Prekių katalogas

Kaip išsirinkti trimerį?

Prasidėjus šiltajam sezonui neišvengiamai prasideda ir darbai sode. O vienas pagrindinių ir svarbiausių darbų sode – žolės pjovimas. Norint turėti nepriekaištingą, išpuoselėtą ir visą sodą puošiančią pievelę, žolės pjovimą turėtumėte atlikti reguliariai. Dažniausiai pasirenkami įrenginiai žolės pjovimui yra įprastos benzininės, elektrinės savaeigės žoliapjovės, arba vadinamos rankinės žoliapjovės – trimeriai. Vadinamieji trimeriai dažnai naudojami ir kartu kaip priedas prie įprastų žoliapjovių ir kaip pagrindinis įrenginys žolės ir sodo pievelės nepriekaištingai priežiūrai. Trimeriai įveikia įvairaus dydžio žolę, sustabarėjusius ūglius, bei kitus augalus, todėl yra itin populiarūs ir vis dažniau pasirenkami ir kaip pagrindinis ir kaip papildomas įrenginys žolės priežiūrai. Trimerių pasirinkimas itin platus, jie skiriasi ne tik savo tipu, bet ir funkcionalumu, galingumu. Kad pasirinkimas būtų kuo paprastesnis pateiksime pagrindinius kriterijus į ką vertą atkreipti dėmesį renkantis šį įrenginį.

Trimerių privalumai

  • Įveikia įvairaus dydžio – ataugimo žolę.
  • Tinka krūmų, sumedėjusių augalų, ūglių pjovimui.
  • Trimeris pasiekia įvairias, įprastai žoliapjovei nepasiekiamas vietas, todėl gali būti naudojamas kartu su įprastomis savaeigėmis žoliapjovėmis.
  • Pjovimą reguliuojate savarankiškai.
  • Nesudėtinga priežiūra ir patogus naudojimas.
  • Puikus pasirinkimas esant nelygioms pievelėms, įvairiems reljefams.
  • Prieinama kaina, lyginant su įprastomis galingomis savaeigėmis žoliapjovėmis.

Trimerių tipai

Pirmas dalykas kurį būtina apgalvoti renkantis trimerį yra jo tipas. Trimeriai yra skirstomi į 3 tipus – elektriniai, akumuliatoriniai ir benzininiai.

Elektrinis trimeris – nedidelio svorio, pasižymi tyliu veikimu, draugiškas aplinkai, veikia jos neteršiant. Tokio tipo trimeris puikiai tinka mažesnio bei vidutinio tipo sklypui prižiūrėti, žolei ar ne sudėtingams krūmams pjauti. Vienas iš trūkumų – darbas su elektriniu trimeriu bus apribotas laidu, todėl perkant tokio tipo įrenginį reikia įsitikinti, kad netoliese turėsite elektros lizdą.

Akumuliatorinis trimeris – kaip ir elektrinis trimeris, šis pasižymi tyliu veikimu, neteršia aplinkos. Tinkamas vidutinio dydžio sklypams bei įvairaus sudėtingumo žolei ar krūmams pjauti. Toks įrenginys bus šiek tiek sunkesnis, nes papildomai prisideda akumuliatoriaus svoris. Renkantis šio tipo trimerį svarbu atkreipti dėmesį į akumuliatoriaus galingumą, nes visas darbas bus priklausomas nuo jo. Įprastai nepertraukiamai akumuliatoriniai trimeriai veikia valandą, todėl arba jį teks pakrauti arba turėti su savimi atsarginį akumuliatorių.

Benzininis trimeris – puikiai tinka vidutinio ir didesnio dydžio sklypams. Įveikia įvairaus dydžio, sudėtingumo žolę, krūmus, sumedėjusius augalus, ūglius. Benzininiai trimeriai leis pamiršti bet kokius ribojimus, nebūsite suvaržyti laidais ar ribotą laiką veikiančia baterija. Tokio tipo trimeris pasižymi galingumu, efektyviai ir greitai įveikia įvairaus dydžio plotus. Vienas iš trūkumų – didesnis svoris bei triukšmingumas.

Trimerio galingumas

Taip pat vienas iš svarbiausių aspektų, norint užtikrinti efektyvų darbo procesą ir teigiamą rezultatą. Kuo didesnė įrenginio galia, tuo efektyviau ir našiau jis gali įveikti dirbamą plotą. Galingumą verta rinktis pagal tai, koks yra reikiamos prižiūrėti ir pjauti žolės plotas, taip pat atkreipti dėmesį į žolės tipą, kitus objektus kuriuos reikės pjauti (krūmai, ūgliai ir kt.). Sudėtingoms užduotims, didesniems plotams reiktų rinktis timerius nuo 1000W. Galingumas gali būti skirstomas ir pagal darbinį tūrį: 20cm3 technika yra skiriama į mažo pajėgumo, 30cm3 – vidutinio, o 40cm3 – pakankamai galinga, įveikianti didesnius plotus ir įvairaus sudėtingumo žoles bei augalus.

Tačiau verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad galingumas ne visuomet nusako įrenginio efektyvumą. Net ir nedidelio, 20,30 cm3 variklius turintys trimeriai gali būti itin našūs dėl reduktoriaus perdavimo, kai yra išlaikomas sukeltas sukimo momentas ir jėga.

Pasirūpinkite efektyvia ir paprasta sodo ir pievelės priežiūra bei išvaizda, trimerius išsirinkti galite čia  --->