Kaip išsirinkti šaldytuvą?

Šaldytuvas – dar viena buitinės technikos rūšis, kurios skubomis pirkti negalima. Tai ilgalaikė investicija, todėl reiktų gerokai pasvarstyti visus „už“ ir „prieš“ dar prieš įsigyjant. Vėliau pakeisti šaldytuvą kitu gali būti sudėtinga.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis centrinę virtuvės figūrą? Sutikite, aplink šaldytuvą sukiojatės dažniau, nei apie televizorių, viryklę ar plaukų džiovintuvą ;).

Ar turite pakankamai vietos dviduriam šaldytuvui?

Būsime subjektyvūs – 4 asmenų šeima be dvidurio šaldytuvo sunkiai išsiverčia. Nebent turite rūsį, kuriame dar galite pastatyti atskirą šaldiklį. Dėl to reiktų savęs paklausti, ar atsiras vietos plačiam šaldytuvui.

Kodėl dviduris?

• Didelės talpos šaldiklis;
• Taupo elektros energiją;
• Yra talpus.

Jei šeima nedidelė, pakaks ir standartinio šaldytuvo su šaldytuvu viršuje ir šaldiklio stalčiai apačioje.

Jei esate jauna šeima, neatmeskite galimybės, kad ji per artimiausius metus gali padidėti. Dėl to geriau įsigyti didesnį šaldytuvą iš karto.

Kaip atsidaro durelės?

Atrodo smulkmena, tačiau tai keičia visą virtuvės vaizdą. Yra šaldytuvų su kairinėmis ir dešininėmis durimis. Kai kuriuose modeliuose durų atidarymo kryptis yra reguliuojama. Tai patogu, kai šaldytuvas yra įmontuojamas į baldus. Jei jis yra toliau nuo viryklės ar stalo, galima sumontuoti į dešinę atsidarančias duris.

Ar garsiai šaldytuvas veikia?

Kai atidarote šaldytuvo duris, įsijungia jo kompresorius, kurio užduotis – atstatyti numatytą temperatūrą. Tada dažnai pasigirsta burzgimas. Jei netoliese miega mažas vaikas arba virtuvės erdvę yra kartu su gyvenamąja erdve, tas garsas gali būti kiek įkyrokas. Dėl to rinkdamiesi šaldytuvą atkreipkite dėmesį į triukšmo rodiklius. Jie matuojami decibelais dB. Optimalus kiekis – 40-45 dB. Tada šaldytuvas yra gana tylus.

Kiek sunaudoja energijos?

Šiuolaikiniai šaldytuvai beveik visi yra A energetinės klasės prietaisai. Galima rasti A+ ir net A++ klasės prietaisų, kurie turi išmanias energijos taupymo sistemas. Aišku, tokie yra brangesni, tačiau juos verta rinktis, nes elektra kol kas nepinga. Kiekviename techniniame aprašyme rasite ir per metus sunaudojamos energijos kiekį. Neapsigaukite, tai neprikrauto šaldytuvo elektros sunaudojimo rodikliai. Kuo dažniau varstote duris, tuo daugiau elektros energijos jis sunaudoja.

NoFrost ir 0 laipsnių zona

Šios dvi technologijos yra esminės šiuolaikiniame šaldytuve. NoFrost technologija užtikrina, kad vidinės šaldytuvo sienelės nepasidengs ledukais arba šerkšnu, kuris atsiranda nuo perteklinės drėgmės. 0 laipsnių zona yra dažniausiai vienas stalčius, kuriame palaikoma 0 temperatūrai, kai visame šaldytuve yra bent +7. Šis stalčius labai tinka daržovėms, kurios nulinėje temperatūroje išsilaiko šviežios ilgiausiai.
Yra ir papildomų funkcijų, kai gali būti valdoma temperatūra ir kitose lentynose arba stalčiuose.

Atitirpimo funkcija

Gan retai naudojama, tačiau labai naudinga funkcija. Šaldytuvą kartais reikia valyti. Prieš valydami šaldytuvą atitirpinkite. Natūraliai šaldytuvas atitirpsta per parą. Jei jame laikote maisto produktus, jie per tą laiką gali sugesti, tad atitirpinimui nelabai turite laiko. Tada padeda greitasis atitirpinimas, kai šaldytuvas pats per pora valandų pakelia temperatūrą iki kambario ir tada jį galite valyti.

