Prekių katalogas

Kaip išsirinkti plautuvę?

 

Prieš įsirengdami virtuvę turėtumėte labai rimtai pagalvoti, kokią plautuvę pasirinksite. Nuo to priklauso ir kiti virtuvės įrengimo darbai. Plautuvės tikrai yra ne vienos rūšies, todėl kartais išsirinkti tinkamą yra gana sudėtinga. Pateiksime keletą patarimų.

Plautuvės montavimo būdas

Prieš įsigydami plautuvę, atkreipkite dėmesį į plautuvės montavimo būdą. Jų yra 4:

1. Antviršinis. Plautuvė yra montuojama ant stalviršio viršaus ją tiesiog įleidžiant į stalviršyje išpjautą angą.
2. „Slimtop“ arba plonas viršus.Plautuvė montuojama ant stalviršio, tačiau jos viršutinis kraštas itin plonas – apie 1 mm storio.
3. Lygiai su stalviršiu. Plautuvė neturi viršutinio kraštelio, todėl yra įleidžiama lygiai su stalviršiu. Tai gana sudėtingas montavimo būdas. Nelabai tinka prie medinių stalviršių.
4. Montuojama iš apačios.Plautuvė yra montuojama iš apačios, jos kraštelis yra žemiau stalviršio lygio. Netinka mediniams stalviršiams, tik granitiniams ar dirbtinio akmens.

Populiariausi būdai yra antviršinis arba „Slimtop“, nes nereikalauja papildomų konstrukcijų ir kvalifikuoto meistro paslaugų.

Plautuvės forma ir talpos

Renkantis plautuvę gana svarbu pasirinkti tinkamą formą. Jų yra kelios:

1. Apvali.
2. Ovali.
3. Kvadratinė.
4. Stačiakampio formos
5. Trapecijos formos (skirta kampams).

Nuo formos priklauso, kaip reikės išpjauti stalviršį ir pritvirtinti plautuvę. Populiariausios yra stačiakampio formos plautuvės, nes jos pakankamai erdvios ir dažniausiai turi papildomas talpas. Taip pat gana dažnos kvadratinės, kiek retesnės – apvalios ar ovalios. Jos mažesnės, tačiau tokias lengviau prižiūrėti. Kampinės arba trapecijos formos plautuvė gana retos, jų pasirinkimas nedidelis. Jos pasižymi savo talpų gausa. Kampinė plautuvė gali turėti net keturias talpas – pagrindinę, papildomą, taip pat nusausinimo bei indų džiovinimo talpą.

Plautuvių medžiagos

Vienas iš svarbiausių plautuvės pasirinkimo kriterijų yra plautuvių medžiagos. Pagal jas ir nustatomos plautuvių rūšys. Medžiagiškumas lemia ir plautuvės kainą.

Keraminės plautuvės

Tai vienos iš brangiausių plautuvių, kurios išsiskiria savo kokybe ir ilgaamžiškumu. Jei gamintojas reklamuoja savo keramines plautuves kaip amžinas, verta juo tikėti, nes tai iš tiesų labai pažangi technologija ir medžiaga. Plautuvės yra gaminamos iš aukščiausios kokybės keramikos, todėl yra atsparios įbrėžimams, jų neveikia maisto produktai, cheminės medžiagos. Jos yra sunkios ir masyvios, taip pat gana brangios. Reikia pripažinti, kad atrodo jos labai prabangiai ir tinka į išskirtines virtuves.

Granitinės plautuvės

Granito miltelius sumaišius su akrilu pagaminamos vienos iš populiariausių granitinės plautuvės. Jos atrodo gana prabangiai, nors tai ne visiškai tikras granitas.Nepaisant to, jos išlaiko akmens savybes – yra atsparios smūgiams, pjaustymui peiliu, gerai valomos ir prižiūrimos, neveikia buitinė chemija.Nors kainos yra gana aukštos, tačiau žmonės jas dažnai perka, kai nori turėti 10-20 metų priežiūros ir keitimo nereikalaujančią plautuvę.

Nerūdijančio plieno plautuvės

Nerūdijantis plienas yra lengvas plieno, chromo ir nikelio lydinys. Jis lengvas ir atsparus vandeniui ir buitinei chemijai, jei tik yra kokybiškas. Deja, kokybės iš akies nenustatysite. Reikia bent jau pridėti magnetą. Jei nerūdijantis plienas yra kokybiškas, jis neturėtų pritraukti magneto arba traukti labai silpnai, nes geležies jame nedaug. Jei magnetas gerai limpa, reiškia plautuvė yra daugiau metalinė, nei iš nerūdijančio plieno. Po kurio laiko ji pradės rūdyti.
Kitas svarbus momentas yra štampuotos plautuvės. Jos štampuojamos iš vientiso lakšto, tad nėra suvirinimo siūlių. Suvirintos plautuvės yra masyvesnės, nes naudojamas storesnis plieno lakštas. Plieninės plautuvės – ekonominis variantas, tačiau kokybė kartais nuvilia.

Tektonito plautuvės

Tektonitas yra plastikas, padengtas stiklo pluoštu. Jis labai tvirtas ir lygus, matiniu paviršiumi. Savybėmis tektonitas nelabai nusileidžia granitinėms plautuvėms, tačiau yra kur kas lengvesnis ir apie 40 proc. pigesnis. Tai ekonomiškas variantas tiems, kas nori aukštesnės kokybės. Tektonitą sukūrė ir pagamino Šveicarijos kompanija „Franke“, kuri Lietuvoje yra labai gerai žinoma kaip kokybiškų plautuvių gamintoja. Kitos kompanijos panašios medžiagos neturi, nes ji patentuota ir priklauso būtent „Franke“.

Išsirinkite norimą plautuvę jau dabar ->>>