Prekių katalogas

Kaip išsirinkti masažinį stalą?

Geras masažas priklauso nuo kelių svarbių momentų – masažuotojo sugebėjimų ir patirties, aplinkos, kurioje atliekamas masažas ir stalo. Geru masažuotoju negimstama, juo tampama po kineziterapijos kursų ir nuolatinio žinių tobulinimo bei praktikos. Aplinką galima susikurti praktiškai bet kuriame kambaryje pasitelkiant į pagalbą apšvietimo gudrybes, smilkalus, relaksuojančią muziką. Deja, stalo patiems pasidaryti nepavyks, jis yra tiesiog įsigyjamas. Masažiniai stalai kainuoja gana brangiai, todėl prieš perkant reiktų gerai įvertinti investicijos tikslingumą. Ar tikrai jums reikalingas brangus arba, priešingai, pigus stalas?

Į ką reiktų atkreipti dėmesį prieš išsirenkant masažinį stalą, kuris dabar parduodamas ir internetu.

Stacionarus ar nešiojamas?

Pirmiausia reikia tiksliai žinoti, kur atliksite masažą. Jei tai darysite namuose, kur galite skirti nedidelį kambarėlį arba kampą, greičiausiai galėsite stalą pasistatyti ir jo iš ten nebejudinti. Jei neturite nuolatinės darbo vietos, teks ieškoti mobilaus masažinio stalo.

Koks gi tarp jų skirtumas? Mobilus stalas yra sulankstomas į didelio lagamino dydžio pakuotę Yra net specialūs maišai ar krepšiai tokiam stalui neštis, nes ne visada patogu nešti jį tolimus atstumus paėmus už rankenos.
Stacionaraus stalo, deja, taip lengvai nepasinešiosite.

Kitas esminis momentas – stalo gultas stacionariame stale yra ištisinis, iš vienos plokštumos, o sulankstomame – iš dviejų. Tai kiek sumažina komfortą.

Mobilaus stalo rėmas yra gaminamas iš aliuminio lydinių arba medžio. Svarbu, kad jis būtų pakankamai lengvas, kai jį reikia nešiotis.

Stalo aukščio reguliavimas

Stalo aukštis turi skirtis priklausomai nuo paciento/kliento ūgio. Mažesnis žmogus ant aukšto stalo neužlips patogiai, be to gali atsirasti ir šiokia tokia aukščio baimė. Taip, net gulint ant masažinio stalo. Svarbiausia – paciento komfortas, todėl stalo aukštis turi būti reguliuojamas. Stacionarus stalas turi hidraulinius aukščio reguliavimo mechanizmus, kurie gali aukštį sumažinti arba padidinti jau klientui ant jo gulint. Mobilus masažinis stalas turi būti reguliuojamas prieš atliekant procedūrą ir siūlant klientui ant jo atsigulti.

Mobilus stalas turi labai gerą savybę – jis gali būti sulankstomas ir padedamas tiesiai ant grindų. Tai gali būti naudinga atliekant ne tiek kineziterapinį, o tam tikrų rūšių rytietišką masažą (Reiki, Shiatsu). Stacionarus stalas sumažinamas iki keliolikos centimetrų. Be to kai kurios masažo rūšys yra atliekamos masažuotojui sėdint. Dėl to irgi svarbu reguliuoti stalo aukštį, nes tiesiog netilps masažuotojo keliai atsisėdus ant kėdės.
Kai kurie stacionarūs stalai turi elektros jungtį, tad aukštis reguliuojamas valdymo pulteliu.

Veido pagalvėlė ir rankų laikiklis

Specialistai rekomenduoja įsigyti masažinius stalus, kuriuose galvos ir rankų laikiklis būtų montuojamas prie gulto krašto. Skylė pačiame gulte gali kelti keblumų, kai reikia atlikti tam tikrą kaklo ir pečių masažą, nes kaklas ant tokio gulto nesilanksto ir tai reikia daryti pasitelkiant į pagalbą papildomas pagalvėles. Be to visada galima reguliuoti veido pagalvėlės atstumą nuo gulto. Kai kurie žmonės turi tikrai ilgus kaklus...
Beje, veido pagalvėlė turėtų būti su nuolydžiu vidinėje pusėje, kad būtų patogiau atsigulti ir apvalūs kraštai nespaustų antakių ir kaktos.

Pagalbiniai laikikliai

Atliekant masažą pagyvenusiems žmonėms ar ligoniams, kyla problemų juos pasodinti ant gulto ir nuo jo paskui pasikelti. Niekas nereikalauja, kad masažuotojas būtų sunkumų kilnotojas, nes jo sugebėjimai ne žvėriškoje jėgoje. Kad pacientui būtų geriau atsisėsti ar atsigulti, prie gulto turi būti bent pora pagalbinių laikiklių. Mobiliems stalams tai negalioja, nes jie tokių neturi ir teks pačiam masažuotojui dirbti su pacientu.
Šie laikikliai paprastai reikalingi gydomąsias procedūras atliekantiems masažuotojams.

Gulto plotis

Kuo platesnis gultas, tuo jis patogesnis. Deja, nuo gulto pločio keičiasi ir kaina, nes reikia daugiau apdangalo ir kitų medžiagų gamybai. Gulto plotis turėtų būti 50-60 centimetrų. Siauresnis masažinis stalas bus tiesiog nepatogus stambesnių kūno apimčių pacientams. Kai kurie jų gali jausti net baimę, sunkiai atsipalaiduoti, o tai tikrai neprisideda prie kokybiško masažo.

Stalo spalva

Atrodytų, kad tai visiškai nesvarbu, tačiau taip tikrai nėra. Ypač renkantis stacionarų stalą. Mobilieji stalai dažniausiai yra juodi arba smėlio – neutralios spalvos. Tuo tarpu stacionarių masažo stalų spalvas galima nesunkiai priderinti prie patalpos interjero, nes gulto odos spalvą galima rinktis iš kelių ar net keliolikos variantų. Juk pacientui turi būti jauku. Kai kurie stacionarūs masažiniai stalai turi tiek daug mechanizmų ir funkcijų, kad yra iš dalies panašūs į odontologo ar ginekologo kėdę, o tai kai kuriems pacientams gali kelti nereikalingą stresą. Priderinus spalvas prie interjero, stalas nebus išskiriamas iš esamo aplinkos.

Masažiniai stalai kainuoja daug. Stacionarūs stalai kainuoja 1000-3000 eurų. Reikia labai gerai įsigilinti į jų funkcijas prieš apsisprendžiant tokį įsigyti. Mobilieji stalai kainuoja 300-500 eurų. Aišku, gali būti ir brangesnių. Tai rimta investicija į masažuotojo verslo plėtrą. Pradėti galima su paprastesniais, tačiau vėliau klientai įvertins profesionalią įrangą, ne tik rankų darbo profesionalumą.

Išsirinkite sau patinkantį masažinį stalą jau dabar ->>>