Kaip išsirinkti televizoriaus laikiklį?

Tikriausiai sutiksite, kad televizoriai, yra kone pas kiekvieną namuose, ir šie įrenginiai su kiekvienais metais tampa vis labiau inovatyvūs ir leidžiantys mėgautis didesnėmis galimybėmis. Televizoriaus dėka galime žiūrėti ne tik mėgstamas laidas, filmus, tačiau ir mėgautis muzika, žaidimais bei kitomis laisvalaikio pramogomis. Televizoriaus žiūrėjimas asocijuojasi su poilsiu ir komfortu, todėl šis poilsis turi būti ne tik smagus, bet ir patogus.

Televizoriaus laikikliai – itin patogus ir komfortiškas būdas mėgautis televizoriumi patogioje vietoje. Laikiklių pagalba bet kokio dydžio televizorių galėsite pritvirtinti prie pasirinktos sienos, ar lubų. Televizorių laikiklių pasirinkimas itin didelis, nuo pačių brangiausių iki pigesnių, jie skiriasi savo konstrukcija, dydžiu, tad koks laikiklis yra geriausias ir kokį pasirinkti - vieno atsakymo nėra. Pateikiame patarimus į ką verta atkreipti dėmesį renkantis laikiklius.

Laikiklio pasirinkimas

Nusprendus įsigyti televizoriaus laikiklį būtinai turite žinoti savo televizoriaus modelį, nes laikikliai nėra universalūs ir skirti visiems televizorių modeliams, pavyzdžiui plokščiaekranių televizorių nugarėlėje jau yra specialios tvirtinimo skylės. Svarbiausia atkreipti dėmesį į VESA standartą – jis nurodo atstumą nuo taškų, laikiklio funkcionalumą, nuotolį nuo sienos, maksimalų išlaikomą svorį.

Laikiklių tipas

Sieniniai televizorių laikikliai – vienas populiariausių pasirinkimų. Toks laikiklis į sieną montuojamas varžtais, tad tai užtikrina stabilų ir saugų pritvirtinimą. Vieni iš paprastesnių modelių, laikikliai su vienos padėties funkcija. Kiek brangesni variantai yra tie, kurie leidžia rankiniu arba nuotolinio valdymo pulteliu keisti televizoriaus pakreipimą – padėtį.

Lubiniai televizorių laikikliai – nėra tokie populiarūs ir ne taip dažnai pasirenkami, tačiau puikus spendimas tuo atveju, jeigu jūsų sienos nėra pakankamai tvirtos. Tokiu atveju geriau rinktis lubinį laikiklį kuris bus patvaresnis ir saugesnis atlaikyti didesnį svorį.

VESA standartas

Šis standartas apibūdina montavimo skylių išdėstymą vertikaliai ir horizontaliai. Renkantis laikiklį verta pasitikrinti ar televizorius pasižymi  (Video Electronics StandardsAssociation) standartu. Jeigu šio standarto nėra, tuomet rinkitės universalų televizoriaus laikiklį, tačiau nepamirškite rinktis atsižvelgdami į televizoriaus parametrus.

Maksimalus svoris

Itin svarbus aspektas, juk nesinori, kad laikiklis neišlaikytų televizoriaus svorio ir jį apgadintų, tad renkantis laikiklius atidžiai išsiaiškinkite, kokį svorį jis atlaiko ir žinokite kokio svorio televizorių turite. Laikikliai pasižymi įvairaus dydžio apkrova, tai gali būti ir 15,20, 30 ar dar daugiau svorio atlaikantys laikikliai. Tad renkantis, visgi rekomenduojama pasirinkti kiek didesnę apkrovą ir taip būti užtikrintais dėl televizoriaus stabilumo ir saugumo

Atstumas nuo sienos

Laikikliai pasižymi skirtingomis savybėmis, viena tokių - atstumas nuo sienos. Pasirinkite atstumą pagal savo poreikius, pavyzdžiui, jeigu televizoriaus nejudinsite, nekeisite jo krypties - rinkitės mažesnį atstumą nuo sienos, tačiau jeigu dažnai keisite televizoriaus kryptį, padėtį,rinkitės kiek tolimesnį atstumą, kad galėtumėte patogiai keisti televizoriaus padėtį.

Laikiklio funkcionalumas

Tai irgi priklauso nuo Jūsų poreikių, pigesni laikikliai neturi daug galimybių funkcionalumo prasme, dažniausiai yra vienos padėties ir neturi pakreipimo funkcijos. Kiek brangesni laikikliai yra pritaikyti komfortiškam naudojimui, jeigu Jūsų kambarys yra itin didelis, geriau rinktis laikiklį su galimybę reguliuoti pakreipimo kampą. Taip galėsite reguliuotis ir žiūrėti televizorių Jums patogiu kampu. Reguliuoti galima tiek rankiniu būdų, tiek nuotoliniais valdymo pulteliais.

Na ir žinoma paskutinieji aspektai – laikiklio dizainas. Asortimente rasite įvairių dydžių, formų ir spalvų, tad galėsite pasirinkti tinkamiausią savo namų interjerui. Laikiklius galite išsirinkti čia ->>>