Kaip išsirinkti mikrobangų krosnelę?

Be mikrobangų krosnelės savo kasdieninę buitį įsivaizduoti gana sunku. Tai nepamainomas pagalbininkas virtuvėje. Kaip išsirinkti mikrobangę, kuri tarnautų ilgai ir tenkintų jūsų norus bei atitiktų lūkesčius? Uždotis tikrai ne iš lengvųjų...

Kaip veikia mikrobangų krosnelė

Mikrobangų krosnelė buvo sukurta 1947 metais JAV gana atsitiktinai atradus mikrobangas ir jų poveikį maistui. Deja, per 70 metų esminis mechanizmas nepasikeitė. Mikrobangė susideda iš 3 esminių elementų: magnetronas sukuria bangas, kurios išjudina deguonies molekules ir taip medžiaga įkaista iš vidaus; bangų nukreipimo tinklelis paskirsto bangas tam tikra kryptimi; speciali talpa užtikrina, kad bangos nesklistų toli už aparato ribų. Besisukanti lėkštė, skambutis, ratukinis valdymas – papildomi išradimai, kurie nekeičia mikrobangės esmės. Kai kurie gamintojai leidžia „retro“ buitinės technikos serijas, kurios savo išvaizda primena 60-jų buitinę techniką, nors yra pagamintos iš šiuolaikinių medžiagų ir su šiuolaikinėmis funkcijomis. Retro stiliaus mikrobanginės turi gražius ratukus, tačiau ne visos turi sukimosi lėkštes, nes 60-siais jų tiesiog dar nebuvo.

Kaip minėjome, mikrobanginė krosnelė leidžia tam tikro ilgio bangas, kurios priverčia molekules sparčiai judėti ir taip sukelia jų temperatūrą. Maistas pašyla, bet tai vyksta tik jame esant vandens. Be jo objektas neįšyla. Tai paaiškina, kodėl tam tikri indai lieka vėsūs, kai juose esantys produktai jau būna karšti (pakaitinus ilgiau, indai pašyla nuo maisto, bet nuo elektromagnetinių bangų).

Trys mikrobangės tipai

Yra trys pagrindiniai mikrobangų krosnelės tipai:

1. Paprasta mikrobangų krosnelė. Jos mechanizmas yra skirtas tik maistui pašildyti.
2. Grilio mikrobangų krosnelė. Tai paprasta mikrobangų krosnelė su specialiu kaitinimo elementu viršuje, kad maistą galima būtų ne tik sušildyti, bet ir paskrudinti. Ji yra kur kas galingesnė, nei paprasta.
3. Kombinuota mikrobangų krosnelė. Tai mikrobangė, kuri turi ir paprastą pašildymo funkciją, ir grilį ir gali turėti konvekcinio kepimo funkciją, kai šalia kaitinimo elemento yra papildomas ventiliatorius oro srautui.

Kuris iš šių tipų tinka jums, reiktų spręsti pagal maisto gaminimo įpročius. Jei mikrobangų krosnelėje neruošiate kepsnio, kažin, ar jums reikalinga grilio ir konvekcijos funkcija. O juk kiekviena funkcija kainuoja pinigus, tad kombinuotos mikrobangės yra kur kas brangesnės, nei paprastos.

Kokio dydžio reikalinga mikrobangė?

Mikrobangų krosnelės yra skirtingų dydžių. Matuojama vidinė talpa litrais. Kokio dydžio mikrobangės jums reikia?

Pirmiausia, reiktų nuspręsite, ar tai bus paprasta mikrobangė ar kombinuota. Jei paprasta, tai 2-4 asmenų šeimai pakanka 15-20 litrų talpos mikrobangės. Jei tokia pati šeima nusprendžia įsigyti kelias funkcijas vienijančią krosnelę, rekomenduojama rinktis didesnę – 21-30 litrų talpos. 4-6 asmenų šeima turėtų rinktis bent 25-30 litrų paprastą mikrobangų krosnelę arba ne mažiau kaip 32litrų talpos kombinuotą mikrobangę. Tokiu būdu būsite tikri, kad maisto ruošai neprireiks antros mikrobangės.

