Prekių katalogas

Kaip išsirinkti vaikišką dviratį?

Šiltuoju metų laikotarpiu neabejotinai viena smagiausių pramogų tiek suaugusiems, tiek vaikams tampa pasivažinėjimai dviračiais. Vaikams itin smagu mėgautis grynu oru, ir mėgstamais dviračių takais miške ar parkuose. Tačiau tam, kad kelionės dviračiu būtų ne tik smagios, bet ir saugios, būtinas tinkamas dviračio pasirinkimas. Asortimente galite surasti pačių įvairiausių dydžių, dizainų bei modelių dviračių vaikams. Tačiau, kad pasirinkimas būtų kuo paprastesnis, o įsigytu pirkiniu netektų nusivilti, ar jo pakeisti, pateikiame pagrindinius patarimus į ką verta atkreipti dėmesį renkantis vaikišką dviratį.

Tinkamas dydžio pasirinkimas

Vienas svarbiausių aspektų renkantis vaikišką dviratį yra tinkams jo dydžio pasirinkimas. Tai sudaro: jo svoris, sėdynės aukštis, ratų dydis. Aptarkime kiekvieną iš jų:
Dviračio svoris – vaikiško kaip ir suaugusiam skirto dviračio svoris priklauso nuo medžiagų iš kurių jis pagamintas. Įprastai vaikiškų dviračių svoris svyruoja nuo 6 iki 15 kilogramų. Kuo svoris yra mažesnis, tuo yra lengviau valdyti dviratį, o tai itin aktualu mažesnio amžiaus vaikams. Žinoma, verta atkreipti dėmesį, kad kuo dviratis yra lengvesnis, tuo yra didesnė ir jo kaina.

Sėdynės aukštis – kadangi vaikai auga itin sparčiai, rekomenduojama rinktis tuos dviračius, kurie turėtų sėdynės reguliavimo funkciją, taip ne tik galėsite tiksliai priderinti ją prie vaiko ūgio, tačiau dviratukas augs kartu su vaiku ir neteks jo keisti kiekvieną sezoną. Sėdynės aukštis turi būti toks, kad vaikas galėtų pilnai pasiekti žemę kojomis, kuo sėdynė yra aukštesnė, tuo yra sunkiau valdyti ir laviruoti dviratį, išlaikyti pusiausvyrą. Tad sėdynę galima pakelti aukščiau kai vaikas jau geba gerai važiuoti ir valdyti dviratį.

Ratų dydis – jį reikėtų pasirinkti atitinkamai pagal vaiko ūgį ir svorį. Dažniausiai ratų dydžiai yra skirstomi taip:

  • 12 colių ratais skirti vaikams nuo 95 cm ūgio;
  • 14 colių ratais skirti vaikams nuo 97 cm ūgio;
  • 16 colių ratais skirti vaikams nuo 100 cm ūgio;
  • 18 colių ratais skirti vaikams nuo 105 cm ūgio;
  • 20 colių ratais skirti vaikams nuo 120 cm ūgio;
  • 24 colių ratais skirti vaikams nuo 135 cm ūgio.

Stabdžiai

Dviračiai gali būti su rankiniais stabdžiais arba stabdymu pedalu. Vaikiški dviračiai turi priekinius stabdžius, kurie palyginus su suaugusiųjų dviračiais, gaminami kiek silpnesni. Dėl šios priežasties vaikas priekiniais stabdžiais gali pristabdyti dviratį, tačiau stabdymas nebus staigus. Taip daroma dėl to, kad vaikas staigiai stabdymas priekiniais stabdžiais neapsiverstų. Ant vaikiškų dviračių priekiniai stabdžiai atlieka daugiau apmokomąjį vaidmenį - vaikas gali mokytis stabdyti keliais būdais.

Pavaros vaikiškame dviratį

Ar jos reikalingos, tai priklauso nuo vaiko amžiaus ir kiek jis įgudęs važiuoti dviračių. Jeigu vaikas nėra didelis, neturi daug patirties važinėjant dviračiu, tuomet dviratis su pavaromis jam tikrai nereikalingas, nes tai sukels papildomą blaškymąsi. Bėginius dviračius rekomenduojama rinktis nuo 6 metų, tačiau tai priklauso ir nuo gebėjimo važiuoti dviračiu.

Privalomi dviračių priedai

Svarbu nepamiršti ir priedų dviračiui, kurie ne tik užtikrina saugumą, bet ir kai kurie priedai būtini remiantis Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka važiuojant dviračiu. Tai šalmai, apsaugos, garso ir šviesos signalai, kojelė.

Renkantis dviratį vaikui taip pat atkreipkite dėmesį ar nėra jokių nesaugių ar atsikišusių detalių. Taip pat dviratis turi turėti grandinę, o ji turėtų būti su apsauga. Dviratis turi atitikti vaiko amžių, ūgį ir būti jam patogus.

Patogius, stilingus ir kokybiškus dviračius vaikams galite išsirinkti čia --->