Prekių katalogas

Kaip išsirinkti paspirtuką?

Pavasaris – idealiausias metas rūpinti, kaip judėsime artimiausią pusmetį. Paspirtukas – viena geriausių judėjimo pagalbinių priemonių. Mokslininkai nustatė, kad važinėjant paspirtuku, juda beveik visi raumenys, todėl tai puiki priemonė ne tik nuvykti iš vienos vietos į kitą, bet ir deginti kalorijas.

Tik kokį paspirtuką įsigyti? Juk perkate internetu, tad paliesti ir išbandyti greičiausiai nepavyks.

Elektrinis ar paprastas?

Pirmiausia, reiktų nuspręsti, kokį paspirtuką pirksite – paprastą mechaninį ar elektrinį? Įvertinti labai nesudėtinga. Reikia tik atsakyti sau į tris klausimus:

1. Kokius atstumus norite įveikti kas dieną?
2. Važinėsite į darbus ar savo malonumui?
3. Kokia kelio danga važinėsite – lygiu asfaltu ar duobėtu keliu ar net šalia jo?

Jei kas dieną norite nuvažiuoti 10-20 kilometrų, jums prireiks elektrinio paspirtuko. Jei važinėjate savo malonumui, niekur neskubėdami, rinkitės mechaninį – naudos bus daugiau. Jei važiuojate asfaltu, tiks ir mechaninis, bet jei duobėtu keliu – pasvarstykite apie elektrinį – juo paprasčiau įveiksite įkalnes ir duobėtus kelius.

Jei norite sportuoti, rinkitės mechaninį. Jei paspirtukas turi tarnauti kaip susisiekimo priemonė – elektrinį.

Kokį paspirtuką pirkti vaikui? Jei jis važinėja juo į mokyklą ir būrelius – elektrinį. Jei važinėjasi kieme ar su draugais – mechaninį. Sportas ir judėjimas vaikams labai aktualus.

Dideli ratai – lengviau važiuoti

Paspirtukai turi skirtingo dydžio ratus ne be priežasties. Maži 9 cm skersmens ratukai yra kur kas stabilesni ir tvirtesni, nei 20 cm. Bet didesni ratai reiškia, kad važiuosite lengviau ir greičiau. Jei renkatės elektrinį paspirtuką, ratai greičiausiai bus dideli, nes jie turi būti pritaikyti važinėti didelius atstumu, bet ot prie jų montuojami ir stabdžių diskai.

Kai kurie ratai yra guminiai, kai kurie – pripučiami su tradicinėmis kameromis. Kurie geresni? Duobėtais keliais važinėjant geresni yra su kamera, nes geriau absorbuoja nelygius paviršius. Nors elektriniai paspirtukai turi amortizatorius, pripučiama padanga sumažina vibraciją važiuojant per grindinį, akmenis ar žvyrą.

Rankiniai ir kojiniai stabdžiai

Stabdyti paspirtukus galima dviem būdais – rankiniu ir kojiniu. Rankinį stabdį turi beveik visi paspirtukai su didesniais ratais, nes tada galima pritvirtinti stabdymo diską. Nesvarbu, ar paspirtukas elektrinis, ar mechaninis, rankinis stabdis yra gana efektyvus.

Kojinis stabdis yra naudojamas visuose paspirtukuose. Reikia tiesiog uždėti vieną koją ant galinio rato purvasaugio ir švelniai jį spausti žemyn. Purvasaugis liečiasi su galiniu ratu ir po truputį jį stabdo. Greitai užspaudus stabdį galima tiesio persiversti ir susižaloti.

Greitis –reguliuojamas įstatymais

Lietuvoje paspirtukų greitis yra reguliuojamas įstatymais. Pagal KET paspirtukai gali važinėti maksimaliu 20 km/h greičiu. Kai kurie gamintojai turi net apriboti maksimalius greičius programiniu būdu. Vidutinis ir gana saugus greitis yra 15-18 km/h. Per lėtai. Žmogus gali eiti 6 km/h greičiu, o tai yra net 3 kartus lėčiau, nei bet kuris elektrinis paspirtukas.

Įkrovimo laikas – labai svarbus

Jei elektrinis paspirtukas naudojamas kaip susisiekimo priemonė, labai svarbu, per kiek laiko jis įsikrauna. Kai kurie kraunasi 2,5 valandos, o kai kurie – 6 ir daugiau valandų. Akivaizdu, kad važiuojant į darbą svarbu, kad paspirtukas greitai įsikrautų, priešingu atveju per pietus niekur nenuvažiuosite.

Beje, paspirtukai kraunasi kai stabdote, tad važiuojant yra galimybė pratęsti važinėjimą dar šiek tiek.

Važiuojančiojo svoris

Dauguma paspirtukų yra sukurti vežti iki 100 kg. Svorio žmogų. Jei esate stambus vyras, gali tekti pasiieškoti kitų modelių, galinčių važiuoti su 150 kg.

Įsigydami paspirtukus vaikams taip pat sekite svorį. Suaugusiems ant vaikiškų paspirtukų važinėti nedera, nes labai greitai sugenda ratukai.

Kitos detalės

Paspirtukai turi daugiau funkcijų, kurios kai kam gali pasirodyti labai svarbios. Pavyzdžiui, ne visi yra sulankstomi, o tai gali būti didelis trūkumas važiuojant į darbą ir neturint daug vietos paspirtukui pasidėti.

Paspirtukų apšvietimas – labai svarbi detalė. Ypač, jei ilgiau užsilaikote darbe ir namo grįžtate sutemus.

Kai kurie paspirtukai turi sėdynėles. Jie skirti patogiau važiuoti norintiems.

Vaikiški paspirtukai gali turėti dvigubus priekinius ratus. Jie reikalingi išlaikyti stabilumą.

Kai kurie modeliai turi pakaitines baterijas, kurias galima tiesiog įsimesti į kuprinę. Jei važiuojate ilgesnį atstumą ar nebuvo laiko pasikrauti, tokia baterija labai praverčia.

Paspirtukai gali turėti įvairius laikiklius, kurie įsigyjami atskirai. Taip telefonas ar GPS prietaisas gali būti pritaisomas prie paspirtuko vairo. Taip pat prie vairo gali būti tvirtinamas ir kablys kuprinei pasikabinti.

Paspirtukų kaina labai įvairi. Elektriniai paspirtukai kainuoja 200-1500 eurų. Viskas priklauso nuo medžiagų, baterijų technologijų, gamintojo vardo.

Išsirinkti norimą paspirtuką galite čia ->>>