Kaip išsirinkti skalbinių džiovyklę?

Labai nemėgstate lyginti išskalbtų rūbų? Laikas pagalvoti apie naują pagalbininką –skalbinių džiovyklę. Iš karto susitarkime dėl terminų, nes žmonės paprastai maišo du skirtingus prietaisus.

Skalbinių džiovyklė yra prietaisas, kuris džiovina jau išskalbtus rūbus.

Skalbyklė su džiovinimo funkcija yra prietaisas, kuris ir skalbia, ir džiovina rūbus.

Taigi, drabužių džiovyklė rūbų neskalbia, nors atrodo beveik identiška skalbimo mašinai – tokie patys gabaritai, labai panašus drabužių įdėjimas ir valdymas. Tai kaip išsirinkti tą džiovyklą, kad ji atitiktų jūsų poreikius?

Reikėtų sau užduoti tris klausimus:
1. Kiek daug rūbų reikia džiovinti?
2. Kokius rūbus dažniausiai tenka džiovinti
3. Kur džiovyklė stovės?

Visa kita – nežymios smulkmenos, nors jų nereikšmingomis vadinti tikrai negalima.

Svarbiausia – kilogramai

Kiek skalbinių reikia džiovinti iš karto po skalbimo? Dėl įdomumo, paimkite krepšį ir uždėkite ant vonios svarstyklių. Vidutiniškai skalbiniai sveria apie 7-9 kilogramus. Aišku, jie jau turi būti išgręžti, nes permirkę svers dvigubai daugiau.

Visada atkreipkite dėmesį į kilogramus, kuriuos gali priimti džiovyklė vienu metu. 9 yra geriau, nei 10, tiesa?

Šalia tų kilogramų labai padeda viena džiovyklės funkcija. Šiuolaikinės džiovyklės pačios pasveria, kiek skalbinių gavo ir nustato jiems išdžiovinti skirtą laiką. Taigi, niekada nežinosite, ar džiovinsite skalbinius 30 ar 50 minučių.

Be to labai svarbu pasiskaityti ir rekomenduojamų skalbinių svorių lentelę, kur parašyta, kad medvilninių skalbinių galima skalbti 9 kilogramus, tuo tarpu jautrūs skalbiniai neturėtų viršyti vos 2 kilogramų...

Ar tikrai reikia 15 programų?

Paprastai 4-5 asmenų šeimai pakanka ir pagrindinių 5 programų, tad džiovyklės su 15 turėtų stebinti. Atminkite, kad kuo daugiau funkcijų, tuo ir kaina didesnė, tad reiktų gerai įsivertinti, kurių funkcijų tikrai reikia.

Džiovinimo programos labai susijusios su audinių sudėtimi, nes skirtingi audiniai džiovinami skirtingai. Dėl to prieš džiovinant reiktų kruopščiai audinius atrinkti. Medvilninius audinius rekomenduojama džiovinti atskirai nuo vilnonių ar sintetinių. Būtent medvilninių audinių skalbimui skirtos bent kelios programos. Tada atskirai yra programos vilnoniams audiniams, taip pat maišytiems, kur natūralios medžiagos maišomos su sintetinėmis. Visiškai sintetiniams audiniams taip pat yra viena ar kelios džiovinimo programos.
Kai kurie modeliai turi specialias programas dideliems audiniams, pavyzdžiui, patalynei. Nors tai paprasta medvilnė, tačiau jos dydis neleidžia laisvai suktis būgnui. Kojinės ir 2x2 metrų antklodės užvalkalas džiovinamos skirtingai.

Papildomos funkcijos

Išdžiovintus skalbinius paprastai reikia lyginti. Jie nėra visiškai sausi, nors ir ištraukiami pakankamai karšti. Dėl to šiuolaikinės džiovyklės turi ne vieną funkciją, kuri apsaugo skalbinius nuo glamžymosi. Tokie skalbiniai nereikalauja papildomo lyginimo ar garininmo. O šios funkcijos veikimo principas gana paprastas. Kai skalbiniai išdžiovinami besisukančiame būgne, jie negali sustoti judėti ir toliau iki pat išėmimo. Dėl to būgnas pradeda suktis atgal, kad skalbiniai neužsibūtų vienoje vietoje bent 5-10 minučių. Tokiu būdu jie apsaugomi nuo susiglamžymo.

