Prekių katalogas

Kaip išsirinkti šakų smulkintuvą?

Gyvenantys privačiame name arba turintys sodą patvirtins, kad aplinkos tvarkymas yra kasdienė rutina. Žolės pjovimas, augalų priežiūra, medžių ir krūmų genėjimas užima tikrai nemažą laiko dalį. Turint sodą, o jame medžių ir krūmų – jų genėjimas yra neišvengiamas, norint, kad augalas būtų gyvybingas, bei estetiškai atrodantis būtina jo priežiūra. Turintiems sodą, tikrai ne vieną kartą yra tekę genėti tiek medžius, tiek įvairiausius krūmus. Tačiau čia daugelis susiduria su problema, kur padėti susikaupusias šakas?

Šalkų smulkintuvas – puiki išeitis ir nepamainomas sodo pagalbininkas prižiūrint medžius ir krūmus. Šio prietaiso dėka, galite lengvai sunaikinti susikaupusias šakas, o gautas drožles, panaudoti kompostavimui arba sodo dekorui.

Šakų smulkintuvo pasirinkimas

Šakų smulkintuvo pasirinkimas priklauso nuo jūsų turimo sodo dydžio bei reguliariai prižiūrimų medžių ir krūmų kiekio jame. Įsivertinkite kaip dažnai naudosite prietaisą ir kokio atitinkamo galingumo jums reikėtų. Atskiri įrenginių modeliai gali skirtis savo maitinimo šaltiniais, technika, triukšmingumu, variklio galingumu, smulkinimo galimybėmis ir papildomais komplektacijos elementais bei priedais. Jeigu turite nedidelį sodą su nedidele augmenija, gali pakakti mažiau galingo smulkintuvo. Mažesnio galingumo prietaisai atitinkamai ir žemesnės kainos. Tačiau, jeigu jūsų sodas didelis, dažnai genimi įvairūs krūmai ir medžių šakos – verta investuoti ir įsigyti galingesnį smulkintuvą, kuris galės susmulkinti kur kas didesnį kiekį šakų. Svarbiausia apgalvoti savo poreikius ir lūkesčius. Pasirinkti galite iš dvejų pagrindinių smulkintuvų tipų: elektriniai arba benzininiai.

Elektrinis šakų smulkintuvas – puikus pasirinkimas turintiems nedidelius sklypus. Elektrinis smulkintuvas dirba tyliau nei benzininiai, yra draugiškas aplinkai ir nesukelia triukšmo aplinkiniams gyventojams. Elektrinis smulkintuvas turi patogiai pasiekti elektros šaltinį, tad prieš perkant elektrinį smulkintuvą, įsitikinkite ar jis tinkamai ir patogiai pasieks elektros lizdą.

Benzininiai šakų smulkintuvai – kur kas našesni už elektrinius ir veikia garsiau. Yra sunkesni, todėl sunkiau transportuoti iš vienos vietos į kitą, tad benzininius smulkintuvus rinkitės su įmontuotais ratukais, taip patogiau ir lengviau jį perkelsite iš vienos vietos į kitą. Benzininiai smulkintuvai skirti didesniems sklypams, gali smulkinti storesnes šakas, didesnius kiekius įveikia greičiau ir lengviau nei elektrinis smulkintuvas. Benzininio smulkintuvo kaina yra kiek didesnė nei elektrinio, todėl renkantis svarbu atkreipti dėmesį į poreikius ir sklypo dydį.

Papildomi parametrai

Vienas iš svarbiausių parametrų – galingumas. Kokybiškas smulkintuvas turėtų būti bent jau 2500W galingumo. Benzininiai turėtų prasidėti nuo 4000W. Nuo galingumo priklauso kaip greitai ir kokybiškai susmulkinsite stambias šakas.

Dar vienas svarbus faktorius – šakų įtraukimo funkcija, kuri atliekas įsiurbia pati. Šią funkciją turintys įrenginiai saugesni ir patogiau naudojami.

Susmulkintų šakų panaudojimas

Optimaliausias sprendimas – gautas drožles panaudoti biokurui, kompostui arba mulčiui aplink augalus. Smulkinti galima ir nupjautą žolę, aukštaūgių piktžolių ar bulvių stiebus, nes nesmulkintos tokios atliekos sunkiai pūna.

Dar vienas panaudojimas – dekoratyvus. Skiedromis galima nukloti takelius ir tokiu būdu sukurti apsauginį sluoksnį, kuris padės išvengti piktžolių. Smulkinama žievė, šakos, lapai ar kankorėžiai. Iš šių atliekų su smulkintuvais pasiruošite puikaus dekoratyvinio mulčiaus.

Kaip naudotis šakų smulkintuvu?

Naudotis smulkintuvu nėra sudėtinga, šakų smulkintuvai turintys įtraukimo funkciją visą darbą atlieka už jus, į įrenginius neturinčios šios funkcijos, šakos dedamos rankiniu būdu, tai daryti reikia labai atsargiai ir iš lėto, kad viskas spėtų gerai susismulkinti.

Šakų smulkintuvas turi būti išvalomas po kiekvieno naudojimo. Išvalykite susikaupusias šakų atraižas, bei kitas dalis nuo šakų smulkinimo, taip įrenginys veiks kokybiškiau ir taip prailginsite jo naudojimo laiką. Turint nuosavą šakų smulkintuvą, patogiai ir itin greitai sutvarkysite savo sodo aplinką po visų genėjimo darbų.

Šakų smulkintuvą įsigyti galite čia ->>>