Prekių katalogas

Kaip išsirinkti plokštelių grotuvą?

Plokštelių grotuvas, arba kitaip dar vadinamas patefonas – klasikų klasika, nukelianti į senove dvelkiančius laikus, romantišką atmosferą. Nors patefonai daugeliui mena senus laikus, tačiau pastaraisiais metais jų populiarumas yra itin išaugęs, o jų pardavimai kasmet tik auga. Plokštelių grotuvai ne tik maloniai stebina savo skleidžiamais muzikos garsais, bet ir daugeliui tampa kaip išskirtinė interjero detalė. Nors patefonai modernėja, suteikia daugiau galimybių, tačiau vis dar išlaiko savo savitą stilių ir formas, kurios nukelia į romantiška atmosfera dvelkiančius laikus. Susidomėjimui patefonais kasmet tik kylant į viršų, pateiksime patarimus, kaip gi išsirinkti malonias skambesiais ir išskirtinumu žavinčius plokštelių grotuvus.

Patefono istorija

Pažinti patefoną svarbu ne tik melomanams, tačiau ir visiems, trokštantiems jį turėti savo namuose. Patefono pradžia galime laikyti 1877 metus, kai pirmąjį prietaisą galintį skleisti garsą užpatentavo amerikiečių išradėjas Tomas Edisonas. Tuomet jis buvo pavadintas fonografu, kuriame esminę garso saugojimo funkciją atliko cilindras. O jau 1887 metais, išradėjas Emilis Berlineris užpatentavo prietaisą, atkuriantį garsą iš plokštelių. Taigi bėgant metams patefonai ištobulėjo neatpažįstamai ir dabar džiugina ne tik muzikos entuziastų ausis, bet ir kuria išskirtinį stilių interjere.

Patarimai, renkantis patefoną

1. Kam jį naudosite?

Svarbu užduoti šį klausimą, nes tai gali lemti kokio patefono Jums reikės, kokią sumą esate pasiruošę jam skirti. Este audiofilas, įrašų kolekcionierius, kuriam kokybiškai skambanti muzika yra pirmoje vietoje? Tuomet teks numatyti didesnį biudžetą šiam įrenginiui. Klasikiniai, išskirtinio stiliaus ir galimybių patefonai gali kainuoti ne vieną šimtą eurų, tačiau neverta pamiršti ir įrenginio teikiamos naudos.
Esate didžėjus, kuriam įrenginiai yra svarbi jo gyvenimo ir darbo dalis? Puiki žinia, kad patefonai metams bėgant tapo kur kas modernesni ir šiuolaikiškesni, žinoma ne visi, tačiau tikrai galima įsigyti patefonų prie kurių galima prijungti ir norimus įrenginius.
Dar tik domitės patefonais, neturite sukaupęs didelės plokštelių kolekcijos, o gal patefonas bus skirtas daugiau kaip interjero detalė? Tokiu atveju galite išsisukti ir su kur kas mažesniu biudžetu. Renkantis patefoną tuomet atkreipkite dėmesį į jo formas, dydį, spalvą, patikiname, kad patefonas ne tik taps išskirtine detalę interjere, bet ir tikrai nustebins išskirtiniu, senove ir romantika alsuojančiu muzikos rimtu ir skambesiu.

2. Rinkitės patikimų prekės ženklų patefonus

Jeigu jums tikrai svarbu geras ir kokybiškas skambesys, verta rinktis žinomų prekės ženklų patefonus, kurie ne tik stebina savo kokybe, bet ir ilgaamžiškumu. Pasirinkus žinomų prekės ženklų plokštelių grotuvus būsite tikri dėl garantijos patefonui sugedus, taip pat dėl dalių, reikiamų patefono remontui.

3. Patefono tipas – rankinis ar automatinis?

Pasiūloje galima rasti pačių įvairiausių tiek rakinių, tiek automatinių patefonų. Kokį rinktis priklauso tik nuo Jūsų poreikių, bei sentimentų naudojant patefoną. Tikriems melonams yra vienas malonumas naudotis rankiniu patefonu, kur vienas iš svarbiausių veiksmų – adatėlės nuleidimas ant plokštelės, nors vieniems tai kelia malonumą, pradedantiesiems tai gali sukelti baimę ir nežinomybę. Tad rinkoje yra ir modernių, automatinių patefonų, kurie palengvina jų naudojimą, o visą darbą padaro už jus – automatiškai.

4. Įvertinkite patefono parametrus

Tai ne mažiau svarbus veiksnys renkantis plokštelių grotuvą. Jį renkantis atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus, kurie lemia patefono kokybę.

  • Greitis
  • Jungčių tipai
  • Galia
  • MP3 atkūrimo galimybė
  • Radijo imtuvas
  • Garsiakalbiai ir jų galia
  • Papildomos galimybės tokios kaip: valdymo pultas, garso įvesties funkcija, kuri suteikia galimybę perduoti muziką iš išmaniųjų įrenginių.

5. Papildomi priedai patefonui

Vien tik patefono kai kuriems gali nepakakti, tuomet atsiranda poreikis įsigyti įvairius priedus, sistemas jam. Jums gali prireikti garso sistemos, jeigu esate didžėjus – mikserio ar kitų priedų. Papildoma garso sistema lemia dar kokybiškesnį ir malonesnį muzikos klausymąsi. Tačiau tam tai pat reikia numatyti ir papildomą biudžetą.
Kad muzika skambėtų maloniau ir džiugintų kiekviena akimirka – patefonus galite įsigyti čia -->