Kaip išsirinkti šaldiklį?

Tikrai nesumeluosime, kad šaldiklis yra reikalingas visuose namuose, kuriuose gyvena vaikai. Kodėl? Logika paprasta – dviem žmonėms pakanka šaldytuvo ir jame esančio šaldiklio koldūnų pakeliams, porai ledų kibirėlių ir ledukams gėrimams. Kai atsiranda vaikų šeimoje, pradedate galvoti ir apie ekologiškus produktus, ir apie maisto taupymą. Geriausias būdas taupyti maistą yra jį užšaldant, todėl staiga šaldytuve esančių trijų lentynėlių pradeda nebepakakti.

Jei jau pribrendote naujam šaldikliui, duosime keltą gerų patarimų, kaip jį išsirinkti.

Šaldiklių rūšys

Šaldiklių veikimo principas yra paprastas – kompresorius su freonu atšaldo šaldiklio vidų iki 20-25 laipsnių šalčio ir palaiko tokią temperatūrą. Daugiau funkcijų ten beveik nėra. Kiekvienai šeimai svarbu išsirinkti tinkamą šaldiklį pagal jo rūšį.
Jei gyvenate individualiame name ir turite sandėliuką ar rūsį, pasvarstykite apie šaldiklį-dėžę. Jus yra atidaromas iš viršaus, kaip skrynia ir į vidų sudedami maisto produktai. Lentynėlių jis neturi, tik kelis krepšius kai kuriems produktams, kurie turėtų būti visada po ranka.
Jei jūs tik planuojate virtuvės baldus ir ruošiatės pirkti buitinę techniką, pasvarstykite, ar nevertėtų šalia įmontuojamo šaldytuvo pastatyti dar ir įmontuojamą šaldiklį. Jis dažnai yra standartinių išmatavimų, tad puikiai tinka ir po stalviršiu šalia indaplovės ar orkaitės.
Paprastas pastatomas šaldiklis primena šaldytuvą. Tiesiog reiktų paderinti spalvas, kad esamas šaldytuvas labai nuo naujojo šaldiklio nesiskirtų. Tokį galite statyti ir rūsyje, ir garaže, ir virtuvėje. Tai universalus prietaisas, kurio tikrai pravers namuose.
Šaldikliai gali būti ir aukšti, kaip šaldytuvai, tad galite juos pastatyti šalia ir atrodys, kad tai dviduris šaldytuvas. Tiesa, jei turite pakankamai vietos, nes tai didelis ir platus prietaisas.

Šaldiklių talpa

Šaldikliai-dėžės kol kas yra talpiausi. Jų talpa – 300-400 litrų. Didesni laikomi profesionaliais ir, vargu, ar namuose tokio didelio reikia.
Toliau pagal talpą rikiuojasi pilno aukščio pastatomi šaldikliai. Jų talpa, kaip ir šaldytuvo yra 180-250 litrų.
„Pusiniai“ pastatomi ir įmontuojami šaldikliai yra kiek kuklesni – jų talpa paprastai būna 70-100 litrų.
Kiek gi tai maisto? Jei visą maistą sumaltumėte smulkintuvu ir tokią masę užšaldytumėte mažame šaldiklyje, tai jame tilptų apie 50-70 kg. maisto. Tai teoriniai išvedžiojimai, nes niekais taip nedaro. Sušaldyti produktai yra skirtingose pakuotėse, todėl kartais reikia išmonės, kad viską sudėliotume taupiai ir efektyviai. 10 kg mėsos, 5 kilogramai daržovių, 3 litrai ledų, 10 pakelių koldūnų ar kitokių virtinukų, keli indeliai šaldytų uogų ir grybų kuo puikiausiai tilps ir į visai nedidelį šaldiklį.

