Prekių katalogas

Kaip išsirinkti namų kino sistemą?

Kino teatras namuose? Ne svajonė, o realybė! Kurią įgyvendinti galima su inovatyvia ir modernia namų kino sistema. Namų kino sistema patiks tiek filmų, serialų, tiek muzikos gerbėjams. Namų kino sistema sukuria nepriekaištingą garso kokybę ir nukelia į tikrą kino teatrą Jūsų namuose. Svarbiausi įrenginiai namų kino sistemoje – tai kolonėlės ir stiprintuvas, kurie ir sukuria nepamirštamas emocijas tiek stebint mėgstamus filmus, tiek klausant muzikos. Kokią namų kino sistemą pasirinkti ir į ką atkreipti dėmesį ją renkantis? Skaitykite toliau.

Erdvės plotas

Renkantis namų kino sistemą labai svarbu apgalvoti kur ši sistema bus statoma ir koks yra erdvės plotas. Jeigu svetainės ar kito kambario plotas yra itin didelis – jums teks ieškotis galingesnio tipo kolonėlių, kad garsas tolygiai ir efektyviai pasiskirstytų visoje erdvėje. Taip pat didesnėje erdvėje galite rinktis ir sistemą, kurioje bus daugiau kolonėlių. Jeigu kambarys yra nedidelis (iki 15kv.m) jums tikrai užteks ir mažesnio galingumo kolonėlių. Nedideliam plotui nesirinkite galingų kolonėlių, nes neišnaudosite visų jos galimybių mažoje erdvėje ir tik paploninsite savo piniginę. Taip pat svarbu kaip yra apstatyta erdvė, kuriame bus namų kino sistema. Didelę įtaką kambario akustikai ir garso kokybei daro kilimai, masyvios užuolaidos, minkšti baldai, dideli paveikslai ir pan. Masyvūs daiktai gali atspindėti tam tikrą garso dažnį ar jį „sugerti“, nuslopinti.

Stiprintuvas

Stiprintuvas namų kino sistemos komplekte dažniausiai yra integruotas. Tačiau aukštesnės klasės garso sistemose atskiras stiprintuvas dažniausiai yra būtinas, norint užtikrinti kokybišką ir galingą garsą. Modernūs ir patys naujausi stiprintuvai palaiko ne tik pačius naujausius audio kodekus, tokius kaip: Dolby Digital ATMOS, Dolby Digital Plus ir t.t., tačiau ir turi integruotų funkcijų, kurių dėka galima atkurti muziką iš įvairių muzikos bibliotekų: Spotify, Deezer be išmaniųjų prietaisų.

Kolonėlės

Kolonėlės yra viena svarbiausių namų kino sistemos dalių. Be kokybiškų kolonėlių neišgausite galingo ir kokybiško skambesio, nukeliančio jus į kuo tikriausią kino salę. Namų kino sistemose kolonėlių skaičius yra skirtingas, tačiau kaip ir minėjome viršuje, kuo patalpos plotas yra didesnis, rekomenduojama rinktis sistemą su didesniu kiekiu kolonėlių. Kolonėlių yra įvairių: „soundbar“ tipo kolonėlės su įmontuotais garsiakalbiais arba didesnių komplektų įranga, kurią sudaro iki 7 skirtingų kolonėlių. Viena populiariausių kolonėlių sistemų yra 5.1, kurią sudaro viena žemų dažnių bei penkios įprastos garso kolonėlės. 5.1 sistemos yra universalus sprendimas – jos bus tinkamos tiek muzikos klausimui, tiek filmams, tiek ir žaidimams.

Namų kino sistemos turi įvairaus dydžio kolonėles. Nėra teisinga manyti, kad jeigu kolonėlė yra didelė jis bus galingesnė, šiuo metu yra daug gamintojų, kurie siūlo labai geros kokybės kolonėles kurios yra vidutinio arba mažo dydžio, tačiau sukuria aukštos kokybės skambesį. Kolonėles galite rintis ir atkreipę dėmesį į savo namų interjerą, kolonėlės gali būti tiek sieninės, lubinės arba statomos ant grindų.

Įprastai namų kino sistemą sudaro: televizorius, arba projektorius su ekranu, garso kolonėlės, stiprintuvas ir vaizdo leistuvas. Atkreipkite dėmesį, kad renkantis namų kino sistemą reiktų dėmesį skirtį ne tik garso sistemai, bet ir vaizdui. Namų kino sistemai reikia itin kokybiško, turinčio nemažą įstrižainę televizoriaus. Tik visa technika kartu sukurs nepriekaištingą kino sistemą jūsų namams, kuri neabejotinai pranoks jūsų lūkesčius, nustebins garso kokybe ir nepamirštamais įspūdžiais.
Jūsų kino salė namuose gali virsti realybe. Išsirinkti namų kino sistemą galite čia.