Prekių katalogas

Kaip išsirinkti tarpdančių irigatorių?

Burnos higiena dabar rūpintis lengva, kaip niekada anksčiau. Juk technologijos, kurios seniau buvo tik odontologijos kabinetuose, dabar gali būti kiekvieno iš mūsų spintelėje. Kas toliau? Naminis dantų grąžtas?.. ? Atidėkime juokus į šalį ir šiandien susipažinkime su vienu iš reikalingiausių burnos higienos prietaisų – tarpudančių irigatoriumi.

Kas yra tarpudančių irigatorius?

Tarpudančių irigatorius yra specialus prietaisas, kuris pila mažytę vandens srovelę gana dideliu greičiu. Kai vandens srovelė pilama tarp dantų, iš tarpudančių yra pašalinamos visos apnašos ir susikaupę maisto likučiai.
Neabejotinai tokį esate matę odontologo kabinete. Po tarpudančių irigatoriaus naudojimo odontologas papildomai įkiša ir siurblį, kuris išsiurbia visą vandenį. Namuose tokio siurblio nėra, todėl reikia jį naudoti pagal instrukciją.
Tarpudančių irigatorius gali būti stacionarus arba bevielis.

Kaip naudotis tarpudančių irigatoriumi?

Tarpudančių irigatorius naudojamas prieš dantų plovimą šepetėliu. Jo tikslas – išvalyti sunkiai prieinamas vietas – tarpudančius, masažuoti dantenas. Dėl to paprastai galima reguliuoti vandens srovės stiprumą, kad išvengtumėte nemalonių pojūčių.

Reikia pasilenkti virš praustuvės. Tada paleisti vandens srovę ir vesti nuo vieno tarpudančio prie kito. Pulsuojanti vandens srovė išstumia visus nešvarumus, dėl to vandens nereikia nuryti – jis turi ištekėti iš burnos į praustuvę. Galima vandenį purkšti iš priekinės dantų dalies ir vidinės dalies. Tik tai reikia daryti atsargiai, kad nepritaškytumėte kambario ar nesušlapintumėte rūbų.

Keletas minučių irigatoriumi ir jūsų tarpudančiai švarūs. Dantų siūlas jau nebereikalingas, galite imti šepetėlį ir juo valytis dantis.

Kaip išsirinkti tarpudančių irigatorių?

Tarpudančių irigatoriai yra skirtingi, todėl reiktų atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių aspektų:

1. Vandens talpos dydis. Kuo talpa vandeniui didesnė, tuo ilgiau galėsite naudotis irigatoriumi vienu užpylimu.
2. Belaidis ar su laidu. Vieni tarpudančių irigatoriai yra belaidžiai, o kiti turi talpas, prie kurių yra prijungiamas laidas ir įkišamas į elektros lizdą. Jie nėra itin patogūs, jei dažnai keliaujate, todėl pasvarstykite apie belaidžius prietaisus. Tiesa, vandens talpos laidiniuose yra kur kas didesnės.
3. Skirtingi vandens slėgio rėžimai. Dažniausiai būna 2 ar trys vandens slėgio rėžimai – stipresnis ir silpnesnis. Jie sukurti tam, kad jautresnės dantenos neskaudėtų nuo per didelės vandens srovės.
4. Skirtingi antgaliai. Daugelis modelių turi bent tris skirtingus antgalius, kurie vandenį purškia skirtingai. Populiariausi yra klasikinis, skirtas tarpudančiams, breketus plaunantis antgalis, taip pat antgalis implantams (su šepetėliu). Papildomai galima rasti ir daugiau antgalių, pavyzdžiui, liežuviui valyti.
5. Vandens purškimo būdas. Vanduo purškiamas dviem būdais – stipria srovele ir srovele su oru. Pastarasis yra skirtas dantenų masažui.
6. Krovimas. Vieni prietaisai kraunami greičiau, kiti lėčiau. Vieni yra pastatomi į specialų kroviklį, kitiems pakanka priglausti magnetinį įkroviklį prie korpusu. Kai kurie gali būti pakraunami ir USB laidu, todėl tokiems tinka ir telefono įkroviklis.
7. Atsparumas vandeniui. Kai kurie modeliai yra atsparūs vandeniui, todėl juos galima naudoti ir duše. Jų korpusas sandarus ir dušo vanduo į talpą patekti negali.

Dauguma tarpudančių irigatorių veikia ne tik su vandeniu, bet ir su burnos skalavimo skysčiu, kuris ne tik geriau išvalo tarpudančius, bet ir naikina bakterijas. Tik po naudojimo reiktų gerai nuplauti prietaisą tekančiu vandeniu.

Tarpudančių irigatorius kainuoja kelias dešimtis eurų – tai gana sudėtingas prietaisas, gaminamas tik iš aukščiausios kokybės medžiagų. Vis dėlto į burną bet kokių prietaisų paprastai nekišame.

Teko matyti ir modelių, kur irigatorius ir elektrinis dantų šepetėlis dalinasi ta pačia įkrovimo platforma, nors tai visiškai skirtingi prietaisai.

Išsirinkti norimą irigatorių galite čia ->>>