Užšaldymo greitis

Skaitydami technines specifikacijas pastebėsite, kad kai kur yra parašyta, jog užšaldyti galima 4kg/24 val. Tai reiškia užšaldymo greitį. Įkišate 4 kilogramus mėsos ir po paros tas gabalas jau visas yra ledinis. Tai gana lėtas užšaldymas, kuris dažniausiai sutinkamas ne itin galinguose ir nebrangiuose šaldikliuose. Kuo šaldiklis galingesnis, tuo daugiau kilogramų jis gali užšaldyti per 24 valandas. Toliau vyksta tik temperatūros palaikymas.
Didelis pastatomas šaldiklis paprastai šaldo 20 kg per parą. Todėl drąsiai galite pirkti pusę kiaulės skerdienos ir dėti į šaldiklį ką tik supjaustytą mėsą. Ji bus užšaldyta itin sparčiai. Juo labiau, kad daugumoje šaldiklių yra „QuickFreeze“ (ar panašiai) funkcija – greitasis užšaldymas. Tada temperatūra krenta dar daugiau ir maistas sušaldomas greitai, be jokio šerkšno.

Energijos klasė

Ne paskutinėje vietoje turėtų būti ir šaldiklio energijos klasė. A++ klasės šaldikliai yra efektyviausi. Dauguma nebrangių šaldiklių yra A+ klasės. Priklausomai nuo galios jie suvartoja apie 150-250 KW/h per metus. Tai nėra labai didelės išlaidos (jei elektros kilovatvalandės kaina – 11 centų, per metus išleisite 16,5-27,5 euro. Teoriniais paskaičiavimais. Kai šaldytuvui duodama daug šaldyti ir nuolatos varstomos durys, energijos sąnaudos gali padidėti.

Temperatūros palaikymas

Viena iš svarbiausių šaldiklio savybių yra neigiamos temperatūros palaikymas dingus elektrai. Geresni ir didesni šaldytuvai gali neigiamą temperatūrą palaikyti mažiausiai 24 valandas, mažesnis – 15-18 valandų. Tai pakankamas laiko tarpas, kad šeimininkai surastų alternatyvų elektros energijos šaltinį, įvykus elektros instaliacijų gedimams.

Lentynėlės ar stalčiai?

Pastatomi šaldikliai gali turėti tik lentynėles ir tik stalčius. Dėl to reiktų žiūrėti prekės aprašymą ir iliustracijas. Idealiausias variantas – dalis stalčių, dalis lentynėlių. Kodėl? Lentynėlės yra skirtos didesniems maisto produktams, nes ne visi mėsos gabalai telpa į stalčių. Stalčiuje gali būti šaldomos uogos. Taip, tiesiog stalčiuje. Arba žirniai – tiesiog pasemiate, kiek jų reikia ir dedate į salotas ar sriubą tiesiai iš šaldiklio. Lentynų privalumas tas, kad viskas matoma, kas ten sudėta. Plastikiniai stalčiai kartais būna iš nepermatomo plastiko, todėl stalčiuką visada reikia atidaryti, kad suprastume, kas ten yra. Tai nelabai efektyvu, nes pagal visus Merfio dėsnius, ieškomas daiktas tikrai bus paskutiniame stalčiuje. Ilgiau laikysite šaldiklį atidarytą – daugiau elektros jis sunaudos bandydamas atstatyti temperatūrą, kai durelės vėl bus uždarytos. Be to tarpai tarp lentynėlių dažniausiai gali būti reguliuojami. Todėl šis sprendimas tinkamas, kai norima įsidėti į šaldiklį didesnius daiktus.

Garsas

Taip, šaldiklio kompresorius burzgia. Tai ne itin malonus garsas, kuris gali trikdyti, jei netoli virtuvės yra miegamasis. Beveik visuose techniniuose aprašymuose yra minimas garso lygis decibelais. Ieškokite to, kurios jų skleidžia mažiausiai. Toks bus pakankamai tylus. Beje, garsas yra ne nuolatos, tik kai įsijungia kompresorius. Jei uždarinėjate šaldiklio duris gana greitai, vėliau šiam neteks ilgai „darbuotis“, todėl garsų bus mažiau.
Šaldiklių pasirinkimas yra gana nemažas interneto parduotuvėje. Atidžiai peržiūrėkite techninę informaciją.

 

Įmontuojami šaldikliai ->>>

Stacionarūs šaldikliai ->>>

Šaldymo dėžės ->>>>

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.