Dar reiktų atminti, kad kombinuotos mikrobangės krosnelės su konvekcijos funkcija yra didesnės ne tik iš vidaus, bet ir išoriškai – ten tiesiog daugiau mechanizmų. Be to reiktų gerai suplanuoti ir tokios krosnelės stovėjimo vietą. Virš jos turėtų būti bent 15-20 centimetrų tuščia erdvė, kad viskas galėtų ventiliuotis tinkamai.

Pastatomos ir įmontuojamos mikrobangų krosnelės

Paprastai mikrobangės yra pastatomos tiesiog ant lentynos. Tai patogu turint didelę virtuvę. Tam kuo puikiausiai tinka ir šaldytuvas, kurio viršaus ne visada pavyksta išnaudoti tinkamai.

Pastatyti mikrobangų krosnelę reiktų taip, kad lengvai atsidarytų jos durelės ir būtų patogu įdėti ir išimti maistą (dešinė pusė, kur paprastai yra visas valdymas ir durelių atidarymas, neturėtų būti prispausta prie sienos).
Jei virtuvės baldus užsakote pas baldų meistrą, pasvarstykite galimybę įsigyti įmontuojamą mikrobangų krosnelę. Tam reikės baldininkams pasakyti tikslų modelį arba montuojamos dalies išmatavimus, kad jie mikrobangės lentynos nepadarytų per mažos.

Mikrobangų krosnelės funkcijos ir valdymas

Mikrobangų krosnelės funkcijos yra gana paprastos. Reikalingiausios yra iš esmės tik dvi – pašildymas ir atšaldymas. Pašildymas gali būti skirtingų rėžimų. Kai kur net parašyta, kiek kokį patiekalą reikia pašildyti, pavyzdžiui, picą, sriubą ar kavą. Tai funkcijos, kuriose nustatytas šildymo galingumas ir laikas. Iš esmės visa tai galima padaryti ir rankiniu būdu, tik reikia žinoti, kiek šiuos patiekalus reikia ruošti. Kuo mikrobangų krosnelė galingesnė, tuo greičiau paruošiami tam tikri patiekalai.

Mikrobangų krosnelės valdymas yra dvejopas. Dabar populiaru lietimui jautrūs mygtukai. Paprastesni mikrobangių modeliai vis dar turi mechaninius ratukus, kuriuos pasuki ir lauki, kol jų jungiklis grįš į pirminę padėtį ir išsijungs.

LED ekranėlis rodo laiką, kiek šildoma. Be to tai puikus laikrodis virtuvėje.

Mikrobangų krosnelių saugumas

Šiuolaikinės mikrobangės yra saugios pakankamai, tačiau šį bei tą žinoti tikrai reiktų.

Pirmiausia – nekiškite ten naminių gyvūnų. Žmogus pats negali užsiverti savo rankos. Jei durelės neuždarytos ir neužfiksuotos, mikrobanginė tiesiog neveiks.

Nešildykite maisto folijoje ir metaliniuose dubenyse. Jie įkaista labai smarkiai, o kartais gali sprogti. Nekaitinkite maisto uždaruose induose – talpa gali sprogti ir ištaškyti maistą arba sugadinti mikrobangų krosnelę. Nekaitinkite vaikams pieno buteliukuose su čiulptukais. Tai uždaras indas, be to silikoninis čiulptukas gali deformuotis.

Naudokite tik tuos indus, kurie yra pritaikyti naudojimui mikrobangų krosnelėse. Reguliariai valykite mikrobangės vidų. Ne, niekas ten neužsidegs, tiesiog dėl elementarios higienos. Bakterijos ten nelinkusios veistis, tačiau maisto likučiais aplipusios sienelės ir užterštas sukimo indas neatrodo labai estetiškai.
Mikrobangės visada įjungiamos į vienos fazės elektros lizdą, tad viskas, ko jums reikia – paprastos rozetės. Jei arti mikrobangės statymo vietos jos nėra, teks pasirūpinti ilgintuvu.

Pirkite mikrobangines internetu – sutaupysite!

Stacionarios mikrobangų krosnelės ->>>

Įmontuojamos mikrobangų krosnelės ->>>