Prekių katalogas

Kaip išsirinkti radijo imtuvą?

 

Nuo pirmojo radijo imtuvo išradimo praėjo jau daugiau kaip 120 metų, ir metų metus jie keitėsi, tobulėjo, diegė naujausias funkcijas ir galimybes. Nuo pirmųjų radijo imtuvų, dabartiniai imtuvai pasikeitė ne tik savo galimybėmis, tačiau ir dizainu. Ir nors prieš kelis dešimtmečius imtuvų populiarumas buvo pasiekęs piką ir tikriausiai muzikos garsai iš jų skambėdavo kiekviename namų ūkyje, visgi imtuvai savo populiarumo neapleidžia ir iki šių dienų. Ir ne be reikalo – juk modernūs, su integruotomis naujosiomis technologijomis imtuvų populiarumas tik auga tiek tarp jaunesnio, tiek tarp vyresnio amžiaus žmonių.

Žvalgotės radijo imtuvo, o gal norite atsinaujinti senąjį? Mes pasiruošę padėti, žemiau pateiksime patarimus kaip patogiai ir lengvai išsirinkti radijo imtuvą ir į ką atkreipti didžiausią dėmesį.

1. Radijo imtuvų rūšys

  • Radijo imtuvas – klasikinis ir vienas paprasčiausių tipų iš visų, juo itin lengva naudotis. Pagrindinė imtuvo funkcija – radijo stočių dažnių priėmimas ir transliavimas. Tokie radijo imtuvai gali būti su tinklo maitinimu arba maitinami baterijomis, pastarasis variantas leidžia imtuvą su savimi pasiimti į išvyką ar kitą vietą kurioje nebus elektros lizdo. Tokie imtuvai yra ir patys pigiausi, tačiau ne ką mažiau prastesni už kitus ir puikiai pateisina savo galimybes.
  • Radijo imtuvai žadintuvai – kur kas išmanesni ir modernesni imtuvai, kurių viduje integruota elektroninio žadintuvo funkcija. Tokie imtuvai turi ir ekraną, kuris rodo laiką, temperatūrą bei kitas funkcijas.
  • Internetiniai radijo grotuvai – modernus analoginio ir skaitmeninio radijo derinys. Tokiuose įrenginiuose yra integruota belaidžio Wi-Fi tinklo plokštė, o kai kurie modeliai turi ir integruotą Ethernet lizdą.

2. Signalo rūšys

Yra išskiriamo dvi radijo imtuvų signalo rūšys:

Analoginis radijo imtuvas – kai stočių paieška yra vykdoma rankiniu būdu, dažniausiai sukant rankenėlę radijo imtuve. Toks tipas labiau būdingas klasikinio tipo imtuvuose, kurie pasižymi nedidele kaina.

Skaitmeninis imtuvas – kitaip nei analoginiame, skaitmeniniame imtuve stočių paieška vyksta automatiniu būdu. Dažniausiai stočių pasirinkimas, parametrai yra matomi ekrane, todėl tai palengvina ir naudojimąsi imtuvu bei praplečia jo galimybes. Taip pat tokie imtuvai dažnai turi ir vidinę atmintį, kurioje galima išsaugoti savo mėgstamas radijo stotis.

3. Radijo imtuvo galia

Radijo imtuvų galingumas priklauso nuo imtuvo tipo, galimybių, maitinimo būdąo. Atminkite, kad radijo imtuvai tikrai nėra tas prietaisas, kurį galėsite naudoti kaip pagrindinį įrenginį vakarėlių metu. Dažniausiai imtuvo galios ir garso pakanka aprūpinti vidutinio dydžio erdvę. Jeigu reikalingas didesnis garsas, atkreipkite dėmesį į radijo imtuvuose įmontuotus garsiakalbius ir pasirinkite galingiausią iš jų.

4. Radijo imtuvo maitinimo būdai

Imtuvai gali būti maitinami tiesiogiai iš elektros lizdo, naudojant keičiamas baterijas ar akumuliatorių. Baterijomis įkraunami ar naudojantys akumuliatorių imtuvai yra kur kas patogesnis sprendimas norintiems imtuvą pasiimti į išvyką ar naudoti jį ten, kur yra sunku pasiekti ar nėra elektros lizdo. Tačiau imtuvai naudojantys baterijas ir akumuliatorių yra ne tokie galingi, kaip naudojantys elektros energiją.

5. Radijo imtuvo jungtys

Jungtys yra kaip papildoma priemonė Jūsų imtuvui, suteikianti daugiau galimybių. Galimos jungtys:

  • Linijinė įvestis – leidžia imtuvą naudoti kaip kolonėles, prisijungus prie kitų įrenginių.
  • USB jungtis – telefono, kietojo disko ar atminties kortelės prisijungimui.
  • Bluetooth – belaidžiam prijungimui. Ši funkcija būdinga pažangesniems skaitmeniniams radijo imtuvams.
  • Kortelių skaitytuvas – suteikia galimybę atkurti muziką iš atminties kortelių.

Tegul skamba muzikos garsai! Radijo imtuvus galite įsigyti čia