Kaip išsirinkti ledukų gaminimo aparatą?

Tikriausiai karštą vasaros dieną nėra malonesnio garso, kaip į stiklinę skambančių ledukų, plūduriuojančių šaltame gėrime, skambesys. Šaunu, jei namuose turite šaldytuvą su ledukų gaminimo funkcija, tačiau jei jo neturite, greičiausiai tenka ledukus šaldytis patiems arba pirkti parduotuvėje. Tiesa, pastaruoju atveju, dažnai tenka nusivilti, nes ledukai būna sulipę ir praradę formą. O štai ledukų šaldymas tiesiog specialioje formelėje užima gana daug laiko ir vietos šaldiklyje. Žinoma, išeitis visada yra.

Ledukų gaminimo aparatas visą darbą atlieka už jus, belieka tik mėgautis idealios formos ir nesulipusiais ledukais, kurie kokteiliams suteikia ne tik malonios gaivos, bet ir dailiai atrodo stiklinėje. Šiandien ledukų gaminimo aparatų yra tikrai ne vienas modelis, todėl gali kilti klausimas: kaip išsirinkti tokį, kuris optimaliai patenkintų jūsų poreikius. Štai keletas dalykų, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį, renkantis naują pagalbininką namuose.

Vandens talpos dydis

Ledukų gaminimo aparatai žavi savo paprastumu, jums tereikia į rezervuarą įpilti vandens ir įjungti aparatą. Visgi, reiktų pagalvoti, kokio kiekio ledukų jums reikia. Tarkim, jei gyvenate tik su antra puse ir vakarėlių namuose neorganizuojate arba į svečius užsuka tik patys artimiausi žmonės, pilnai pakanka iki 2 l talpos ledukų gaminimo aparato. O štai, jei dažnai mėgstate mėgautis šaltu gėrimu, turite gausią šeimą ar platų draugų ratą, reiktų pagalvoti apie didesnę ledukų aparato vandens talpą. Kai kurie modeliai, kurių vandens talpa yra iki 3 l ar šiek tiek daugiau, gali sugeneruoti daugiau nei 10 kg ledukų per parą. Taigi, rinkdamiesi leduką gaminimo aparatą, vadovaukitės savo vartojimo įpročiais, o ne įtaigiomis reklamomis, nes paprasčiausiai rizikuojate permokėti.

Ledukų kubelių dydis

Jei galvojate, kad ledukų kubelių dydis – tai profesionalių barmenų reikalas, klystate. Skirtingo dydžio leduko kubeliai skirtingai atlieka ir savo funkcijas. Paprasčiau tariant, maži ledo kubeliai greičiau atšaldo gėrimą, tuo tarpu, dideli leidžia gėrimui ilgiau išlikti šaltam. Kita vertus, dideli ledo kubeliai ir jiems nepritaikytos stiklinės yra tik papildomos išlaidos. Taigi, pirkdami ledukų gaminimo aparatą, būtinai atkreipkite dėmesį, kiek skirtingų dydžių ledo kubelių jis sugeba pagaminti. Maži, viduriniai ar dideli – būtent tokias pasirinkimo galimybes turėtų suteikti modernus ir patogus ledukų gaminimo aparatas. Tiesa, prieš gaminant ledukus, reiktų žinoti vieną taisyklę: jei kambaryje vėsu (žemiau nei 17 laipsnių šilumos), geriau gaminti vidutinės ar mažos formos ledukus, nes dideli kubeliai gali sulipti.

Ledukų gaminimo greitis

Jei nuolatos skubate, esate užsiėmęs ir norite visko, bet greitai, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, per kiek laiko ledukų gaminimo aparatas geba pagaminti ledukus. Kokybiški šiuolaikiniai prietaisai gali ledukus pagaminti per 5–15 min., tačiau pasitaiko ir lėtesnių, tad prieš pirkdami vieną ar kitą aparatą, būtinai pasidomėkite šia technine charakteristika. Tuo atveju, jei ledukų aparatą jau turite, tačiau jis neatlieka savo darbo pakankamai greitai, nepulkite anksčiau laiko kaltinti gamintojo apgavyste ar parduotuvės, kad įsigijote brokuotą prietaisą, nes ledukų gaminimo aparato greitis gali ženkliai kristi, jei namuose labai karšta. Ši informacija turėtų būti paminėta ledukų gaminimo aparato instrukcijoje.

Kalbant apie laiką, taip pat svarbu paminėti, kad kai kurie gamintojai siūlo ledukų aparatus, turinčius laiko atidėjimo funkciją. Tai reiškia, kad pripildę prietaiso rezervuarą vandeniu, galite nustatyti laiką, kada jis turėtų pradėti gaminti ledukus. Ši laiko atidėjimo funkcija labai pravers mėgstantiems planuoti.

Suprantamas valdymas ir lengva priežiūra

Perkant ledukų gaminimo aparatą, svarbu atkreipti dėmesį ar jis turi tuščios vandens talpyklos indikatorių, ar aparatas praneša, kada vandens yra per daug ir kada aparatą reikia valyti. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai tik smulkmenos, tačiau šie indikatoriai užtikrina, kad aparatas veiktų efektyviai ir gamintų idealios formos ledukus.

Taip pat svarbu pasidomėti, kiek priežiūros reikalauja aparatas, ar jį sudėtinga valyti. Kokybiškų ledukų aparatų dalys išsiima, jas galima plauti indaplovėje, todėl tai puikus pasirinkimas visiems, kurie vengia buities darbų ir nenori įsigyti dar vieno prietaiso, kuris eikvotų laiką ir reikalautų per daug papildomo dėmesio.

Dizainas taip pat svarbus

Ledukų gamino aparatas paprastai intensyviausiai dirba karštuoju metų laiku, o termometro stulpeliui nukritus gerokai žemiau nulio, atsiduria virtuvinėje spintelėje. Tad reiktų pagalvoti, kokio dydžio ledukų gaminimo aparatas optimaliai atitiks jūsų poreikius, tačiau per daug neužims erdvės lentynose ir nebus nugrūstas į tamsiausią kampą bei užmirštas. Kita vertus, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai ar ledukų gaminimo aparatas neužims per daug darbo vietos virtuvėje, kai bus naudojamas. Taigi, vertėtų iš karto pagalvoti, kur statysite šį prietaisą, ar šalia bus elektros lizdas. Galų gale, pasidomėkite ar jis yra taupus, o gal tikras elektros energijos smaližius.

Žinoma, nepamirškite atkreipti dėmesį ir į spalvą: juodas ledukų gaminimo aparatas stilingas ir gražus, tačiau ant jo matosi visos dulkelės, pilkas itin praktiškas, o baltas – modernus. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į ledukų aparato dangtelį. Jei šis skaidrus, bus galima vizualiai stebėti ledo gamybos procesą.

Taigi, pasirinkimas išties labai platus, belieka tik apsvarstyti, ko jums išties reikia, įvertinti savo poreikius ir išsirinkti nepamainomą prietaisą karštai vasaros dienai ar nepamirštamam kokteilių vakarėliui. Visgi, jei nesate tikri, kokio modelio ledukų gaminimo aparato jums reikia, pasikonsultuokite su specialistais.

Išsirinkite sau labiausiai tinkantį ledukų gaminimo aparatą.

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.