vienam asmeniui. Jei namuose gyvena bent dviese, reikia mažiausiai 1 litro talpos virdulio. Didesnei šeimai rekomenduojama įsigyti 1,5 ar 1,7 litro talpos virdulį. Didesnės talpos virduliai pasitaiko itin retai.

Galingesni virduliai taupo

Virdulio maksimalia galia 2000 W. ES direktyvos draudžia galingesnius prietaisus, todėl maksimali galia taikoma ir virduliams. Esant galimybei, rinkitės galingiausius prietaisus, nes juose vanduo užverda greičiau – per 3-5 minutes (pilnas virdulys).

Kuo greičiau virdulys užverda, tuo mažiau energijos jis sunaudoja. O su naudoja jis mažiau, nei virdulys, kaitinamas ant krosnies ar dujinės viryklės. Tiesiog jis yra efektyvesnis.

Virdulio priežiūra

Apie kalkes mūsų vandenyje kalbėti net nereikia. Jei pilate tiesiai iš čiaupo, turėkite omenyje, kad po metų ar dviejų su šia problema susidursite. Tada teks virdulį išvalyti. Galima nusipirkti specialių nukalkinimo miltelių. Įdedate kelis šaukštus miltelių, užvirinate pilną virdulį ir vandenį išpilate. Tada virdulį išplaunate ir jis vėl kaip naujas. Tie milteliai kainuoja nedaug, o reikia jų kartą į keletą mėnesių. Jei virdulys yra su kalkių filtru, nepamirškite jo išvalyti ir pakeisti. Taip pristabdysite viso virdulio apkalkėjimą.

Nors virduliui taikoma 2 metų garantija, dauguma kokybiškų virdulių tarnauja kur kas ilgiau. Ar verta juos remontuoti? Dažniausiai ne. Virdulio kaina yra nelabai didelė, tad remontas gali kainuoti kur kas brangiau, nei naujas virdulys.

Išsirinkite sau tinkantį virdulį iš mūsų plataus siūlomo asortimento ->>>