Kiek laiko nesuges jūsų maisto produktai išjungus elektrą?

Daugelis gamintojų rašo, kad jų šaldytuvo saugus laikas dingus elektros energijai yra 18-24 valandos. Tai reiškia, kad jei nedarinėsite durų, tiek laiko šaldytuvas neatitirps ir nesugadins produktų. Per 18 valandų tikrai galima sutvarkyti elektros tiekimą ir vėl įjungti savo šaldytuvą.
Aišku, 24 valandos geriau, nei 18. Ne dėl to, kad ilgiau galima palikti be elektros. Šis rodiklis padeda tada, kai turite atidaryti dureles, kad išimtumėte produktus. Šaltis iš šaldytuvo nepasišalina taip greitai.

Šaldiklio funkcija – užšaldymas per valandą

Mažiuose ir dideliuose šaldytuvuose esantys šaldikliai turi vieną įdomią funkciją – maisto produktų greitas užšaldymas. Įdedate didelį kiaulienos gabalą, o po kelių valandų jis virsta ledu. Visas, ne tik išorė. Štai tam tikslui ir reikalinga ši funkcija – staigiai atšaldyti maistą iki 23-30 laipsnių šalčio.
Vieni šaldytuvai maisto per valandą užšaldo daugiau, kiti – mažiau. Profesionalūs šaldikliai gali atšaldyti ir 20 kg. maisto per valandą. Maži šaldikliai dažniausiai užšaldo 4-6 kg maisto. Jei dažnai šaldote didesnius maisto kiekius (pavyzdžiui, mėsą, grybus, uogas), vertėtų rinktis daugiau užšaldantį modelį.

Lentynėlės ir stalčiai

Tai svarbu. Vieniems labiau patinka lentynėlės, kitiems – stalčiukai. Lentynėlės dažniausiai būna stiklinės, o stalčiukai – plastikiniai. Lentynėlių aukštis paprastai reguliuojamas, todėl rekomenduotina rinktis lentynėles, jei dažnai šaldytuve atsiranda didelių objektų (įdedamas didelis puodas sriubos, arbūzas ar kalnas sumuštinių lėkštėje).

Reiktų pasidomėti, ar gamintojas parduoda lentynėles atskirai, jei nuspręstumėte pasidaryti jų daugiau, nei numatyta pagal modelį.

Tam tikruose modeliuose yra ir papildomos lentynėlės ar stalčiukai, skirti tam tikriems maisto produktams. Pavyzdžiui, ar šaldytuve yra dėtuvė kiaušiniams? Taip pat pasitaiko ir specialių stalčiukų buteliams. Jei šaldytuve vien tik dėtuvės buteliams, greičiausiai tai vyno šaldytuvas, o ne maistui skirtas prietaisas. Šaldiklyje gali būti specialus stalčiukas ledukų gaminimui. Pasukus rankenėlę, ledukai iškrapštomi automatiškai ir iškrenta tiesiai į stalčių, iš kur juos lengva paimti rankomis arba semtuvėliu. Maža, bet naudinga funkcija.

Kiek kainuoja šaldytuvas?

Dviduris šaldytuvas kainuoja nuo 700 eurų. Vienduris pastatomas šaldytuvas kainuoja 400-600 eurų. Šaldytuvo kaina priklauso nuo jame esančių technologijų gausos. Šaldytuvas be daugumos minėtų funkcijų gali kainuoti ir 300 eurų, tačiau jis tinkamas tik retai jį naudojantiems. Didesnei šeimai reikia kur kas daugiau, tad atitinkamai pasiruoškite ir investuoti. Šaldytuvas – ilgalaikė investicija. Jis tarnaus bent 5-10 metų, todėl rekomenduojame rinktis kokybiškesnius modelius.

Pirkdami internetu galite sutaupyti. Pasižiūrėkite mūsų parduotuvėje esančius modelius. Beje, ar žinojote, kad su mumis galite pasiderėti dėl galutinės kainos?

Laisvai pastatomi šaldytuvai ->>>

Įmontuojami šaldytuvai ->>>

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.