Prekių katalogas

Kaip išsirinkti tinkamą rankšluosčių džiovintuvą?

Įsirenginėjant ar atsinaujinant savo būstą, vienas iš bene svarbiausių ir atidžiausių darbų yra vonios kambarys. Kuris apima ne tik dizaino idėjas, bet ir technikos pasirinkimą. Juk vonia ta namų vieta, kurioje norisi jaustis komfortiškai, jaukiai, pailsėti bei pasilepinti po dienos darbų. Vonios kambaryje svarbu ne tik jaukumas, interjeras, bet ir šiluma, komfortas, kuriam sukurti reikia tam tikrų priemonių. O viena tokių – rankšluosčių džiovintuvas, kitaip dar vadinamas gyvatukas. Jis skirtas ne tik rankšluosčių, tam tikrų audinių džiovinimui, bet ir optimaliam vonios mikroklimato palaikymui. Rankšluosčių džiovintuvo pasirinkimas nėra sudėtingas, tačiau atidus procesas, visgi tai daiktas, kuris tarnaus ne vienerius metus. Taigi kaip išsirinkti tinkamą rankšluosčių džiovintuvą, kuris ne tik ilgai tarnautų, bet ir džiugintų savo nauda?

Rankšluosčių džiovintuvo tipai

Tai pirmas žingsnis renkantis rankšluosčių džiovintuvą. Kadangi tam tikro džiovintuvo tipai skiriasi ir savo medžiagiškumu bei dizainu, formomis. Džiovintuvai yra skirstomi į 3 skirtingus veikimo principus ir tipus:

1. Atvira karšto vandens cirkuliacinė sistema

Tai tipas, sistema, kai džiovintuvas šyla ir žiemą ir vasarą nuo tiekiamo buitinio karšto vandens. Tokiam tipui yra tinkami kilpiniai, kopėtėlių tipo gyvatukai, pagaminti iš žalvario, vario, nerūdijančio plieno. Šiam tipui yra tinkami tik šie gyvatukai, dėl tos priežasties, kad Lietuvoje išgaunamas karštas vanduo turi itin daug ištirpusių kalcio ir magnio druskų, todėl jis gali itin greitai korozija paveikti netinkamo tipo bei medžiagiškumo gyvatuką.

2. Uždara centrinio šildymo sistema

Tai tipas, kuomet gyvatukas šildo tik šildymo sezonu metu (dažniausiai nuo rugsėjo-spalio mėnesių iki balandžio-gegužės mėnesių). Tokiai sistemai galima montuoti bet kokio medžiagiškumo bei tipo džiovintuvus. Tai gali būti pasirinktos formos bei metalo džiovintuvas, kurį galėsite priderinti prie vonios kambario interjero. Taip yra dėl to, kad šildymo sistemoje yra naudojamas ne požeminis, agresyvus vanduo, o nudruskintas vanduo, į kurį dažnai dedama korozijos inhibitorių ir jis neprisotintas deguonies, todėl nepaveikia metalų, kaip aukščiau minėtos atviros karšto vandens cirkuliacinės sistemos tipas.

3. Šildymas elektra

Tai tipas, kuomet džiovintuvo veikimą reguliuojate patys, jį galite bet kada pasijungti arba bet kada išsijungti. Šiam tipui tinka plieniniai džiovintuvai, kurių viduje yra kaitinimo kabelis, taip pat džiovintuvai skirti kombinuotam pajungimui. Yra keli šių džiovintuvų tipai – tai gyvatukas užpildytas specialiu šildymo skysčiu, įmontuojant kaitintuvą su valdikliu arba džiovintuvas su jau įmontuotu kaitinimo kabeliu viduje. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šio tipo rankšluosčių džiovintuvui bus reikalinga elektros energija. Pajungimas į elektros lizdą gali būti tiek virštinkinis, tiek potinkinis.

Rankšluosčių džiovintuvo dydis

Nuspręsti kokį džiovintuvo dydį pasirinkti padės du aspektai – bendras vonios kambario dydis bei tai, ar vonios kambaryje dar yra vienas šilumos šaltinis (pavyzdžiui šildomos grindys). Rekomenduojama – 100kW džiovintuvo galiai skiriama 1m2 vonios kambario ploto. Jeigu vonios kambaryje yra įrengtas ir grindininis šildymas, galima rinktis mažesnio tipo džiovintuvą.

Rankšluosčių džiovintuvo dizainas

Nors tai nėra pats svarbiausias aspektas, tačiau džiovintuvo dizainas gali tapti išskirtiniu akcentu vonios kambaryje. Renkantis džiovintuvo formą rekomenduojame atsižvelgti ne tik į išvaizdą, tačiau ir į patogumą. Vienas dažniausių ir patogiausių pasirinkimų – tai kopėtėlių formos džiovintuvai su platesniais tarpais. Ant tokio tipo džiovintuvų itin patogu padžiauti didesnį kiekį rankšluosčių ar drabužių. Ne ką mažiau aktuali ir gyvatuko spalva. Didžiausią spalvų pasirinkimą turi plieniniai džiovintuvai. Išskirtinių spalvų džiovintuvai gali tapti puikiu akcentu ir išskirtinumu jūsų vonios kambaryje.

Platus rankšluosčių džiovintuvų tipų, formų bei dizaino pasirinkimas Jūsų vonios kambariui. Džiovintuvus galite išsirinkti čia -->