Kaip išsirinkti televizorių?

Apie televizorius galėtume kalbėtis valandų valandas, o jūs skaityti tiek pat straipsnių ir visokių išvedžiojimų. Susitarkime, kad negaišinsime vieni kitų laiko ir papasakosime tik tai, kas svarbiausia be jokių užuolankų. Patarimus, kaip išsirinkti televizorių daliname kasdieną, tad išsirutuliojo keletas, kurie iš tikrųjų padeda apsispręsti.

Kaina

televizorių pardavėjų kainą palieka pabaigai arba iš viso nemini. Blogas požiūris! Jei jūs galite sau leisti televizorių už 500 eurų, tai mes niekaip jums neįsiūlysime 1500 eurų vertės televizoriaus, nes funkcijos bus labai panašios, o skirtumas – milžiniškas. Reikia atsiminti, kad kuo naujesnis modelis, tuo jo kaina didesnė. Gal jums vertėtų pirkti gerą 2017 metų modelį vietoj naujausio 2018 metų modelio už trigubai didesnę kainą? Kaina labai svarbu. Tik nuspręskite, kokias funkcijas galite paaukoti...

Esminės ir neesminės funkcijos

Ar tikrai jums reikia įrašymo į kietąjį diską funkcijos, jei ketinate žiūrėti tik 12 nemokamų skaitmeninės TV kanalų? Labai abejotina... Dėl to reiktų pasižiūrėti, kokių funkcijų galite atsisakyti. Jei jūs žiūrite tik 12 kanalų, tai jums nereikalinga 4K raiška. Ji atsirado prieš 3 metus, o lietuviški TV kanalai tik dabar eina į FullHD. Kol pereis į 4K gali prireikti dar 10 metų, tad vargu, ar jums reikia 4K raiškos. Jei žiūrite turinį iš Netflix ar kitos internetinės TV, 4K yra būtinas, nes tik ten 4K turinys atsiranda pirmiausiai. Taigi, reikia išskirti neesmines funkcijas ir už jas nemokėti. Viskas, ko jums dabar reikia – fullHD raiška, Smart TV (internetas), vaizdo perdavimas iš kompiuterio į televizorių ir... viskas. Beje, 3D irgi nereikalinga funkcija ir sutinkama senesniuose modeliuose. Ji nyksta labai sparčiai, nes niekam nereikalinga. Lenktu ekranu irgi neverta gundytis, nes jis nėra kažkuo išskirtinis, tik vietos ant sienos daugiau užima...

Įstrižainė – pagal namus

Jei jūsų kambarys mažas, apie dideles įstrižaines galite pamiršti. Jums jų negalima! Jei nusipirksite didelį televizorių ir žiūrėsite jį iš labai arti – susigadinsite akis. Tada prakeiksite tą dieną, kai kažkas jums įsiūlė brangų didelės įstrižainės televizorių. Kaip sužinoti, kokios įstrižainės televizoriaus reikia? Atsisėskite ant sofos, nuo kurios žiūrėsite televizorių ir pasižiūrėkite, kur bus jūsų galva. Nuo tos vietos pamatuokite atstumą iki lentynos ar sienos, kur bus jūsų televizorius. Atstumas nuo jūsų akių iki televizoriaus turi būti 1,5 karto didesnis, nei televizoriaus įstrižainė. Jei nuo jūsų akių iki sienos yra 3 metrai, reiškia jūs galite laisvai žiūrėti 200 cm įstrižainės televizorių. Tai yra 50 colių įstrižainės televizorius. Didesnių nerekomenduojama.

Plazma LED, ar OLED?

OLED dar labai brangi technologija, tad ne visiems ji bus įperkama, tad rinkitės LED (LCD). Plazminiai televizoriai pasižymi itin ryškiomis spalvomis, tad jei žiūrite sportą ar laidas apie gamtą, šio tipo televizoriai parodys, ką moka geriausiai – transliuoti juodą spalvą ir sudaryti itin ryškų kontrastą. Kitais atvejais jie nelabai kuo skiriasi nuo LED.

Vadovaukitės blaiviu protu ir išsirinksite gerą televizorių.

Platus televizorių pasirinkimas

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.