Kaip išsirinkti skalbimo mašiną?

Skalbimo mašina yra vienas iš kelių buitinės technikos prietaisų, kurie tiesiog privalo būti kiekvienuose namuose. Jei jūsų skalbyklė maža, sena ar jos iki tol neturėjote savos (taip jau būna tuose nuomojamuose butuose...), atkreipkite dėmesį į keletą svarbių momentų. Jie padės išsirinkti skalbyklę ne pagal kainą, bet pagal tai, ko jums iš tikrųjų reikia.

Kaina vs. Funkcijos

Pagrindinė klaida perkant skalbimo mašiną yra pasirinkimas pagal kainą. Kuo mažesnė kaina nereiškia, kad skalbyklė jums tinkama. Gal geriau pataupyti ir sumokėti 100-200 eurų daugiau, nei numatėte, bet paskui ilgus metus džiaugtis kokybiška ir nepriekaištingai veikiančia skalbykle? Kainų besivaikiusieji nuolatos po laiko supranta, kurioje vietoje jie pralošė...

Kitas svarbus momentas – funkcijų įvertinimas. Jei esate jauna šeima, pagalvokite apie tai, kokių poreikių turėsite, kai susilauksite vaikų. O gal jų bus du ar net trys? Skalbti 3 kartus per dieną daugelis skalbimo mašinų tiesiog nėra pritaikytos...

Ar esate alergiški? Tai nereiškia, kad jūsų vaikai nebus alergiški. Dėl to rekomenduojama gerai pasvarstyti ar reikės antialerginio skalbimo funkcijų. Tai funkcija, kuri sutaupys jums nemažai darbo, laiko ir nervinių ląstelių.

Turėkite omenyje, kad skalbimo mašina naudosite mažiausiai 5-7 metus. Gal dar ilgiau. Tai ne išmanusis telefonas, kurį be vargo pakeisite po 2 metų.

Atidaromas iš priekio ar per viršų?

Amerikoje populiaresnės per viršų atidaromos skalbimo mašinos, tuo tarpu Europoje karaliauja per priekį atidaromos. Abi turi minusų su pakrovimu. Per viršų pakraunama skalbyklė nėra labai patogi žemo ūgio žmonėms, nes iš dugno išrinkti išskalbtas kojines gali būti problema. Aišku, pasilipus ant kėdės tai galima padaryti. Iš priekio pakraunama skalbyklė reikalauja prieš ją keliaklupsčiauti tiesiogine to žodžio prasme. Taip, norėdami įdėti skalbinius, turite atsitūpti ar net atsiklaupti. Tai vargina jūsų nugarą ir sąnarius.

Yra ir patobulintas variantas – dviguba skalbyklė, turinti du būgnus – viršutinis pakraunamas iš priekio, o apatinis – iš viršaus. Ši skalbyklė yra aukšta, todėl nereikia lankstytis, norint pakrauti skalbinius. Problema ta, kad ji kainuoja daugiau nei 1000 eurų...

Lietuvoje populiariausios iš priekio atidaromos skalbyklės, todėl rekomenduojame rinktis būtent tokią.

Skalbyklė su džiovykle?

Skalbimo mašina paprastai turi tik skalbi. Džiovinti rūbus turi atskira džiovyklė. Jei norite džiovyklės ir neturite daug vietos, nenusiminkite – džiovyklę galima pastatyti tiesiai ant skalbyklės viršaus. Tiesa, ji turi būti atidaroma iš priekio.

Yra ir mišrių skalbyklių su džiovinimo funkcija. Tiesa, tokios džiovinimo kokybės, kokią gali duoti atskira džiovyklė, pasiekti gali retas modelis... Skalbiniai bus beveik sausi. Jei tai tinka, rinkitės skalbyklę-džiovyklę – sutaupysite vietos savo balkone, nes pakaks palaikyti skalbinius kambaryje, jų ilgai džiaustyti tikrai nebereikės.

5 ar 8 kg?

Apžiūrinėdami skalbimo mašinas parduotuvėje ar internete pamatysite, kad visur minimi kilogramai. Tai skalbinių svoris, kurį galite sudėti į būgną. Jis nepriklauso nuo būgno talpos litrais. Erdvesniuose ir didesniuose būgnuose skalbiniai gręžiami ir džiovinami efektyviau, nei mažuose. Bet grįžkime prie svorio. Jei esate tik dviese, pakaks 5 kg., jei turite vaikų ar jų ketinate turėti, ieškokite 8 ar net 9 kilogramų svorį palaikančių modelių.
Beje, jei ieškote skalbyklės-džiovyklės, džiovinamų skalbinių svoris gali skirtis. Taigi, jei pridėsite pilną ir dalies skalbinių neišimsite, džiovinimas nebus labai efektyvus.