Garų funkcija džiovyklėje taip pat gali būti pakankamai naudinga. Įdomu tai, kad rūbų ar patalynės net nebūtina skalbti. Tiesiog įdėti į džiovyklę ir paleisti garų atnaujinimo funkciją. Ji trunka keliolika minučių, tačiau yra labai veiksminga. Garai sunaikina drabužiuose esančius blogus kvapus, mikroorganizmus, taip pat juos išlygina. Taip pat garai ištirpdo likusius skalbiklius, o tai labai reikalinga įvairių alergijų kamuojamiems žmonėms.

Starto atidėjimas yra viena iš dažniausiai naudojamų funkcijų. Sudedate skalbinius iš vakaro, nustatote atidėjimą 6-7 valandoms ir rytą mėgaujatės šiltais, ką tik išdžiovintais ir atnaujintais skalbiniais. Skalbimo mašinos turi tokias funkcijas, prie kurių visi naudotojai yra pripratę. Kodėl tokia funkcija aktuali džiovyklei? Skalbinių džiovyklė dirba gana triukšmingai. O tai reiškia, kad džiovindami naktį nelabai galėsite užmigti. Tai aktualu ne tik mažų vaikų turinčioms šeimoms. Tiesiog tas būgno sukimosi garsas nėra itin malonus.

Starto atidėjimas padeda šią problemą spręsti.

Automatinis drėgmės atpažinimas. Kai kurios džiovyklės turi įmontuotą specialų daviklį, kuris iš karto pamatuoja skalbinių drėgmės lygį. Panašiai, kaip su kilogramais, kai skalbiniai pasveriami. Šis daviklis yra svarbus tuo, kad džiovyklė iš karto gali reguliuoti džiovinimo programas ir jų trukmę. Jei skalbiniai varvantys, o jūs įjungsite 30 minučių džiovinimo funkciją, vargu, ar jie išdžius per tą laiką. Automatinis drėgmės atpažinimas padeda įvertinti, kiek laiko iš tikrųjų reikės išdžiovinti skalbinius.

Savaime išsivalantis kondensatorius yra praktiškai būtinybė. Džiovyklė iš skalbinių išgarina nemažai vandens. Kur tas vanduo dingsta? Galimi trys keliai:

1. Vanduo iš karto nuleidžiamas į kanalizaciją naudojant specialią nuleidimo žarną (tam reikia prijungti prie kanalizacijos)
2. Vandenį po kiekvieno džiovinimo išpilate patys atidarę specialią talpą džiovyklės apačioje arba šalia durelių.
3. Nieko nedarote, nes vanduo yra tiesiog išgarinamas savaime išsivalančio kondensatoriaus pagalba.

Su pastarąja funkcija niekada neskauda galvos dėl to, kur dingsta vanduo. Jis tiesiog išgarinamas.

Valdymas telefonu yra įdomu funkcija, tačiau dar ne itin populiari. Ji veikia prilietus telefoną, turintį NFC ryšį. Tokiu būdu prietaisai suporuojami ir telefone galite matyti tam tikrus parodymus taip pat valdyti aparatą nuotoliniu būdu. Kartais tai patogu, bet dažniausiai tai tik malonus pasižaidimas – visas funkcijas patogiai galima pasukioti ir rankenėle ar mygtukais LED ekranėlyje.

Pastatymas

Džiovyklė yra gana griozdiška technika. Ji didelė ir masyvi, be to vibruoja nuo besisukančio būgno. Dėl to tvirtinimas ir pastatymas yra labai svarbūs.
Dažniausiai džiovyklė turi reguliuojamo aukščio kojeles. Tačiau gamintojai pastebėjo ir kitą poreikį – džiovykles statyti ant skalbyklės arba kabinti ant sienos. Dėl to kai kurie modeliai iš karto turi tam tikrus priedus, kurie leidžia džiovyklę pastatyti ant skalbyklės ir tinkamai jas tarpusavyje sutvirtinti.

Kitas momentas – statyti reikia per 5-10 cm nuo sienos, ypač tuos modelius, kurie turi vandens nuleidimo žarną.

Jau pasirodo ir ne tokių gilių džiovyklių, kurios taupo vietą. Tai irgi prisideda prie džiovyklių populiarinimo.

Turbūt nereikia sakyti, kad rinktumėte A+ ir aukštesnės energetinės klasės prietaisus – A++ ir net A+++. Taip taupysite elektros energiją.

Sėkmės įsigyjant naują džiovyklę internetu! Taip paprasčiau ir pigiau.

 

Stacionarios džiovyklės ->>>