Prekių katalogas

Kaip išsirinkti sumuštinių keptuvę?

Pripažinkime, sumuštiniai vienas populiariausių, skaniausių ir greičiausiai paruošiamų užkandžių skubant ar ramiems pusryčiams su šeima. Sumuštiniai gali būti šalti arba karšti, tiesa, pastarieji nors ir užima šiek tiek daugiau laiko juos pagaminti ir iškepti, tačiau jų skoniui atsispirti tiesiog neįmanoma. Juk nieko nėra geriau už traškų, karštą sumuštinį su viduje esančiais skaniausiais ir mėgstamais Jūsų pagardais. Kad išsikeptumėte tobulai skanius sumuštinius ne tik sau, savo šeimai, tačiau ir pavaišintumėte jais užsukusius svečius, jums prireiks specialios, sumuštiniams skirtos keptuvės, kaip ją išsirinkti? Skaitykite toliau:

Sumuštinių keptuvo tipai

Asortimente yra daugybė įvairių sumuštinių keptuvių, kurie skiriasi savo funkcijomis, išskirtiniu dizainu ir kitomis galimybėmis. Tačiau prieš tai apgalvokite kokio sumuštinių keptuvo tipo Jums gali prireikti, o jų būną štai tokių:

Klasikiniai elektriniai užspaudžiami sumuštinių keptuvai

Toks tipas yra vienas populiariausių ir dažniausiai pasirinkimų. Tikriausiai esate matę ir ko gero ragavę trikampio ar kitos formos suspaustus ir iškeptus sumuštinius. Būtent tokie sumuštiniai gaminami klasikinėje užspaudžiamoje ir iš abiejų pusių kepamoje keptuvėje. Tokioje keptuvėje dažniausiai galima kepti du sumuštinius, kuriuos vėliau iškepus galite patogiai padalinti dar į dvi dalis. Šie keptuvai universalus ir praktiškas pasirinkimas, Jums nereikės rūpintis sumuštinių vartymu, kitaip nei juos kepant pavyzdžiui įprastoje keptuvėje. Šie keptuvai tolygiai apskrudina sumuštinį iš abiejų pusių ir jį iškepa per 1 – 2 minutes. Tokiam keptuvui galite naudoti įprastinį, kvadrato formos batoną, arba paprastą, klasikinės formos duoną.

Plokšti (vertikalūs) sumuštinių keptuvai

Nuo aukščiau aptartų, šie keptuvai skiriasi savo forma, ne pačios keptuvės forma, bet iškeptų sumuštinių. Prieš tai aptarta keptuvė sumuštinius suspaudžia ir iškepa trikampio ar kita forma, ši keptuvė išlaiko sumuštinį tokioje pat formoje tik jį prispaudžia ir tolygiai apkepa. Tokia keptuvė turi specialius griovelius, kurie atsispaudžia ir sumuštinyje jam iškepus. Tiesa, ant šio keptuvo galite kepti ne tik karštus sumuštinius, bet ir paninius, daryti kebabus ar šildyti bei kepti kitus gaminius. Tad šiai keptuvei tiks įvairaus tipo ir formų duonos gaminiai. Taip pat ant šio keptuvo galite pašildyti nedidelius mėsos gaminius, tokius kaip vištieną ar kitus neriebius produktus, tiesa, ant šio keptuvo kepti mėsos gaminių nerekomenduojama, nes jie nėra tokie galingi ir dažniausiai neturi riebalų nutekėjimo funkcijos, todėl gali pažeisti patį keptuvą.

Daugiafunkciniai sumuštinių keptuvai

Universalus ir kompaktiškas sprendimas yra daugiafunkciniai sumuštinių keptuvai, kurie virtuvėje atstoja bent jau 2 įrenginius ir tuo pačiu sutaupo vietą. Asortimente galite rasti keptuvų su 2 ar net 3 skirtingomis keičiamomis dalimis, tai gali būti ne tik sumuštinių keptuvės dalis, bet ir vaflių ar griliaus, todėl turėdami daugiafunkcinį keptuvą galite mėgautis platesne patiekalų įvairove. Tokių keptuvų dalys itin paprastai ir lengvai yra pakeičiamos, todėl Jums tikrai nereikės vargintis pirkti skirtingų įrenginių ar naudoti papildomų įrankių pakeisti dalims.

Sumuštinių keptuvų privalumai:

• Nelimpanti danga, todėl būsite ramūs, kad sumuštiniai neprisvils bei viskas patogiai išsivalys.
• Lengvai valoma.
• Nekaistanti rankena.
• Tolygus kepimas iš abiejų pusių .
• Veikimo indikatoriai (pranešantys apie įkaitusią keptuvę bei iškepusius sumuštinius).

Sumuštinių keptuvo priežiūra

Kaip ir visus įrenginius taip ir keptuvą būtina prižiūrėti ir išvalyti po kiekvieno kepimo. Įrenginys turi sąlyti su maistu, todėl jo neišvalius maisto likučiai gali pradėti gesti bei skleisti nemalonų kvapą. Kiekvieną kartą iškepus sumuštinius ar kitus patiekalus leiskite keptuvui visiškai atvėsti ir jį išvalykite švelnia šluoste sušlapinta vandeniu. Nenaudokite šiurkščių kempinėlių, kadangi jos gali subraižyti bei sugadinti keptuvo dangą. Jeigu keptuvas daugiafunkcinis, galite išimti jo plokšteles bei jas plauti indaplovėje.

Norite rytą pradėti nuo karšto, traškaus ir gardaus sumuštinio? Sumuštinių keptuvus galite išsirinkti čia ->>>