Energetinė klasė

Kaip ir kiekvienas prietaisas, taip ir skalbimo mašinos turi savo energetines klases. Rekomenduojame ieškoti A++ arba A+++ klasės modelių. Jie taupo elektros energiją. Beje, vandens taupymas šioje vietoje dažnai yra pražiūrimas. Jis priklauso nuo funkcijų ir skalbimo ciklų, o ne laiko, kiek vyksta skalbimas.

Skalbimo mašinos gylis

Paprastai skalbimo mašinos yra gana dideli prietaisai. Jų gylis yra 60 cem. Papildomai reiktų rezervuoti dar apie 10 cm laidams ir vandens žarnoms prie sienos. Taip jūsų vonioje turi atsirasti apie 70 cm vietos. Jei tiek neturite, reikės ieškoti kompaktiškesnių skalbimo mašinų. Yra ne vienas modelis, kurio gylis – 40-44 cm. Taip sutaupysite gana nemažai vietos.

Labai taupantiems vietą galime rekomenduoti sieninę skalbimo mašiną. Ji kabinama tiesiog ant sienos ir yra labai nedidelė. Aišku, skalbia ji irgi nedaug skalbinių – vos 3 kilogramus. Idealus prietaisas viengungio bute.

Svarbiausios funkcijos

Vieniems svarbi funkcija yra skalbyklės valdymas išmaniuoju telefonu, kitiems reikia klasikinio ratuko programoms nustatyti. Viskas labai asmeniška, todėl priminsime svarbiausias skalbyklių funkcijas, kurios gali turėti įtakos tam tikrų modelių pasirinkimui.

Antialerginė funkcija – tai galimybė skalbinius kurį laiką veikti garais. Tokiu būdu sunaikinami visi mikrobai ir parazitai, kurie ir yra įvairių alergijų priežastis. Tai aktualu vilnoniams skalbiniams, kurių negalima plauti aukštoje temperatūroje (mikroorganizmai žūva prie 60-70 laipsnių).

Skalbinių svėrimas – paprastai skalbinius sveria dauguma modelių, tačiau ne visi gali pritaikyti būgno sukimosi dažnius pagal svorį. Tokiu būdu sumažinamas vibracijos ir triukšmo lygis.

Skalbimo atidėjimas iki 23 valandų – labai reikalinga funkcija. Išeinate ryte į darbą, nustatote skalbimą po 9 valandų, o grįžę iš darbo randate ką tik išplautus skalbinius, kuriuos lieka tik išdžiaustyti. Labai patogu ir praktiška.

Išsivalymo programa – kartą per mėnesį rekomenduojama išplauti tuščią skalbimo mašiną, kad joje neliktų nešvarumų ir nesiveistų grybelis ir kiti nereikalingi organizmai. Juk skalbyklė stovi vonioje, kur dažnai būna pakankamai drėgna. Dėl to savaiminio išsiplovimo funkcija yra labai naudinga.

Skalbimo sustabdymas – tai funkcija, kai galima bet kada sustabdyti skalbimą ir įdėti papildomų skalbinių, kuriuos galbūt pamiršote. Samsung sukūrė būdą, kaip įmesti papildomus skalbinius nestabdant skalbimo, tačiau tai vienetiniai modeliai, kainuojantys gana daug.

Valdymas ekrane – ne visiems patinka ratukai ir mygtukai. LED ekranas – šiuolaikiškas skalbyklės valdymo būdas. Kol kas jis nėra standartas, tad dėl įmantresnio valdymo šiek tiek kyla ir gaminio kaina.

Skalbimo mašinos spalva irgi gali būti svarbi. Dažniausiai skalbyklės būna baltos spalvos, tačiau pasitaiko ir juodos ar metalinės ar tiesiog pilkos spalvos. Renkantis tai aktualu, ypač, jei vonios baldai dar tik yra užsakomi arba ieškoma juos įsigyti.

Tikimės, kad ši informacija padės lengviau išsirinkti skalbimo mašiną jūsų namams. Nepamirškite pasiderėti dėl galutinės kainos. Juk čia Derekis.lt!

Įmontuojamos skalbimo mašinos ->>>

Laisvai pastatomos skalbimo mašinos ->>>

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.